Parlamentarzyści z PiS zawiedli. Nie będzie u nas dużej inwestycji

Udostępnij
Tweet

Wszystko wskazuje na to, że w południowej Wielkopolsce nie będzie przystanku Kolei Dużych Prędkości. Ten pierwotnie miał być w gm. Nowe Skalmierzyce i otworzyć mieszkańcom aglomeracji kalisko-ostrowskiej okno do dużych miast i szybkie połączenie z Centralnym Portem Komunikacyjnym.

Pełnomocnik rządu ds. CPK, Marcin Horała, poinformował, że rozwidlenie będzie realizowane w okolicach Sieradza. Decyzja ta jest niezrozumiała. Odległość pomiędzy Warszawą, a Łodzią wynosi ok. 120 km. Dalej pomiędzy Łodzią, a Sieradzem tylko 50. Natomiast pomiędzy Łodzią, a gm. Nowe Skalmierzyce 100 km.

W powiecie sieradzkim mieszka raptem 118 tys. osób. W samym tylko powiecie ostrowskim ta liczba wynosi 160 tys., a dodatkowo w kaliskim 180 tysięcy. Jeśliby przedłużyć tor z Łodzi do gm. Nowe Skalmierzyce skąd nastąpiłoby rozwidlenie do Wrocławia i Poznania, wówczas należałoby dołożyć raptem kilka kilometrów trasy.

“Najnowsza umowa jest warta 38,1 mln zł netto. Dotyczy odcinka: Łódź – Sieradz Północny – Kępno – Czernica Wrocławska – Wrocław Główny. Prędkość projektowa (czyli maksymalna prędkość, którą będzie można osiągnąć na nowych torach) wyniesie 350 km/h, zaś eksploatacyjna (taką pociągi osiągną w pierwszym etapie) to 250 km/h” – informują w komunikacie przedstawiciele spółki CPK”.

Już od czasów prezydenta Radosława Torzyńskiego zorganizowano konferencję w ostrowskim Ratuszu, gdzie omawiano wariant „Y” w naszym regionie.
http://sitk.ostrowwlkp.pl/wydarzenia/konferencja-pt-wplyw-budowy-kolei-duzych-predkosci-na-rozwoj-regionow-na-przykladzie-aglo

Przedstawiciel Centralnego Portu Komunikacyjnego niedawno przekonywał, że “Przebieg wypracowany w ramach studium IDOM, jeśli chodzi o Aglomerację Kalisko-Ostrowską, był problematyczny ze względu na fakt, że stację dla Kalisza i Ostrowa Wielkopolskiego zaproponowano w Nowych Skalmierzycach. Peryferyjne położenie nowej stacji (około 10 km od Kalisza i 15 km od Ostrowa Wielkopolskiego) byłoby bardzo niekorzystne z punktu widzenia atrakcyjności połączeń KDP i ich integracji z innymi systemami transportowymi, dodatkowo generując prawdopodobnie wzrost natężenia lokalnego ruchu samochodowego w dojeździe do stacji KDP i konieczność stworzenia przy niej rozbudowanej infrastruktury parkingowej”.

CZYTAJ  Pożar w świniarni

Pojawia się pytanie jaka jest rzeczywista skuteczność parlamentarzystów Prawa i Sprawiedliwości z Ostrowa Wlkp. i Kalisza.

POLECANE NEWSY
Subskrybuj
Powiadom o

39 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
ip8
2 lat temu

Anty pisowiec co ty pi****lisz jakie 38,w tvn24 mówili że 500, i jeszcze dodali że stolicą Madrytu jest Hiszpania, a teraz weź klucz w łapy i idź rozkręcać tory tramwajowe w ten sposób zasłużysz się w walce z totalitarnym rządem

Anty pisowiec
2 lat temu

Ludzie obudźcie się wrescie.!!! To co pisiory robią to tylko podwyżki podatków. W 2020 dla przypomnienia wprowadzili 38 nowych podatków. Wszystko inne to niszczenie gospodarki i łamanie prawa.

cienki bolek
2 lat temu

Koszt budowy 1 kilometra Kolei Dużych Prędkości wynosi około 50-60 mln Pln. a nie jakieś 38,1 mln.za cały odcinek z Łodzi do Wrocławia jak przedstawia autor tej wiadomości więc nie ma co nakręcać z tą dyskusją . Na papierze można zaplanować wszystko, potem przychodzi twarda rzeczywistość. Odległość z Łodzi do Wrocławia to około 220 kilometrów więc można sobie to przeliczyć samemu (11 000 000 000 Pln.).

Ostatnio edytowany 2 lat temu by cienki bolek
W Polsce
2 lat temu

Spokojnie. Nie ma się o co kłócić. Przecież ta kolej nigdy nie powstanie.

Bartek
2 lat temu

PiS to realne działania. Jeśli kaliscy czy ostrowscy radni są totalsami to czego oczekiwać. To radni odpowiadają za napływ inwestycji. Za Urbaniaka pięknie wyprzedano mienie wojskowe w Ostrowie pod lidle, Kaufland, biedronki. Dało się? Możecie stękać ale choćby przed urzędem skarbowym poszła rewitalizacja i nie stoją tablice że to tylko dzięki cudownej UE. Jak się pracownicy prezydium wezmą za robotę to będą efekty. Jak narazie to pokazali, że nawet mając do dyspozycji ostrzeżenia synoptyków nie potrafią zabezpieczyć swojego podwórka.

TVN24
2 lat temu

,,Do tego pana niżej,,-najlepszy przykład na to co z człowieka potrafi zrobić TVN24,
napina się w internecie a w rzeczywistości zwykły fajfus

Bols
2 lat temu

Szukacie logiki w działaniach pisu? No naprawdę ktoś tu ma duże poczucie humoru. Po prostu lobbyści z Sieradza byli skuteczniejsi we włażeniu w tylną część ciała pisowni. Ot cała filozofia.

Tom
2 lat temu

Konsekwencje po,,, PO,,, są już nie odwracalne. Nie dawno PO zamykało dworce PKP, PKS, komendy policji. Co tylko się dało zamykali i wyprzedawali. Ci to dopiero historia dzisiaj. Pierwsza liga donosicieli w UNI na własny kraj.

po
2 lat temu

Dowcip polega na tym,że o PiS-ie za kilka lat mało kto będzie pamiętał,ale konsekwencje ich działalności ponosić będzie kika pokoleń.

39
0
Napisz co o tym sądziszx