Aż 18 klas trafiło na kwarantannę. Czy to normalne?

Aż 18 klas ze szkoły podstawowej nr 8 w Krotoszynie trafiło na kwarantannę i nauczanie zdalne. Taką decyzję podjął tamtejszy Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny. Sprawdziliśmy czy to normalne i czy takie są odgórne wytyczne.

Powodem objęcia tak dużej grupy dzieciaków był pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa u jednej z nauczycielek. Nauczaniem zdalnym i kwarantanną objęto uczniów z klas od 5 do 8. Organy sanitarne uzasadniają, że podjęto tą decyzję „dla dobra wszystkich i zachowania wszelkich procedur epidemicznych oraz sanitarnych”. Czy było to konieczne?

Dla porównania w powiecie ostrowskim nie obejmowano kwarantanną klas i nie wysyłano na nauczanie zdalne uczniów. Jak się dowiedzieliśmy, nie ma też takiego obowiązku. Zależy to od konkretnej sytuacji i subiektywnej oceny przez inspektora z Sanepidu. Kolejny raz w ogłoszonej pandemii to pierwszeństwo wiedzie powiat krotoszyński. Można się spodziewać, że wkrótce w naszym powiecie nastąpi taka sytuacja. Nie jest jednak przesądzone czy Sanepid będzie tak daleko idący w narzucanych ograniczeniach. W końcu kto chciał z grupy ryzyka, ten przyjął szczepionkę.

Kwarantanna w krotoszyńskiej szkole zakończy się 14 października. Obecnie jest ona nakładana na okres 10 dni.

Kwarantanna powinna obejmować tylko osoby mające bezpośredni kontakt z zakażonym. Członków rodziny uczniów obejmuje się nadzorem epidemiologicznym, który polega na obserwacji swojego stanu zdrowia. W przypadku wystąpienia niepokojących objawów zalecany jest kontakt z lekarzem rodzinnym.

POLECANE NEWSY

75 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
marekM
10 miesięcy temu

@ bodziu Ale głupoty piszesz, podaj chociaż przykłady z twojej bliskiej okolicy, znasz kogoś kto się nie szczepił i zachorował , albo kogoś zaraził, czy tylko powtarzasz za panem ministrem?? To są rzeczy nie do udowodnienia . co w twojej rodzinie wszyscy zaszczypawkowani??, tak się boisz o swoje życie ?? czy chciałbyś sobie po prostu postrzelać do ludzi . Już większej głupoty jak ty napisałeś nie słyszałem na tym portalu!!

Ksiądz Antoni brat Janiaka
10 miesięcy temu

A może akurat na odwrót. Ten kto zaszczepił do więzienia, albo kulka w łep. Bo zaszczepieni w takim samym stopniu roznoszą wirusa a, tak naprawdę to nie wiadomo co bo wirusa żadnego nie ma jedynie jest zwykła grypa… Lubię przejżyjecie na oczy. Wprowadzają nas w błąd

bodziu
10 miesięcy temu

Moim zdaniem to jest ten czas, gdzie nieszczepieni powinni ponosić konsekwencje tchórzostwa..
T oni roznoszą wirusa i robią kolejną falę. Gdyby dziś dla przykładu wojsko czy policja takich ludzi zaczęła zamykać w więzieniach to inni by szybko zaczęli się sczepić. Gdyby kilku dla przykładu dostało kulę w głowę było by to samo. Inni by nie czekali na swoją kolej tylko by się szczepili.

do ANNA
10 miesięcy temu

BO TEGO MINISTRA INTERESUJE LICZENIE A NIE LECZENIE 🙂
WIEC LICZBY SĄ JEGO PASJĄ

Ksiądz Antoni brat Janiaka
10 miesięcy temu

Bo tylko debile się zaszczepią czymś nie przebadanym

Ksiądz Antoni brat Janiaka
10 miesięcy temu

Do zaszczepionych skoro jesteś zaszczepiony to czego boisz?
No właśnie szczepionka nic nie daje bo nadal sam możesz być nosicielem /wirusa. My mamy czas poczekamy i będziemy patrzeć jak przyjmujecie 3 dawkę potem 4 potem 5 i tak w kółko a po któreś może was nie być tutaj z nami… I taka jest prawda z wami

anna
10 miesięcy temu

do „vege burger czy hamburger ” no pewno wyciągasz jakiś jeden artykuł przeciwko. Pewnie słuchasz tylko ministra, który jest ekonomistą , a na medycynie nie zna sie wcale. szkoda z tobą dyskusji

syn gromu
10 miesięcy temu

„Argumenty” zaszczepionych w komentarzach to żółć, nienawiść i złe życzenia – atrybuty typowego robaka co się boi szefowi odmówić, bo kredycik na całe życie. Wszystkie te wasze złe życzenia obrócą się przeciwko wam.

ddm
10 miesięcy temu

Zasada DDD dla normalnych inaczej. Codziennie przed południem, o godzinie 10.30 karmią Nas statystyką: ile osób i w jakim województwie zostało rzekomo sklasyfikowanych jako zakażone dnia poprzedniego. Już sama ta informacja jest szczytem hipokryzji i kpiny z Polaków bowiem nie wspomina nic o tych, którzy w nosie mają testy i chodzą do szkół, pracy itd. z możliwym zakażeniem lub chorych. A tych może być i zapewne jest kilka razy więcej. Ciągle też ostrzegają nas o konieczności noszenia maseczki i tu uwaga! o zachowaniu odległości. I tu mam pytanie do wszytkich kłamców i mataczy, specjalistów od robienia Polakom wody z mózgu. Wcxorajszy wieczór, Stadion Narodowy, kilkadziesiąt tysięcy osób na trybunach i ZERO ODLEGŁOŚCI, NIKT NIE MIAŁ MASKI, realizator wiele razy pokazywał trybuny. TVPiS transmitowała mecz przecież. I ludzie się nie bali konsekwecji ignorancji nakazu maseczek i odległości? A markety, środki transportu i wiele innych miejsc. Mało kto przestrzega nikt tego nie kontroluje, ponieważ sami w to nie wierzycie. Ale taki jest nakaz odgórny. Wszystko do czasu.

Kasia
10 miesięcy temu

A ja powiem wam zaszczepionym którzy jedziecie, po nie sczepionych że to wy będziecie tego żałować, my poczekamy mamy czas. A dlaczego nie będę wam pisała sami się za jakiś czas dowiecie. Tymczasem szczepcie się 3 dawką, a w 2022 czwartą na zdrowie i smacznego.

75
0
Napisz co o tym sądziszx