Aż 18 klas trafiło na kwarantannę. Czy to normalne?

Udostępnij
Tweet

Aż 18 klas ze szkoły podstawowej nr 8 w Krotoszynie trafiło na kwarantannę i nauczanie zdalne. Taką decyzję podjął tamtejszy Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny. Sprawdziliśmy czy to normalne i czy takie są odgórne wytyczne.

Powodem objęcia tak dużej grupy dzieciaków był pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa u jednej z nauczycielek. Nauczaniem zdalnym i kwarantanną objęto uczniów z klas od 5 do 8. Organy sanitarne uzasadniają, że podjęto tą decyzję „dla dobra wszystkich i zachowania wszelkich procedur epidemicznych oraz sanitarnych”. Czy było to konieczne?

Dla porównania w powiecie ostrowskim nie obejmowano kwarantanną klas i nie wysyłano na nauczanie zdalne uczniów. Jak się dowiedzieliśmy, nie ma też takiego obowiązku. Zależy to od konkretnej sytuacji i subiektywnej oceny przez inspektora z Sanepidu. Kolejny raz w ogłoszonej pandemii to pierwszeństwo wiedzie powiat krotoszyński. Można się spodziewać, że wkrótce w naszym powiecie nastąpi taka sytuacja. Nie jest jednak przesądzone czy Sanepid będzie tak daleko idący w narzucanych ograniczeniach. W końcu kto chciał z grupy ryzyka, ten przyjął szczepionkę.

Kwarantanna w krotoszyńskiej szkole zakończy się 14 października. Obecnie jest ona nakładana na okres 10 dni.

Kwarantanna powinna obejmować tylko osoby mające bezpośredni kontakt z zakażonym. Członków rodziny uczniów obejmuje się nadzorem epidemiologicznym, który polega na obserwacji swojego stanu zdrowia. W przypadku wystąpienia niepokojących objawów zalecany jest kontakt z lekarzem rodzinnym.

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Demolka na stadionie (ZDJĘCIA)
Subskrybuj
Powiadom o

75 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Bartos
1 rok temu

@ bodziu Ale głupoty piszesz, podaj chociaż przykłady z twojej bliskiej okolicy, znasz kogoś kto się nie szczepił i zachorował , albo kogoś zaraził, czy tylko powtarzasz za panem ministrem?? To są rzeczy nie do udowodnienia . co w twojej rodzinie wszyscy zaszczypawkowani??, tak się boisz o swoje życie ?? czy chciałbyś sobie po prostu postrzelać do ludzi . Już większej głupoty jak ty napisałeś nie słyszałem na tym portalu!!

Ksiądz Antoni brat Janiaka
1 rok temu

A może akurat na odwrót. Ten kto zaszczepił do więzienia, albo kulka w łep. Bo zaszczepieni w takim samym stopniu roznoszą wirusa a, tak naprawdę to nie wiadomo co bo wirusa żadnego nie ma jedynie jest zwykła grypa… Lubię przejżyjecie na oczy. Wprowadzają nas w błąd

bodziu
1 rok temu

Moim zdaniem to jest ten czas, gdzie nieszczepieni powinni ponosić konsekwencje tchórzostwa..
T oni roznoszą wirusa i robią kolejną falę. Gdyby dziś dla przykładu wojsko czy policja takich ludzi zaczęła zamykać w więzieniach to inni by szybko zaczęli się sczepić. Gdyby kilku dla przykładu dostało kulę w głowę było by to samo. Inni by nie czekali na swoją kolej tylko by się szczepili.

do ANNA
1 rok temu

BO TEGO MINISTRA INTERESUJE LICZENIE A NIE LECZENIE 🙂
WIEC LICZBY SĄ JEGO PASJĄ

Ksiądz Antoni brat Janiaka
1 rok temu

Bo tylko debile się zaszczepią czymś nie przebadanym

1 6 7 8
75
0
Napisz co o tym sądziszx