21-latek jechał 138 km/h w zabudowanym

Zupełnym brakiem wyobraźni wykazał się mieszkaniec powiatu rawickiego, który rozpędził auto do prędkości 138 km/h w terenie zabudowanym. Młody kierowca stracił prawo jazdy. Ponadto będzie musiał zapłacić mandat karny, a jego konto powiększy się o 10 punktów karnych. Prawo jady straciła też 34-latka z powiatu krotoszyńskiego, która przekroczyła dozwoloną prędkość o 59 km/h.

Bardzo często kierowcom wydaje się, że jadąc szybko, zaoszczędzą dodatkowe kilka minut. Co się stanie, jeśli dojdzie do zdarzenia drogowego? W najlepszym wypadku uszkodzone zostaną auta, w najgorszym – życie może stracić sam kierowca, jego pasażerowie albo inni uczestnicy ruchu drogowego. Dlatego też policjanci z Ostrowa Wielkopolskiego każdego dnia kontrolują zachowania kierowców na drodze, wyciągając konsekwencje w stosunku do tych, którzy w rażący sposób łamią przepisy ruchu drogowego.

Podczas jednej z takich kontroli, ostrowscy policjanci zwrócili uwagę na jadący z dużą prędkością samochód marki Peugeot Partner. Pomiar wideorejestratorem wykazał, że kierowca w obszarze zabudowanym, pędził z prędkością 138 km/h.

Policjanci przerwali tą niebezpieczną jazdę i zatrzymali auto do kontroli. Za kierownicą auta siedział 21-letni mieszkaniec powiatu rawickiego. Za popełnione wykroczenie mężczyznę czeka teraz 3-miesięczna przerwa w kierowaniu pojazdami. Ponadto został ukarany wysokim mandatem karnym, a na konto kierowcy wpłynęło 10 punktów karnych.

Tego samego dnia zatrzymana została 34-latka z powiatu krotoszyńskiego, która kierując hondą civic przekroczyła dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o 59km/h. Kobiecie zostało zatrzymane prawo jazdy na okres 3 miesięcy, została ukarana mandatem karnym oraz 10 punktami karnymi.

Po raz kolejny apelujemy do kierowców o rozsądną jazdę i stosowanie się do obowiązujących przepisów. Pamiętajmy, że na drodze jesteśmy odpowiedzialni nie tylko za siebie ale również za innych uczestników ruchu drogowego. Przypominamy, że nadmierna prędkość w dalszym ciągu jest jedną z podstawowych przyczyn wypadków drogowych.

POLECANE NEWSY

12 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Rav4Hybrid
11 miesięcy temu

Właścicieli peugeotów partnerów należy wysłać na szkolenie do tego kierowcy. Na trasie zwykle jeżdżą zdecydowanie wolniej niż reszta.

Tom
11 miesięcy temu

Apeluję do policji aby zainteresować się krótką ul. Wrocławską w godzinach wieczornych. Jest kilka pojazdów, które wyciągają tam co najmniej 70km\h. W dniu wczorajszym srebrny seat leon kilka razu śmigał z zawrotną prędkością. Za kierownicą młody człowiek. Lepiej zadziałać wcześniej i złapać pirata zanim kogoś zabije.

jankes
11 miesięcy temu

Odbierac prawo jazdy na 2 lata

Paweł
11 miesięcy temu

Ale gdzie jest konkretną informacją gdzie był znak teren zabudowany bo nawet jak jest na drodze jeden dom to stawiają taki znak bo to przyneta na mandat tak jest w garkach, a psy łapią tych co się zatrzymują a ci co jadą dalej nawet nie gonią. Jest takie państwo że można robić co się chce, a jak masz znajomości to nic ci nie zrobią. A co do was promax to tak jest piszecie o rozwagę za kierownicą.

Rondo
11 miesięcy temu

Tak patroluja że jeżdżą pijani. Zawsze jedzie gościu Głogowska

@immiennika
11 miesięcy temu

Ja poszedł bym dalej. Na oczach właściciela samochód do zgniatarki, stary czy nowy.

Żołądź twojego starego
11 miesięcy temu

Powinni dostać po 5tys mandatu. Inaczej sie nie naucza

Mieszalnia Pasz
11 miesięcy temu

Do Zdzichu: Prosze nie kaleczyc imienia znakomitego kierowcy wyscigowego swoja niewiedza.

wołodia
11 miesięcy temu

Do Mruk-,, a weekendy dziesiątki lebkow pomyka ile się da po wsiach i miasteczkach powiatu czując się kompletnie bezkarni,,ty dużo wiesz, łap ich i będzie bezpiecznie

Zdzichu
11 miesięcy temu

Jeszcze trochę i szaleństwo się skończy. Jak wzrosną mandaty to wszystkie Nicki Laudy zaczną jeździć wolniej;) A za jazdę na bance powinni zabierać samochod, bez względu na to czyja jest własnością;)

12
0
Napisz co o tym sądziszx