OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski
Miasto przepłaciło 4 razy?

Miasto przepłaciło 4 razy?

Radny Piotr Lepka zainteresował się kosztem wykonania logo znajdującego się na budynku Centrum Aktywności Lokalnej vis a vis Urzędu Miasta. Ten gadżet kosztował mieszkańców aż 40 tysięcy złotych i wiele wskazuje na to, że przepłacono za niego nawet 4-krotnie.

W tych 40 tysiącach zawarto:
1) dostawa i montaż urządzenia na ścianie południowej budynku Sali Sesyjnej

2) przeszkolenie personelu Zamawiającego w prawidłowej obsłudze urządzenia

3) udzielenie Zamawiającemu 12-miesięcznej gwarancji na urządzenie

Co na to ludzie z branży? Pragnący zachować anonimowość przedsiębiorcą z branży reklamowej wskazuje, że u niego taka usługa kosztowałaby 10 tysięcy zł. Problem z tym, że chociaż kieruje dużą ostrowską firmą, to żaden z urzędników nie wpadł na pomysł by złożyć zapytanie ofertowe. W końcu łatwo się wydaje nie swoje pieniądze.

Pod nazwiskiem wypowiedział się inny przedsiębiorca Rafał Białek, który napisał:

Szok szok szok dużą część życia przepracowałem z branżą outdoor z produkcjami jak ta. Ceny bywały zaskakujące, ale to jest kpina z mieszkańców…

Konkurencja zdradza fakt, że wykonawca usługi prowadzi firmę w pokoju w domu jednorodzinnym. Nie ukrywają, że chcieliby mieć klientów, którzy zapłaciliby im chociaż połowę tej zawyżonej kwoty.

Na wyciągnięcie konsekwencji przez prezydent Beatę Klimek z Przyjaznego Ostrowa nie liczccie, bo za zatopione wozy straży miejskiej i „prezydencką limuzynę” do dzisiaj nikt nie odpowiedział.

Masz newsa? Poinformuj nas! Prześlij zdjęcie lub wideo. Twórz portal ostrow24.tv
CZYTAJ  To miała być zemsta za blamaż. Żużlowa Ostrovia skończyło się kolejnym upokorzeniem!
49 komentarzy
do dociekliwego
4 lat temu

Jeśli w urzędzie podobno ma powstać wydział obsługi poczty? To może będzie referat obsługi wyłącznika logo? Referat naklejania znaczków, rozcinania kopert itd… A ile stanowisk kierowniczych? Przydałby się też wydział obsługi centralki telefonicznej bo w ciągu dnia coraz trudniej jest się dodzwonić do urzędu.

Marko
4 lat temu

40tys to pozłacany powinien być koszt maxymalny 18tys a czy my mamy w urzędzie debili…. Oj przepraszam mama pracowała to i córka. Rozumiem

Braun
4 lat temu

„Będziesz wisieć”……

dociekliwy
4 lat temu

Ciekawi mnie pkt 2: przeszkolenie personelu do obsługi…. napisu? elewacji? czy czego tam jeszcze? Co można obsługiwać w napisie na ścianie? Ten napis świeci – to może obsługa wyłącznika? Bardzo skomplikowane.

do grzybiarza
4 lat temu

Stare grzyby siedzą na ciepłych posadkach w urzędach, radach nadzorczych i spółkach Skarbu Państwa! Tam ich szukaj!

Lolekin
4 lat temu

Ja bym za to nawet 2 tys zł nie dał.

ATrament
4 lat temu

Ta każdy teraz wielki przedsiębiorca z Ostrowa się teraz odzywa tylko nie pod swoim nazwiskiem max 10 tys to by kosztowało ale jak bys napisał markerem a jak by przyszło do przetargu to byś powiadzial 50tyś śmieszny jest ten artykuł !!.

VegeBurger
4 lat temu

Też mi nowość. Większość przetargów jest ustawiona.

grzybiaRz
4 lat temu

gdzie są grzyby ??Ja sie pytam co się stało z grzybami?

Ostatnio edytowany 4 lat temu by grzybiaRz
Pralnia
4 lat temu

A ta firma nie ma czasem czegoś wspólnego z firmą, która tablice przystankowe wycenia na 26 tys. zł?

49
0
Napisz co o tym sądziszx
×