Znaleźli orła na łące. Wkrótce ponownie zobaczymy jego cień

Podczas wykonywania rutynowych czynności w Przybyszowie kępińska Straż Miejska otrzymała zgłoszenie o ogromnym ptaku leżącym na łące. Jak się okazało był to orzeł bielik. Na szczęście rokowania są pomyślne.

– Strażnicy udali się na miejsce wspólnie z sołtysem Zbigniewem Gajdą. Ptak ku zdziwieniu wszystkich okazał się… orłem, który był bardzo osłabiony i poturbowany. Orzeł prawdopodobnie upadł w wyniku zderzenia z liniami energetycznymi. Strażnicy niezwłocznie przetransportowali ptaka do Centrum Weterynarii przy ul. Młyńskiej w Kępnie, gdzie zajął się nim weterynarz Miłosz Urbański – poinformował Radio SUD Krzysztof Godek, wiceburmistrz Kępna.

Po badaniach i podaniu podstawowych leków lekarz przewiózł orła do Ośrodka Rehabilitacji Zwierząt w Kątnej. Ośrodek prowadzony jest przez lek. wet. Tomasza Garbińskiego. – W tym miejscu orzeł będzie miał najlepsze warunki do rehabilitacji. Aktualnie ma się bardzo dobrze. Prognozujemy, że po około tygodniu będzie mógł wrócić na wolność. Współpracujemy z ośrodkiem już bardzo długo. Bardzo rzadko mamy do czynienia z tego typu znaleziskami, tym bardziej należy to przeżycie traktować wyjątkowo – powiedział lek. wet. Miłosz Urbański.

– Dzięki szybkiej interwencji Straży Miejskiej i wypracowanemu wspólnie systemowi reagowania w takich przypadkach, mogliśmy pomóc zwierzęciu – dodał wiceburmistrz Godek.

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Bieg Biznesu - fotorelacja
Subskrybuj
Powiadom o

21 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Mądrala
2 lat temu

Bielik to bielik a nie orzeł 😁

Siwy
2 lat temu

Przydałby się taki ptaszek u mnie na osiedlu, raz na zawsze rozwiązałby się problem z wronami drącymi ryja od bladego świtu ,i gołębiami srajacymi na wszystko co się rusza.

Star wars
2 lat temu

Rosołek był boski wow

Masakra
2 lat temu

Co wy (ostrów tv) zrobiliście że zdjęciami? Od jakiegoś czasu dodajecie zdjęcia jakbyście robili je VGA 🤦 nie można przybliżyć zdjęcia bez utraty jakości (której zresztą już i tak nie ma)
Nie możecie wrócić do kiedy zdjęcie otwierało się w nowym okienku i przesuwało się kolejne zdjęcia? Łapka w górę kto się zgadza 😊

do tego fachowca poniżej
2 lat temu

Bielik, najprawdopodobniej nasz narodowy ptak herbowy, jest największym europejskim orłem: samice ważą zwykle 4–6.9 kg, zaś samce 3.1–5.4 kg. Rozpiętość bielikowych skrzydeł to najczęściej przedział 1.78–2.45 m, co jest najlepszym wynikiem wśród orłów. … Bielik uważany jest za czwartego co do wielkości orła na świecie.

Do spajki
2 lat temu

Otóż, proszę pana ,mam sporą wiedzę o ptakach- i stąd moje uwagi.. Bielik to NIE orzeł ..I tyle. Naprawdę nie trzeba wiele trudu ,by to sprawdzić . Trochę się dziwię, że redakcja portalu tego nie uczyniła I nadal tkwi w błędzie.

AdamTKMK
2 lat temu

Piękny ptak.Tylko się cieszyc ze takie okazy żyją na naszym terenie.

Spajki
2 lat temu

to prezentowane zdjęcie i mi powiedz czy to nie jest orzeł ??? To ci powiem tyle ze mało wiesz o Orłach a sie udzielasz heh musze przyznać ze wiedze na temat ptaków musisz mieć ogromną jesli tak uważasz

Bolo
2 lat temu

Piękny i dostojny ptak!

mirek50
2 lat temu

Dla mnie to bielik, czyli ptak z naszego godła narodowego (co do gatunku ptaka na godle nie ma całkowitej pewności). Oficjalnie bielik nie jest zaliczany do orłów (brak upierzenia całego skoku). Najbliższe znane gniazdo bielików znajduje się 20 km od Ostrowa, natomiast jest ich więcej na zachód od naszego miasta. Orłan to wycofywana już dziś nazwa ogólna rodziny bielików.

21
0
Napisz co o tym sądziszx