Ruszył kolejny etap remontu stadionu miejskiego

Żużlowy sezon w Ostrowie Wielkopolskim zakończył się awansem TŻ Ostrovia do ekstraligi. Teraz, na chwilę przed Turniejem o Łańcuch Herbowy Miasta Ostrowa Wielkopolskiego, na Stadionie Miejskim zgodnie z planem ruszyły prace modernizacyjne. Odnowę przejdą kolejne trybuny – od wjazdu polewaczek do Parku Maszyn. Zamontowanych zostanie tu blisko 2000 nowych krzesełek.

Aktualnie na ostrowskim Stadionie Miejskim trwa rozbiórka dotychczasowych siedzisk i demontaż innych, zniszczonych elementów trybuny, by już wkrótce móc zastąpić je nowymi. Do modernizacji korony stadionu pozostał właśnie ten kluczowy odcinek, wraz z tunelem, w którym podczas zawodów stacjonują pojazdy medyczne oraz polewaczki.

To inwestycja dzięki której stadion stanie się nowoczesnym, bezpiecznym i przystosowanym do potrzeb osób niepełnosprawnych obiektem sportowym. Remont odbywa się etapami w celu obejścia przepisów zabraniających modernizacji całego obiektu w jednym przetargu bez badania wpływu hałasu na środowisko.

POLECANE NEWSY

10 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
drummond
9 miesięcy temu

leczenie syfa pudrem

ostrow
11 miesięcy temu

Kiedy ruszy remont stadionu za parowozownią ?

Makary
11 miesięcy temu

Szkoda że coraz mniej miejsc.Ale dobrze ze idzie nowe oby w dobrym tempie

Może warto i trzeba
11 miesięcy temu

Halo, halo : cieplo drożeje, prąd drożeje. Co miasto robi ? To dotyka większość mieszkańców. Nie stadion

Niezgodny
11 miesięcy temu

Czytając wpisy nasuwa się pytanie.. czy ludzie się zgrywaja pisząc takie teksty,czy mamy tak oglupiałe społeczeństwo . Niestety wielce prawdopodobna jest druga opcja. Ciągle wszystkim zle ,cokolwiek by nie powstało to narzekacie. Były ławki..było źle. Zrobili krzesełka, to też zle.. marzy wam się stadion narodowy? Za co? Jakby wydali z 50 milionów na stadion,to by było biadolenie po co tyle kasy !! Obojętnie jaki by nie postawili stadion to wam i tak będzie zle.. bylby dach..”no fajne ale dlaczego nie zamykany” .. krzesleka nie te ,bo przecież mogłyby być podgrzewane i z klimatyzacja.. w wc brakuje prysznic itp itd !!!!!! DRAMAT LUDZIE Z wAmi DRAMAT!!!

Nie. To nie jest stadion nowoczesny
11 miesięcy temu

Ten stadion to wstyd i hańba dla Ostrowa. Gdzie zadaszenie? Gdzie część sanitarna? Gdzie część gastronomiczna? To ma być niby stadion nowoczesny?

Do obcokrajowca
11 miesięcy temu

To schudnij, kabanie.

obcokrajowiec
11 miesięcy temu

Poprosił bym aby było więcej przestrzeni między chińskimi krzesełkami bo ostatnio czułem się jak sardynka

Niezgodny
11 miesięcy temu

Halo halo. Służby medyczne „nie stacjonuja” juz w tym miejscu co sprzęt techniczny od ładnych kilku lat

karol3414
11 miesięcy temu

A może modernizacja odbywa się etapami bo miasto, które finansuje tą inwestycje nie chce jednorazowo ponosić kosztu całej modernizacji? Poza tym, modernizacja całości na raz mogłaby się wiązać z wydłużeniem czasu realizacji i mogłoby zagrozić rozgrywkom. A na koniec trzeba wspomnieć, że cały obiekt nie wymagał modernizacji bo trybuna główna była zmodernizowana już dosyć dawno, podobnie zresztą sektor kibiców gości (który nota bene, przygotowany był raczej pod mecze i wymogi piłki nożnej, głupotą byłoby więc modernizowanie całego obiektu, bo nie cały modernizacji wymagał.

10
0
Napisz co o tym sądziszx