OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Aż 18 klas trafiło na kwarantannę. Czy to normalne?

Aż 18 klas ze szkoły podstawowej nr 8 w Krotoszynie trafiło na kwarantannę i nauczanie zdalne. Taką decyzję podjął tamtejszy Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny. Sprawdziliśmy czy to normalne i czy takie są odgórne wytyczne.

Powodem objęcia tak dużej grupy dzieciaków był pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa u jednej z nauczycielek. Nauczaniem zdalnym i kwarantanną objęto uczniów z klas od 5 do 8. Organy sanitarne uzasadniają, że podjęto tą decyzję „dla dobra wszystkich i zachowania wszelkich procedur epidemicznych oraz sanitarnych”. Czy było to konieczne?

Dla porównania w powiecie ostrowskim nie obejmowano kwarantanną klas i nie wysyłano na nauczanie zdalne uczniów. Jak się dowiedzieliśmy, nie ma też takiego obowiązku. Zależy to od konkretnej sytuacji i subiektywnej oceny przez inspektora z Sanepidu. Kolejny raz w ogłoszonej pandemii to pierwszeństwo wiedzie powiat krotoszyński. Można się spodziewać, że wkrótce w naszym powiecie nastąpi taka sytuacja. Nie jest jednak przesądzone czy Sanepid będzie tak daleko idący w narzucanych ograniczeniach. W końcu kto chciał z grupy ryzyka, ten przyjął szczepionkę.

Kwarantanna w krotoszyńskiej szkole zakończy się 14 października. Obecnie jest ona nakładana na okres 10 dni.

Kwarantanna powinna obejmować tylko osoby mające bezpośredni kontakt z zakażonym. Członków rodziny uczniów obejmuje się nadzorem epidemiologicznym, który polega na obserwacji swojego stanu zdrowia. W przypadku wystąpienia niepokojących objawów zalecany jest kontakt z lekarzem rodzinnym.

POLECANE NEWSY
75 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
marekM(@marek)
1 miesiąc temu

@ bodziu Ale głupoty piszesz, podaj chociaż przykłady z twojej bliskiej okolicy, znasz kogoś kto się nie szczepił i zachorował , albo kogoś zaraził, czy tylko powtarzasz za panem ministrem?? To są rzeczy nie do udowodnienia . co w twojej rodzinie wszyscy zaszczypawkowani??, tak się boisz o swoje życie ?? czy chciałbyś sobie po prostu postrzelać do ludzi . Już większej głupoty jak ty napisałeś nie słyszałem na tym portalu!!

Ksiądz Antoni brat Janiaka
1 miesiąc temu

A może akurat na odwrót. Ten kto zaszczepił do więzienia, albo kulka w łep. Bo zaszczepieni w takim samym stopniu roznoszą wirusa a, tak naprawdę to nie wiadomo co bo wirusa żadnego nie ma jedynie jest zwykła grypa… Lubię przejżyjecie na oczy. Wprowadzają nas w błąd

bodziu
1 miesiąc temu

Moim zdaniem to jest ten czas, gdzie nieszczepieni powinni ponosić konsekwencje tchórzostwa..
T oni roznoszą wirusa i robią kolejną falę. Gdyby dziś dla przykładu wojsko czy policja takich ludzi zaczęła zamykać w więzieniach to inni by szybko zaczęli się sczepić. Gdyby kilku dla przykładu dostało kulę w głowę było by to samo. Inni by nie czekali na swoją kolej tylko by się szczepili.

do ANNA
1 miesiąc temu

BO TEGO MINISTRA INTERESUJE LICZENIE A NIE LECZENIE 🙂
WIEC LICZBY SĄ JEGO PASJĄ

Ksiądz Antoni brat Janiaka
1 miesiąc temu

Bo tylko debile się zaszczepią czymś nie przebadanym

Ksiądz Antoni brat Janiaka
1 miesiąc temu

Do zaszczepionych skoro jesteś zaszczepiony to czego boisz?
No właśnie szczepionka nic nie daje bo nadal sam możesz być nosicielem /wirusa. My mamy czas poczekamy i będziemy patrzeć jak przyjmujecie 3 dawkę potem 4 potem 5 i tak w kółko a po któreś może was nie być tutaj z nami… I taka jest prawda z wami

anna(@anna)
1 miesiąc temu

do „vege burger czy hamburger ” no pewno wyciągasz jakiś jeden artykuł przeciwko. Pewnie słuchasz tylko ministra, który jest ekonomistą , a na medycynie nie zna sie wcale. szkoda z tobą dyskusji

syn gromu
1 miesiąc temu

„Argumenty” zaszczepionych w komentarzach to żółć, nienawiść i złe życzenia – atrybuty typowego robaka co się boi szefowi odmówić, bo kredycik na całe życie. Wszystkie te wasze złe życzenia obrócą się przeciwko wam.

ddm
1 miesiąc temu

Zasada DDD dla normalnych inaczej. Codziennie przed południem, o godzinie 10.30 karmią Nas statystyką: ile osób i w jakim województwie zostało rzekomo sklasyfikowanych jako zakażone dnia poprzedniego. Już sama ta informacja jest szczytem hipokryzji i kpiny z Polaków bowiem nie wspomina nic o tych, którzy w nosie mają testy i chodzą do szkół, pracy itd. z możliwym zakażeniem lub chorych. A tych może być i zapewne jest kilka razy więcej. Ciągle też ostrzegają nas o konieczności noszenia maseczki i tu uwaga! o zachowaniu odległości. I tu mam pytanie do wszytkich kłamców i mataczy, specjalistów od robienia Polakom wody z mózgu. Wcxorajszy wieczór, Stadion Narodowy, kilkadziesiąt tysięcy osób na trybunach i ZERO ODLEGŁOŚCI, NIKT NIE MIAŁ MASKI, realizator wiele razy pokazywał trybuny. TVPiS transmitowała mecz przecież. I ludzie się nie bali konsekwecji ignorancji nakazu maseczek i odległości? A markety, środki transportu i wiele innych miejsc. Mało kto przestrzega nikt tego nie kontroluje, ponieważ sami w to nie wierzycie. Ale taki jest nakaz odgórny. Wszystko do czasu.

Kasia
1 miesiąc temu

A ja powiem wam zaszczepionym którzy jedziecie, po nie sczepionych że to wy będziecie tego żałować, my poczekamy mamy czas. A dlaczego nie będę wam pisała sami się za jakiś czas dowiecie. Tymczasem szczepcie się 3 dawką, a w 2022 czwartą na zdrowie i smacznego.

75
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x