Wójta wyproszono z imprezy. „Takie zachowanie jest niedopuszczalne”

Ostatni czas był dość spokojny, jeśli mowa o poczynaniach wójta Żelazkowa, Sylwiusza Jakubowskiego. Okazuje się jednak, że podczas jednych z dożynek sołecko-parafialnych był głównym bohaterem imprezy. W stanie upojenia alkoholowego miał obrazić publicznie radną powiatu kaliskiego, Alicję Łuczak. Radna jest oburzona zachowaniem włodarza gminy Żelazków i złożyła już zawiadomienie do prokuratury. – Może to do niego nie dotarło, może nie pamięta – mówi portalowi faktykaliskie.pl pokrzywdzona radna.

Dożynki to czas, w którym wspólnie się biesiaduje. Towarzyszą temu rozmowy i miła atmosfera. Na dożynkach w Dębe tej jednak zabrakło, a zamiast rozmów padły obelżywe słowa, których ofiarą stała się radna Alicja Łuczak. Kobieta jednak sprawy tak nie zamierza zostawić i w związku z zaistniałą sytuacją złożyła zawiadomienie do prokuratury.

W związku z niedopuszczalnym zachowaniem wójta Sylwiusza Jakubowskiego na dożynkach sołecko-parafialnych w Dębem w dniu 15 sierpnia 2021 roku, polegającym na wulgarnym, obscenicznym znieważeniu mnie jako osoby publicznej zaproszonej mnie w charakterze radnej powiatu kaliskiego oraz jako osoby prywatnej, nauczycielki w obecności zaproszonych gości, przedstawicieli sąsiednich gmin oraz siostry zakonnej i księdza misjonarza, złożyłam zawiadomienie do prokuratury o uzasadnionym podejrzeniu popełnienia przez Sylwiusza Jakubowskiego przestępstwa z art. 226 kk, względnie o objęcie postępowaniem z urzędu w sprawie o czyn z art. 216 kk popełnionego na moją szkodę. Mam nadzieję, że prokuratura wkrótce podejmie decyzję dotyczące dalszego postępowania w związku ze złożonym przeze mnie zawiadomieniem – powiedziała radna Alicja Łuczak podczas konferencji prasowej.

Radna poinformowała, że wójt użył słów, które powszechnie uznawane są za obraźliwe. – Myślę, że nie chcieliby państwo, abym je cytowała i dla dobra śledztwa nie mogę ujawnić wielu szczegółów – dodała Alicja Łuczak.

Do zdarzenia doszło po oficjalnych obrzędach dożynkowych, przy stole. Radna zapytana, czy w jej ocenie wójt był pod wpływem alkoholu, odpowiedziała, że zdecydowanie. Po tym incydencie wójt został wyprowadzony przez gospodarzy.

CZYTAJ  Wybrano młodzieżowe słowo roku

Uważam, że takie zachowanie jest niedopuszczalne i takie choroby, w ogóle większość chorób, można leczyć. Mam też nadzieję, jak to mówi młodzież, pan Sylwiusz się ogarnie… – dodała radna

Radna dodała również, że po tym zdarzeniu widziała się z wójtem, jednak ten nie przeprosił i nie wyraził skruchy.

12 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Bernadeta
1 rok temu

Dokładnie jak mówisz Kkk . Naogląda się idiotka tvpisiory nawkładają bzdur do pustej głowy i później łazi po dożynkach i czepia się prostych ludzi . To dobrze że wpierdol nie dostała gdzieś pod remizą . Puste babsko i tyle , bo skoro zwykły chłop obrazi to tylko prawdą a niczym innym .

Last edited 1 rok temu by Bernadeta
Kkk
1 rok temu

Baba co se z chłopem poradzić nie może i do Prokuratury lata… Ech…

Marian
1 rok temu

Jak długo będzie to trwało? To jest tylko możliwe w Polsce rządzonej przez PiS.

JARosław Wschodnią POLSKę ZBAW
1 rok temu

Jaki elektorat …taki wójt . Niegłosujący nie mają głosu. Gratulacje. …to coś na urzędzie…chluba dla gminy..szok…..żal mi WAS

Cvbnm
1 rok temu

Pocałują wójta w u###

AleJaja
1 rok temu

Policja poprowadzi śledztwo jak Pani w przedszkolu.
Alicja: psze Pani bo Sylwiusz powiedział na mnie dupa.
Pani: Sylwek to prawda?
Sylwiusz: no tak, dupa i skarżypyta.

Przedstaw się
1 rok temu

Ale co w końcu powiedział? Każdy ciekawy. Swoją drogą takie stado nauczycieli w polityce daje efekt takiego państwa jakie mamy. W pracy się nudzą a że kasy wciąż im mało to się biorą za politykę bo tam kolejne diety i swoimi pomysłami później nam rzeczywistość „ułatwiają”. Dramat.

karol3414
1 rok temu

@Janosik: jak to kto go wybrał? Jemu podobni.

Ekil
1 rok temu

dobrze jej 🙂 to.porzadny gosc powinna sie od.niego.uczyc jako nauczycielka 🙂

Wlkp
1 rok temu

Po co mu tatuaż Tysona ? 😀

12
0
Napisz co o tym sądziszx