Biskup Edward Janiak nie żyje

Udostępnij
Tweet

W wieku 69 lat zmarł były biskup kaliski Edward Janiak. Urodził się w Malczycach na Dolnym Śląsku. Kształcił się w Poznaniu i Wrocławiu, gdzie w 1979 roku przyjął święcenia kapłańskie. Biskupem kaliskim został mianowany w 2012 roku decyzją papieża Benedykta XVI.

Od 1996 roku był biskupem pomocniczym we Wrocławiu, gdzie blisko współpracował z kardynałem Henrykiem Gulbinowiczem, który zmarł 16 listopada. Hierarcha nie został pochowany w tamtejszej katedrze decyzją Watykanu w związku z oskarżeniami o molestowanie seksualne i ukrywanie przypadków pedofilii wśród księży.

Były biskup kaliski zasłynął niechlubną rolą w filmie braci Sekielskich „Zabawa w chowanego”.

Duchowny zmagał się z chorobą nowotworową. Zmarł w szpitalu. Trwa ustalanie szczegółów ceremonii pogrzebowej.

Gdzie się ukrył były biskup Edward Janiak?

Kara dla biskupa Janiaka jest żenująca?

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Nowe rondo zostało ochrzczone
Subskrybuj
Powiadom o

39 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Miejscowy Diesel Janków Zal.
1 rok temu

Dobrze że te przekręty wiedzą że ktoś czuwa i że ludzie wiedzą o ich przekrętach może dzięki temu nie rozkradną tej wioski do końca … jeszcze warto wspomnieć o alkoholiczce Dodzie i jej kradzionym,, kaczorze „

Odzew z piekieł
1 rok temu

,,kurasie” w machlojach mają doświadczenie dorobili się na Czechu ps Kefir , wielka opiekunka społeczna on do domu starców a Maryśka podłogi zrywał, ubrania pruła w poszukiwaniu pieniędzy i kosztowność a on głupi całe życie oszczędzał… Każdy wiedział że mimo ubogiego samotnego życia miał zgromadzone sporo kosztowności złota i dolarów …

Georg
1 rok temu

Ale głupkowate te komentarze, dno poniżej krytyki. Zanim się coś powie lub napisze trzeba się dobrze zastanowić

Lipa
1 rok temu

W Jankowie Zal . Jest więcej nieprawidłowości np rodzina ,,kurasie i ekolodzy „przejęli salę wiejską na prywatny dom weselny i się z reszty śmieją jak na wiejskim majątku się bogaca, powybierali się sami są we wszystkich organizacjach sami siebie kontrolują mogą robić szwindle bez ograniczeń .

Parafianka
1 rok temu

W Jankowie Zaleśnym rodzina X i bracia X opłakują tak wielką stratę , Janiak w sprytny sposób przyczynił się w pozyskaniu przez nich parafialnych gruntów czym przyczynił się do rozwoju ich firmy… bracia X się cieszą a parafianie klną z tego powodu

kolo
1 rok temu

Brawo Panie Pytek !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

kolo
1 rok temu

Jedyne co w życiu zrobił dobrze to umarł. Mam nadzieję, że nie dostał się do królestwa niebieskiego. Niech mu ziemia ciężką będzie. !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Asd
1 rok temu

Jeszcze jeden jeszcze jeden!

expat
1 rok temu

a może napiszcie jaki los spotkał księży , którzy nie podpisali lojalki w jego obronie !!! Do tego trzeba odwagi i żyłki dziennikarskiej.

39
0
Napisz co o tym sądziszx