Policjanci, którzy powalą Cię jednym ciosem

W miniony weekend, 2 października w Tarnowie Podgórnym odbył się otwarty międzynarodowy turniej Brazylijskiego Jiu Jitsu. Z sukcesami swój udział w turnieju zakończyli policjanci z Ostrowa Wielkopolskiego, sierż. Natalia Jankowiak i st. sierż. Karol Jankowiak, zdobywając łącznie trzy medale: jeden srebrny i dwa brązowe. Gratulujemy!

Sierż. Natalia Jankowiak i st. sierż. Karol Jankowiak to policjanci z pasją sportową. Funkcjonariusze odnoszą sportowe sukcesy w Brazylijskim Jiu-Jitsu.

Policjantka swoją przygodę z tym sportem rozpoczęła w marcu 2014 roku i po 12 miesiącach determinacji i ciężkiej pracy postanowiła wziąć udział w Mistrzostwach Polski. Natalia, po stoczeniu kilku walk zajęła I miejsce, tym samym zdobywając w 2015 roku tytuł Mistrza Polski w Brazylijskim Jiu-jitsu. W 2017 roku zajęła I miejsce na European Championship Cavalcanti.

2 października tego roku policjantka wzięła udział w otwartym międzynarodowym turnieju BJJ i osiągnęła kolejne sukcesy: wywalczyła srebrny medal w kategorii gi w dywizji purpurowe/brązowe/czarne pasy kobiet w kategorii – 58kg.

St. sierż. Karol Jankowiak również jest mistrzem w tym sporcie, m. in. w 2017 roku wywalczył I miejsce na European Championship Cavalcanti, kat., mężczyźni purpurowe pasy GI -73 kg.

W tym roku policjant, wywalczył dwa brązowe medale, w kat. gi w dywizji brązowe/czarne pasy mężczyzn w kat. – 82,3 kg., oraz w kat. gi master brązowe/czarne pasy mężczyzn w kat. 82,3 kg.

Policjantom gratulujemy! I życzymy dalszych sukcesów!

Brazylijskie jiu-jitsu to brazylijski sport walki wywodzący się z ju-jitsu, zapasów i judo, który wyróżnia się naciskiem na walkę w parterze. Wymaga ona od zawodnika dużej sprawności. Dominują w niej dźwignie, duszenia oraz inne techniki unieruchamiania przeciwnika. Stosuje się też rzuty mające na celu sprowadzenie przeciwnika do parteru. Chwyty w parterze często wykonuje się nogami poprzez zahaczenie lub objęcie części ciała przeciwnika.

POLECANE NEWSY

24 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Marian
11 miesięcy temu

Gratulacje i dużo sukcesôw🙂

qwertyuo
11 miesięcy temu

jednym ciosem cie powalą jak bedzie ich wiecej takie kozaki są

Dorota
11 miesięcy temu

Ładna para. Gratuluję sukcesów. Dobrze, że mamy takich policjantów, którym po pracy jeszcze się coś chce.

Tadeusz
11 miesięcy temu

Te nagrody po 200 zł to zwrot za dojazd czy co ?

😁xxx
11 miesięcy temu

Bandyci Kaczora co mu łupież leci na konferencji. Haha

pytek2
11 miesięcy temu

Ciekawi mnie wynik pojedynku Babci Kasi z tymi orłami Jiu-Jitsu. Przypomnę,że Sąd Rejonowy dla Warszawy-Śródmieścia wyrokiem nakazowym skazał Katarzynę A., znaną jako Babcia Kasia, na pół roku nieodpłatnych prac społecznych. Aktywistkę uznano winną pobicia policjantów oraz znieważenia funkcjonariuszy,nadto  miała ich kopać i szarpać a jednego z nich miała uderzyć pięścią, innego odepchnąć. 

Jurek
11 miesięcy temu

Gratulacje. A to nie jest małżeństwo??? Takie same nazwiska

uciśniony
11 miesięcy temu

Zandberg juz sie cieszy na duszonko

Babiarz
11 miesięcy temu

Chętnie potrenuję z Panią Natalią zapasy. Może mnie nawet skuć ale pałką to już ja jej dołożę

Ola
11 miesięcy temu

No raczej nie jednym ciosem bo w BJJ się nie uderza ;p

24
0
Napisz co o tym sądziszx