Biskup Edward Janiak nie żyje

W wieku 69 lat zmarł były biskup kaliski Edward Janiak. Urodził się w Malczycach na Dolnym Śląsku. Kształcił się w Poznaniu i Wrocławiu, gdzie w 1979 roku przyjął święcenia kapłańskie. Biskupem kaliskim został mianowany w 2012 roku decyzją papieża Benedykta XVI.

Od 1996 roku był biskupem pomocniczym we Wrocławiu, gdzie blisko współpracował z kardynałem Henrykiem Gulbinowiczem, który zmarł 16 listopada. Hierarcha nie został pochowany w tamtejszej katedrze decyzją Watykanu w związku z oskarżeniami o molestowanie seksualne i ukrywanie przypadków pedofilii wśród księży.

Były biskup kaliski zasłynął niechlubną rolą w filmie braci Sekielskich „Zabawa w chowanego”.

Duchowny zmagał się z chorobą nowotworową. Zmarł w szpitalu. Trwa ustalanie szczegółów ceremonii pogrzebowej.

Gdzie się ukrył były biskup Edward Janiak?

Kara dla biskupa Janiaka jest żenująca?

POLECANE NEWSY

39 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Miejscowy Diesel Janków Zal.
1 rok temu

Dobrze że te przekręty wiedzą że ktoś czuwa i że ludzie wiedzą o ich przekrętach może dzięki temu nie rozkradną tej wioski do końca … jeszcze warto wspomnieć o alkoholiczce Dodzie i jej kradzionym,, kaczorze „

Odzew z piekieł
1 rok temu

,,kurasie” w machlojach mają doświadczenie dorobili się na Czechu ps Kefir , wielka opiekunka społeczna on do domu starców a Maryśka podłogi zrywał, ubrania pruła w poszukiwaniu pieniędzy i kosztowność a on głupi całe życie oszczędzał… Każdy wiedział że mimo ubogiego samotnego życia miał zgromadzone sporo kosztowności złota i dolarów …

Georg
1 rok temu

Ale głupkowate te komentarze, dno poniżej krytyki. Zanim się coś powie lub napisze trzeba się dobrze zastanowić

Lipa
1 rok temu

W Jankowie Zal . Jest więcej nieprawidłowości np rodzina ,,kurasie i ekolodzy „przejęli salę wiejską na prywatny dom weselny i się z reszty śmieją jak na wiejskim majątku się bogaca, powybierali się sami są we wszystkich organizacjach sami siebie kontrolują mogą robić szwindle bez ograniczeń .

Parafianka
1 rok temu

W Jankowie Zaleśnym rodzina X i bracia X opłakują tak wielką stratę , Janiak w sprytny sposób przyczynił się w pozyskaniu przez nich parafialnych gruntów czym przyczynił się do rozwoju ich firmy… bracia X się cieszą a parafianie klną z tego powodu

kolo
1 rok temu

Brawo Panie Pytek !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

kolo
1 rok temu

Jedyne co w życiu zrobił dobrze to umarł. Mam nadzieję, że nie dostał się do królestwa niebieskiego. Niech mu ziemia ciężką będzie. !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Asd
1 rok temu

Jeszcze jeden jeszcze jeden!

expat
1 rok temu

a może napiszcie jaki los spotkał księży , którzy nie podpisali lojalki w jego obronie !!! Do tego trzeba odwagi i żyłki dziennikarskiej.

pytek2
1 rok temu

Kościół się oczyszcza! Głódź został. Na co czekasz łotrze Jędraszewski i spaślaku Dziwisz ? „Pan” zaprasza. Świat stanie się cudowniejszy.

39
0
Napisz co o tym sądziszx