Jak mógł go nie zauważyć? – kolizja na Rondzie Bankowym

W sobotni poranek doszło do intrygującej kolizji na wjeździe na Rondo Bankowe w Ostrowie Wielkopolskim. Kierowca samochodu dostawczego dojeżdżał do ronda od strony ulicy Głogowskiej. Zatrzymywał pojazd widząc jadący jednoślad.

Wtedy opel jadący z tyłu przyspieszył i uderzył w tył pierwszego pojazdu. Zastanawiamy się jak mógł go nie zauważyć.

POLECANE NEWSY

21 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Roko
1 rok temu

Zwykłe myślenie że kierowca już pojechał i patrzał w lewo czy ktoś z wrocławskiej krótkiej nie jedzie. Tak samo nie raz bym się na ciął wyjeżdżając tyłem parkując przodem do krawężnika. Patrze przez lewą ręke i przepuszczam auto i wycofuje,,,, a tu zonk – auto zatrzymało się z tyły za mną bo ktoś stał przednim lub też z innego powodu.

Tadeusz
1 rok temu

Rzeczywistość jest taka, że im wiecej takich kierowców niedzielnych aż się prosi żeby z ich ubezpieczenia wyremontować sobie auto i pewnie wielu z tego założenia wychodzi

AndrzejMazuur
1 rok temu

Słabi kierowcy, Ja to umie lepiej kręcić kierownica i dusić pedały, Ja bym to zrobił lepiej

Merlin
1 rok temu

to rondo powinno nosić nazwe ” 1001 wypadków „

Raffi
1 rok temu

To proste! To jest dokładnie ten sam mechanizm, który sprawia, że kierowcy nie widzą pieszych, rowerzystów, motocyklistów – po prostu nie patrzą, nie szukają wzrokiem. Tu zapewne gość z Astry gapił się w lewo, czy będzie mógł wjechać na rondo. W ogóle nie patrzył przed siebie, założył, że dostawczak już pojechał. To jest BARDZO częsty mechanizm wypadków i kolizji. Kierowcy nie rozglądają się, nie sprawdzają, zamiast tego zakładają, że tam gdzieś nikogo nie ma.
O tym powinno się uczyć na kursach: uczulać kierowców, by zwracali uwagę, czy faktycznie patrzą przed wjazdem na skrzyżowanie, przejście dla pieszych, przejazd rowerowy itp. Lenistwo jest cechą ludzkości, mamy tendencje do ułatwiania sobie roboty i zmniejszania obciążenia, czyli tendencję do złych nawyków nie patrzenia! Albo świadomie nauczymy się jako kierowcy zmuszać się do rozglądania, kontrolowania, sprawdzania, albo wcześniej czy później skończymy jak ten tutaj, co zakładał, że przed nim już jest pusto.

Paweł
1 rok temu

Ale o czym mowa debile nie wiedza kto ma pierwszeństwo na tych skrzyżowaniach . Ten zapatrzony pewnie w telefon . Ja natomiast pozdrawiam debila z piątku na rondzie Sybiraków z niebieskiego pojazdu . Ośle patrz na znaki pionowe jak i poziome . A jak nie potrafisz jeździć lub nie znasz przepisów to najlepiej powtórzyć egzamin . Pajacu 😂😂😂

Łukasz
1 rok temu

Byłem kierowca tego dostawczaka. Brak mi słów na te wszystkie komentarze i mądrości. Każdemu może się zdarzyć jesteśmy ludźmi i mylimy się. Kierowca była młoda dziewczyna i nie patrzyła w telefon. Doblo ma sprawne światła stopu i wszystkie inne również. Nikomu źle nie życzę ale uważajcie na to jak oceniacie błędy innych bo gdy sami je popełnicie nazywacie również siebie tak samo.
Pozdrawiam kierowcę opla i mam nadzieję, że nie przejmuje się tymi pustymi komentarzami.

michał
1 rok temu

a Doblo to miało światła stopu?

Ooo
1 rok temu

Ostrów to taka wioska z 5 blokami dwa pasy na rondzie to już nie mogą sobie poradzić jak oni jeżdżą całe życie jedna droga do pracy i do domu i to ich całe życie to się gobia na większym rondzie

Mnmn
1 rok temu

Spojrzał na lewo czy nic nie jedzie a na przód juz nie….

21
0
Napisz co o tym sądziszx