OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Nie zauważyła rowerzysty. Oślepiło ją słońce

Około godziny 7 rano na drodze krajowej nr 36 doszło do potrącenia rowerzysty. Około 35-letnia kobieta jechała pod słońce w kierunku Ostrowa Wielkopolskiego.

O jadącym przed nią rowerzyście dowiedziała się w chwili jego potrącenia. W rowerze odpadło tylne koło. Osobówka miała urwane lusterko i ślady na boku.

Około 45-letni mężczyzna był przytomny. W karetce założono mu opatrune na głowę.

Do zdarzenia poza policją i karetką wysłano także strażaków z Ostrowa i Daniszyna. Ruch na drodze odbywał się wahadłowo.

POLECANE NEWSY
17 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Andrzej
21 dni temu

dla mnie samobójca tak jak inni pisali .

samobójca na DK
21 dni temu

Samobójca jechał po ruchliwej DK dla zdrowia, a to ciekawe ?!
Czyli de facto nie musiał jechać tamtędy, ale jest samobójcą – zresztą zginie to jego sprawa, selekcja naturalna działa – słabe, mniej myślące, nie posiadające instynktu samozachowawczego osobniki eliminują się same tak to w dużym skrócie działa. Jeszcze przez swoją głupotę może komuś problemów narobić, ale ok tak miał prawo tam jechać o ile nie było zakazu dla rowerów, ale co mu z tego prawa jak kości połamane jego, ale jego życie i zdrowie w jego rękach.

campaniola record
21 dni temu

Taką mamy infrastrukturę w Polsce.Że rowerzyści chcąc nie chcąc,że by dojechać do miejsca docelowego,muszą korzystać z dróg.O natężonym ruchu.No ale,nie którzy kierowcy myślą że jadą samochodem to są panami szosy.Dziwny kraj.I mętalność takich ludzi,co obrażają rowerzystów.

Do " samobójca na DK"
21 dni temu

Nie mi oceniać jakim jesteś człowiekiem , wystarczy przeczytać twoją wypowiedź i wszystko o Tobie wiadomo . Zacznijmy od tego że w Polsce nie ma dobrze rozwiniętej sieci ścieżek rowerowych . Po drugie nie pomyślałeś że mógł kawałek tylko przejechać drogą krajową ponieważ np 500m dalej była droga szutrowa dla rowerów lub o małym natężeniu ruchu . Jestem rowerzystą i wiem jak to w praktyce wygląda. Krytycznie piszą Ci co do czynienienia mają z rowerem tyle jak jaką po piwo do sklepu. A ja zauważyłem że jechał markowym rowerem marki Kross, z torebką na telefon . Czyli nie jechał napewno do sklepu tylko jechał dla zdrowia.

samobójca na DK
21 dni temu

Rowerzysta na takiej drodze to nikt inny jak samobójca, ale jak się nie ma instynktu samozachowawczego i wyobraźni to czego wymagać, selekcja naturalna działa – głupie i mało rozumne osobniki giną, przyroda nie lubi próżni może i brutalne, ale jakie prawdziwe 😉

Rysiu
21 dni temu

To jak ona jechała skoro nic nie widziała. Musi sobie sonar kupić, albo patrzeć na drogę, a nie w “t.l.f.n”

Wsiowieszcz
21 dni temu

Drogą krajową jechała,
Pod słońce nic nie widziała.
Na koniec w rower wjechała
I tylne koło urwała.
Jednak dużo szczęścia miała
Bo głowa cała została.
A morał jest jak świat stary
Na słońce noś okulary.

TREK
21 dni temu

@ O S W. Ty nie powtarzaj tylko popatrz w przepisy o ruchu drogowym. Rowerzysta jest takim samym uczestnikiem na drodze jak samochód kierowany przez kierującego z uprawnieniami. To że Pani najechała w tył to jest tylko jej wina. Jest takie coś jak daszek nad głową który można opuścić. Jeżeli przywaliła w tył roweru to znaczy jechała na pamięć.

Czeczesław
22 dni temu

Do OSW: Czyli rozumiem że twoim zdaniem rowerzyści powinni najlepiej fruwać nad drogą krajową…. Weź ty się zastanów lepiej co piszesz…

Do Pizza
22 dni temu

Albo za co innego:)

17
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x