Nie pracuje tylko ten kto nie chce? Wskaźnik bezrobocia

Najniższym bezrobociem w całej Polsce może pochwalić się powiat kępiński. Niewiele gorzej prezentuje się powiat ostrowski, który uplasował się na 13. pozycji ex aequo z Lesznem, Gdynią, powiatem krotoszyńskim oraz słubickim.

Główny Urząd Statystyczny prezentuje bezrobocie rejestrowane, czyli obliczane na podstawie liczby zarejestrowanych bezrobotnych. I tak powiat kępiński ma raptem 1,7% wskaźnik bezrobocia. Na drugim miejscu są Katowice, a na trzecim Warszawa, Poznań i powiat poznański. Na 160 powiatów nasz ostrowski zajmuje wysoką 13. lokatę ze wskaźnikiem 2,9%.

Kępno, chociaż jest położone na uboczu, słynie z dużej przedsiębiorczości mieszkańców. Nazywane jest zagłębiem meblarskim. Powiat ostrowski ma na swoim terenie również wiele mniejszych firm, ale również takie duże firmy jak Correct, Com40 czy Mahle. Sam szpital zatrudnia około 1100 osób, a komenda policji około 300 osób.

CZYTAJ  Ostrowianie skomentowali mecz Polski z Francją

27 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Przedstaw się*
10 miesięcy temu

12 miejsce Powiat kaliski (Wielkopolska) – 2,8 proc.

13 miejsce Leszno, Gdynia, powiat słubicki (Lubuskie), powiat krotoszyński i powiat ostrowski (Wielkopolskie) – 2,9 proc.

ASF
1 rok temu

„Uniwerek to jest papierek chłopino
To mózgu nie da jak się mózgu nie ma”
Jeśli rynek pracy nie potrzebuje twoich wyższych kwalifikacji toś kiepsko kierunek obrał/a. Jest wielu z dobrymi papierami, robią takie roboty, którymi nadufana elita gardzi, a radzą sobie super. I nie pracują w ukończonym kierunku. Kto broni magistrowi poloniście kłaść glazurę skoro o fachowców tego typu się wszyscy zabijają teraz a budowlanka sobie przebiera roboty albo rzuca cyfry z kosmosu za usługi jeśli robota za mała. Likwidowano zawodówki i teraz fach w ręku robi hajs.

AudiRS6
1 rok temu

Komenda Policji to akurat nie najlepszy przykład, ich to bym wszystkich zwolnił chamstwo i prostactwo bez szkoły i ambicji.

Anty nocki
1 rok temu

COM 40, CORRECT, MAHLE =MAKSYMALNY WYZYSK ZA MINIMALNĄ PŁACĘ

DRON
1 rok temu

Po przepracowanych 43lat 2500zł to emerytury ILE? wystarczy na POLTRAM COMBO żeby kości nie jeba,,,,,,ły

j52
1 rok temu

No i mamy. Tysiące ludzi z wyższym wykształceniem ukończonym na sobotnio niedzielnych studiach. Zarabiają wyższe uczelnie produkując masowo z duże pieniądze ludzi z dyplomem ukończenia studiów wyższych. Nikt z takich studiów w sposób naturalny nie odpada. Płaci i dostaje dyplom. No i mamy np tysiące politologów. Czy ktoś kontroluje potrzeby rynku, zapotrzebowanie na konkretnych fachowców ? Nie. Otwiera się filię szkoły wyższej i robi kasę. Studenci w tych szkołach też są często przypadkowi. Nie stać ich na studia stacjonarne lub zaoczne w mieście akademickim więc kończą to co jest w zasięgu, a nie to co by faktycznie chcieli. No i później problem. Pracy po skończonych studiach nie ma, na kasę ani na TIRA nie pójdę bo przecież mam wyższe, no i narasta rozgoryczenie i frustracja. Wyjeżdża za granicę, nikt tam na jego dyplom nawet nie popatrzy i zasuwa za większe pieniądze niż u nas po studiach. Zastanawia się po co tracił czas i pieniądze na naukę. Niestety długo się to jeszcze nie zmieni. Nie tylko w Ostrowie.

Sssss
1 rok temu

Tak po części wszyscy mają w pewnym stopniu rację ale jest też dużo takich co nie chcą pracować mamy kilka takich osób w okół siebie że nie będą pracować wstać na godzinę do pracy czy nocki lub system czterobrygadowy to dla nich męczące lepiej narzekać i zaglądać drugiemu w portfel a pracą jest jak komuś zależy brak słów na tych nierobow pomijając emerytów bo samu też będziemy kiedyś. A nierpbow gonić do pracy.

karol3414
1 rok temu

@Com: Roszczeniowość właściwie wyklucza zaniżanie stawek, no chyba że mimo wszystko są mniej roszczeniowi od tubylców i do tego tańsi.

KOlo
1 rok temu

A W LITEXIE JEST NIE WPIEJ

Com
1 rok temu

Stawki zaniżają Polakom pracownicy za wschodniej granicy. Przyjechali, panoszą się i są bardzo roszczeniowi.

27
0
Napisz co o tym sądziszx