Ruszył kolejny etap remontu stadionu miejskiego

Udostępnij
Tweet

Żużlowy sezon w Ostrowie Wielkopolskim zakończył się awansem TŻ Ostrovia do ekstraligi. Teraz, na chwilę przed Turniejem o Łańcuch Herbowy Miasta Ostrowa Wielkopolskiego, na Stadionie Miejskim zgodnie z planem ruszyły prace modernizacyjne. Odnowę przejdą kolejne trybuny – od wjazdu polewaczek do Parku Maszyn. Zamontowanych zostanie tu blisko 2000 nowych krzesełek.

Aktualnie na ostrowskim Stadionie Miejskim trwa rozbiórka dotychczasowych siedzisk i demontaż innych, zniszczonych elementów trybuny, by już wkrótce móc zastąpić je nowymi. Do modernizacji korony stadionu pozostał właśnie ten kluczowy odcinek, wraz z tunelem, w którym podczas zawodów stacjonują pojazdy medyczne oraz polewaczki.

To inwestycja dzięki której stadion stanie się nowoczesnym, bezpiecznym i przystosowanym do potrzeb osób niepełnosprawnych obiektem sportowym. Remont odbywa się etapami w celu obejścia przepisów zabraniających modernizacji całego obiektu w jednym przetargu bez badania wpływu hałasu na środowisko.

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
Subskrybuj
Powiadom o

9 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
drummond
2 lat temu

leczenie syfa pudrem

ostrow
2 lat temu

Kiedy ruszy remont stadionu za parowozownią ?

Makary
2 lat temu

Szkoda że coraz mniej miejsc.Ale dobrze ze idzie nowe oby w dobrym tempie

Może warto i trzeba
2 lat temu

Halo, halo : cieplo drożeje, prąd drożeje. Co miasto robi ? To dotyka większość mieszkańców. Nie stadion

Niezgodny
2 lat temu

Czytając wpisy nasuwa się pytanie.. czy ludzie się zgrywaja pisząc takie teksty,czy mamy tak oglupiałe społeczeństwo . Niestety wielce prawdopodobna jest druga opcja. Ciągle wszystkim zle ,cokolwiek by nie powstało to narzekacie. Były ławki..było źle. Zrobili krzesełka, to też zle.. marzy wam się stadion narodowy? Za co? Jakby wydali z 50 milionów na stadion,to by było biadolenie po co tyle kasy !! Obojętnie jaki by nie postawili stadion to wam i tak będzie zle.. bylby dach..”no fajne ale dlaczego nie zamykany” .. krzesleka nie te ,bo przecież mogłyby być podgrzewane i z klimatyzacja.. w wc brakuje prysznic itp itd !!!!!! DRAMAT LUDZIE Z wAmi DRAMAT!!!

Nie. To nie jest stadion nowoczesny
2 lat temu

Ten stadion to wstyd i hańba dla Ostrowa. Gdzie zadaszenie? Gdzie część sanitarna? Gdzie część gastronomiczna? To ma być niby stadion nowoczesny?

Do obcokrajowca
2 lat temu

To schudnij, kabanie.

Niezgodny
2 lat temu

Halo halo. Służby medyczne „nie stacjonuja” juz w tym miejscu co sprzęt techniczny od ładnych kilku lat

karol3414
2 lat temu

A może modernizacja odbywa się etapami bo miasto, które finansuje tą inwestycje nie chce jednorazowo ponosić kosztu całej modernizacji? Poza tym, modernizacja całości na raz mogłaby się wiązać z wydłużeniem czasu realizacji i mogłoby zagrozić rozgrywkom. A na koniec trzeba wspomnieć, że cały obiekt nie wymagał modernizacji bo trybuna główna była zmodernizowana już dosyć dawno, podobnie zresztą sektor kibiców gości (który nota bene, przygotowany był raczej pod mecze i wymogi piłki nożnej, głupotą byłoby więc modernizowanie całego obiektu, bo nie cały modernizacji wymagał.

9
0
Napisz co o tym sądziszx