Znaleźli orła na łące. Wkrótce ponownie zobaczymy jego cień

Udostępnij
Tweet

Podczas wykonywania rutynowych czynności w Przybyszowie kępińska Straż Miejska otrzymała zgłoszenie o ogromnym ptaku leżącym na łące. Jak się okazało był to orzeł bielik. Na szczęście rokowania są pomyślne.

– Strażnicy udali się na miejsce wspólnie z sołtysem Zbigniewem Gajdą. Ptak ku zdziwieniu wszystkich okazał się… orłem, który był bardzo osłabiony i poturbowany. Orzeł prawdopodobnie upadł w wyniku zderzenia z liniami energetycznymi. Strażnicy niezwłocznie przetransportowali ptaka do Centrum Weterynarii przy ul. Młyńskiej w Kępnie, gdzie zajął się nim weterynarz Miłosz Urbański – poinformował Radio SUD Krzysztof Godek, wiceburmistrz Kępna.

Po badaniach i podaniu podstawowych leków lekarz przewiózł orła do Ośrodka Rehabilitacji Zwierząt w Kątnej. Ośrodek prowadzony jest przez lek. wet. Tomasza Garbińskiego. – W tym miejscu orzeł będzie miał najlepsze warunki do rehabilitacji. Aktualnie ma się bardzo dobrze. Prognozujemy, że po około tygodniu będzie mógł wrócić na wolność. Współpracujemy z ośrodkiem już bardzo długo. Bardzo rzadko mamy do czynienia z tego typu znaleziskami, tym bardziej należy to przeżycie traktować wyjątkowo – powiedział lek. wet. Miłosz Urbański.

– Dzięki szybkiej interwencji Straży Miejskiej i wypracowanemu wspólnie systemowi reagowania w takich przypadkach, mogliśmy pomóc zwierzęciu – dodał wiceburmistrz Godek.

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Strażacy wyciągali z lodu
Subskrybuj
Powiadom o

21 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Cała prawda tylko przypadkiem
2 lat temu

W parku cymbały karmią gołymbie chlebem a na piastowskiej babcia jakaś dokarmia bezdomne koty. MA! SA! KRA!

Do redakcji
2 lat temu

proszę o sprawdzenie lub dopytanie fachowców – bielik to nie orzeł.. Redakcja się cieszy z wymyślenia zabawnego tytułu artykułu ,problem w tym,że nie jest on zgodny z prawdą.

Do no respect.
2 lat temu

Dla ścisłości, to w godle polski nie jest orzeł, a tym bardziej bielik. W godle mamy ptaka orłan to w rzeczywistości ptak o rozmiarze kury domowej. Jakie państwo, taki orzeł. Ale fakt zgadzam się z tobą, niech godła nie zmieniają, bo z kaczą to całkiem głupio by wyglądało.

Miki
2 lat temu

ładny, tez chce takiego ptaszka ;/

Józiu
2 lat temu

Oby jakiegoś lisa upolował. Najlepiej tego który mi 2 perliczki porwał

Sebastian
2 lat temu

Piękny okaz

NO RESPECT
2 lat temu

Przepiękny. Boję się tylko, że wkrótce przestanie być godłem Polski. Skoro już z hymnem kombinują… Formalnie pewnie zostanie, bo Konstytucja itd., ale wizerunkowo przerobią go na kaczkę. Ksiądz poświęci nowe godło i zacznie wisieć w miejscach urzędowych taki kaczor.

oo
2 lat temu

Ten orzeł na tej trawie najlepiej odzwierciedla stan tego kraju!

Olaf
2 lat temu

Gwoli ścisłości- bielik NIE JEST ORŁEM..Proszę sprawdzić..

Obserwator
2 lat temu

Piękny ptak. Oby więcej takich to skończyłby się problem zasrancow w mieście. Dzikie gołębie gatunek inwazyjny a ludzie bez pojęcia jeszcze chlebem dokarmiają (kwas chlebowy nie dla ptaków!).

21
0
Napisz co o tym sądziszx