Policjanci, którzy powalą Cię jednym ciosem

W miniony weekend, 2 października w Tarnowie Podgórnym odbył się otwarty międzynarodowy turniej Brazylijskiego Jiu Jitsu. Z sukcesami swój udział w turnieju zakończyli policjanci z Ostrowa Wielkopolskiego, sierż. Natalia Jankowiak i st. sierż. Karol Jankowiak, zdobywając łącznie trzy medale: jeden srebrny i dwa brązowe. Gratulujemy!

Sierż. Natalia Jankowiak i st. sierż. Karol Jankowiak to policjanci z pasją sportową. Funkcjonariusze odnoszą sportowe sukcesy w Brazylijskim Jiu-Jitsu.

Policjantka swoją przygodę z tym sportem rozpoczęła w marcu 2014 roku i po 12 miesiącach determinacji i ciężkiej pracy postanowiła wziąć udział w Mistrzostwach Polski. Natalia, po stoczeniu kilku walk zajęła I miejsce, tym samym zdobywając w 2015 roku tytuł Mistrza Polski w Brazylijskim Jiu-jitsu. W 2017 roku zajęła I miejsce na European Championship Cavalcanti.

2 października tego roku policjantka wzięła udział w otwartym międzynarodowym turnieju BJJ i osiągnęła kolejne sukcesy: wywalczyła srebrny medal w kategorii gi w dywizji purpurowe/brązowe/czarne pasy kobiet w kategorii – 58kg.

St. sierż. Karol Jankowiak również jest mistrzem w tym sporcie, m. in. w 2017 roku wywalczył I miejsce na European Championship Cavalcanti, kat., mężczyźni purpurowe pasy GI -73 kg.

W tym roku policjant, wywalczył dwa brązowe medale, w kat. gi w dywizji brązowe/czarne pasy mężczyzn w kat. – 82,3 kg., oraz w kat. gi master brązowe/czarne pasy mężczyzn w kat. 82,3 kg.

Policjantom gratulujemy! I życzymy dalszych sukcesów!

Brazylijskie jiu-jitsu to brazylijski sport walki wywodzący się z ju-jitsu, zapasów i judo, który wyróżnia się naciskiem na walkę w parterze. Wymaga ona od zawodnika dużej sprawności. Dominują w niej dźwignie, duszenia oraz inne techniki unieruchamiania przeciwnika. Stosuje się też rzuty mające na celu sprowadzenie przeciwnika do parteru. Chwyty w parterze często wykonuje się nogami poprzez zahaczenie lub objęcie części ciała przeciwnika.

POLECANE NEWSY
25 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Marian
3 miesięcy temu

Gratulacje i dużo sukcesôw🙂

qwertyuo
3 miesięcy temu

jednym ciosem cie powalą jak bedzie ich wiecej takie kozaki są

Dorota
3 miesięcy temu

Ładna para. Gratuluję sukcesów. Dobrze, że mamy takich policjantów, którym po pracy jeszcze się coś chce.

gaga
3 miesięcy temu

Xdxdxd

Tadeusz
3 miesięcy temu

Te nagrody po 200 zł to zwrot za dojazd czy co ?

😁xxx
3 miesięcy temu

Bandyci Kaczora co mu łupież leci na konferencji. Haha

pytek2
3 miesięcy temu

Ciekawi mnie wynik pojedynku Babci Kasi z tymi orłami Jiu-Jitsu. Przypomnę,że Sąd Rejonowy dla Warszawy-Śródmieścia wyrokiem nakazowym skazał Katarzynę A., znaną jako Babcia Kasia, na pół roku nieodpłatnych prac społecznych. Aktywistkę uznano winną pobicia policjantów oraz znieważenia funkcjonariuszy,nadto  miała ich kopać i szarpać a jednego z nich miała uderzyć pięścią, innego odepchnąć. 

Jurek
3 miesięcy temu

Gratulacje. A to nie jest małżeństwo??? Takie same nazwiska

uciśniony
3 miesięcy temu

Zandberg juz sie cieszy na duszonko

Babiarz
3 miesięcy temu

Chętnie potrenuję z Panią Natalią zapasy. Może mnie nawet skuć ale pałką to już ja jej dołożę

25
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x