OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Wielki pożar paleciarni (ZDJĘCIA) Aktualizacja 2

O godzinie 21:21 stanowisko kierowania komendanta powiatowego w Ostrzeszowie przyjęło zgłoszenie o pożarze zakładu produkcyjnego palety w miejscowości Muchy. Po dojeździe na miejsce zdarzenia okazało się, że palą się dwie hale.

Pierwsza hala do produkcji palet, a druga stanowiła składowisko tych palet. Wymiary tych hal to 175 m na 16 metrów. Poza tym jeszcze objęte było pożarem składowisko na powietrzu z paletami. W pierwszej kolejności strażacy przystąpili do obrony obiektów, które jeszcze nie były objęte pożarem.

Udało się uratować obiekt biurowy oraz zbiorniki z paliwem, które tutaj na terenie zakładu się znajdowały. Na tą chwilę pożar jest w miarę opanowany to znaczy się pali się w miejscu jeszcze gdzie mu na to pozwalamy. Natomiast się nie rozprzestrzenia. Składowisko palet jeszcze wciąż jest gaszone.

Łącznie w działaniach udział bierze 39 jednostek straży pożarnej. Są to jednostki z powiatu ostrzeszowskiego, kaliskiego, kępińskiego oraz również wspomagają nas tutaj koledzy zza miedzy z województwa łódzkiego, powiatu sieradzkiego. Na szczęście w pożarze nikt nie został poszkodowany. Straty materialne będą wysokie. Na tą chwilę nie jestem w stanie określić.

Od rana będzie pracował biegły sądowy, także na ten moment trudno coś mówić o przyczynach powstania tego olbrzymiego pożaru.
Aktualizacja 2
Straty oszacowano na 15 milionów złotych.

POLECANE NEWSY
4 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Fixer
3 miesięcy temu

Gdyby to się spaliło u rolnika, to już widzę co by się tu działo. Od razu byłby posądzony o to że sam sobie podpalił bo chciał wyłudzić odszkodowanie, a tak to cisza, nikt nie komentuje, nikt nie ma złotych porad… Normalnie szok, no komentujcie obłudnicy

!!!
3 miesięcy temu

I dobrze ! Ile drzew w lesie nie zostanie wyciętych na palety! Niemcy i inne kraje,chronią swoje lasy a polaczki za parę euro,wycinają miliony naszych drzew.

AndrzejMazuur
3 miesięcy temu

Pewnie zła technologia zabezpieczeń, a ponadto źle zrobione stropy.

Pener z Nowotki
3 miesięcy temu

Każdy myśliwy to ped…ł

4
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x