Kara dla biskupa Janiaka jest żenująca?

Udostępnij
Tweet

Dla wielu wiernych mogło się wydawać, że objęcie władzy nad kościołem katolickim przez Papieża Franciszka będzie przełomem czy wręcz nową jakością. O sposobie rządzenia najlepiej świadczą decyzje w tematach trudnych jak np. pedofilia czy jej tuszowanie. Wyrok Stolicy Apostolskiej w sprawie biskupa Edwarda Janiaka w ocenie internautów jest żenujący.

  • Nakaz zamieszkania poza diecezją kaliską. (przeniesienie do innej diecezji niczym księży do innej parafii? – red.)
  • Zakaz uczestniczenia w jakichkolwiek publicznych celebracjach religijnych lub spotkaniach świeckich na terenie diecezji kaliskiej. (nie został usunięty ze stanu duchowieństwa – red.)
  • Nakaz wpłaty z osobistych funduszy odpowiedniej sumy na rzecz „Fundacji św. Józefa”, z przeznaczeniem na działalność prewencyjną i pomoc ofiarom nadużyć. (co łaska? – red.)

Bp Edward Janiak jest oskarżany o tuszowanie pedofilii. Bulwersujące informacje ujawnili bracia Sekielscy w swoim filmie. Można z nich się dowiedzieć, że Janiak krył księdza pedofila przez kilka lat.

Dodatkowo magazyn „Więź” podawał, że w lutym 2018 r. trafiła obszerna skarga na działania biskupa Janiaka. „Rektor kaliskiego seminarium duchownego postawił biskupowi zarzuty tolerowania wśród księży wykorzystywania seksualnego osób małoletnich i aktywnego homoseksualizmu” – brzmiał fragment artykułu.

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Nastolatek na motocyklu z poważnym urazem
Subskrybuj
Powiadom o

36 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
samodzielnie myślący
2 lat temu

Trochę jeżdżę po terenie powiatu i dalej, co widzę. W każdej wiosce jest pałacyk pana, teraz w większości zaniedbany lub kościółek na wieś lub kilka wsi. Co myślę: Chłop pańszczyźniany był wyrobnikiem, podporządkowanym hrabiemu i proboszczowi. Tak jest do dzisiaj z pewną różnicą, hrabiego dobra rozparcelowano wyrobnikom pańszczyźnianym a proboszcz został i ma się dobrze. Czas by wyrobnikom pańszczyźnianym mózgi zaczęły pracować. Że są wykorzystywani nie pracą ale finansowo.

Amator
2 lat temu

Pięknie załatwili Polaków konkordatem. Nietykalna kasta cwaniaczków:)

Stary
2 lat temu

Jakimi majątkami dysponują to niektórym się w głowie nie mieści a ludziom ciemnotę wciskają i jakie to potrzeby ma kosciul potrzeby to mają ich gosposie

Komar
2 lat temu

Janiok nie jedną ladacznicę obracał i nie jedną flachę obalił.

Katolik
2 lat temu

Jest to żenujące, że to towarzystwo pedofilsko-pederastyczne otrzymuje z naszych pieniedzy emerytury w wysokości minimum 10 000 zł a wielokrotnie 20 000 zł i więcej. ,co to za karą bez określenia jej wartości,wpłacić taki typ 1 zł i będzie po sprawie a faktycznie dysponują wielomilionowymi majatkami .Tej kasecie ciągle mało a owieczki dają się szczyci bez protestu bo taki dziad mówi, że nie udzieli sakramentu bo nie, i co ma zrobić wierny ? NIE wyda dokumentu i w ten sposób blokuje sakrament w innym kościele.Mam nadzieję, że panowanie tej bandy wkrótce się skończy.

Prosty człowiek
2 lat temu

A jaka kara byłaby satysfakcjonująca?

36
0
Napisz co o tym sądziszx