W czynie społecznym ogarnęli boisko

Okolice trybun na boisku sportowym w Jankowie Przygodzkim zarosły wysokimi chwastami. Brak estetyki zakłuł w oczy mieszkańców tej społeczności. Zamiast jednak zwracać się do wójta gminy Przygodzice z prośbą o interwencję, postanowili wziąć sprawę w swoje ręce.

Efekt, który uzyskali w czynie społecznym jest piorunujący. Jak zapewniają, wystarczyło trochę pracy i w sobotę ruszyli do akcji. Oczyścili cały teren trybun przy boisku. W ich sąsiedztwie w najbliższych tygodniach powstanie plac zabaw i tzw. ogród sensoryczny wraz z nasadzeniami zieleni dofinansowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego w ramach programu Wielkopolska Odnowa Wsi.

Po zakończeniu pracy zorganizowali integracyjne ognisko.

Mieszkańcy słusznie stwierdzili, że lepiej było zadziałać samemu niż zamawiać profesjonalną firmę, która odpowiednio by skasowała za wykonanie zadania. Nie wiadomo też kiedy ewentualnie takie prace mogłyby zostać zlecone, ponieważ budżety takich gmin są dość ubogie, a samorządowcy z założenia powinni oglądać każdą złotówkę z dwóch stron, zanim ją wydadzą.

W Ostrowie Wielkopolskim jeden z radnych najpierw skrytykował rosnące rośliny w pasie pomiędzy chodnikiem, a jezdnią przy ulicy Mickiewicza. Po jego facebookowej interwencji władze Ostrowa wysłały ludzi do wykoszenia wszystkiego tuż przy ziemi. Kiedy jednak po kilku dniach zaczęli kosić mu przed domem, to osobiście zablokował wycinkę roślinności i przekonywał o ich pożyteczności.

POLECANE NEWSY

12 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
AndrzejMazuur
1 rok temu

Czego ś nie rozumiem, taka sama sytuacja w Ostrowie z bieżnia na Kusocińskiego, ktoś to zaniedbał, ktoś za te tereny za tą infrastrukturę odpowiada, ktoś gdzieś siedzi na stołku trzepie za to grubą kasę i co na koniec ktoś w czynie społecznym za darmo wykonuje pracę ??? Gdyby redaktor był rzetelny w dziennikarstwie to by zrobił dochodzenie, wybrał się do tych „presesików” i zadał odpowiednie pytania… ale sorry zapomniałem są układy i układziki 🙂 pozdrawiam „ten nie z układu”.

Tom
1 rok temu

BRAWO!!!

Gurke
1 rok temu

Ostrów cały zarośnięty.. wszędzie chwasty metrowe na wysokosc, studzienki zatkane, nasrane od golebi i dziurawe drogi

do lol
1 rok temu

lol racja – sprzątać należy codziennie, a nie pokazywać zaniedbania od wiosny.Ktos tam przeciez kazuje finanse z UG na te cele ??? wstyd pokazywac tekie zaniedbania we wsi.

O S W
1 rok temu

Fajna inicjatywa mieszkańców, proponuję jeszcze popryskać tam gdzie rosły chwasty chemią żeby nie odrosły i będzie git 😉

Lol
1 rok temu

Lepiej nie dopuszczać do takiego stanu, kto odpowiedzialny za porządek na obiekcie?

Abc
1 rok temu

Więcej by się przydało podobnych akcji „czynu społecznego” połączonych z ogniskiem.
To buduje dobre więzi, których bardzo brakuje, szczególnie w miastach.

Mieszkaniec
1 rok temu

Do komentarza „kosiarki:
Dziękujemy Panie reaktorze za relację. Nikt nie miał pretensji do Wójta. Dzięki Niemu i wnioskowi przygotowanemu przez UG, udało się pozyskać środki zewnętrzne. Współpraca popłaca. Wszyscy działamy dla wspólnego dobra!

Renia Do Łatwa Alicja
1 rok temu

Mili i uprzejmi??????? Widać, że dawno w Polsce nie byłaś.

kosiarka
1 rok temu

i znowu wyborcy z Jankowa maja pretensje do garbatego ,ze ma garb. Teraz znowu garbatego szukają w osobie wójta. Organizacje społeczne, szkoła, kluby sportowe, dostają dotacje, wsparcie z UG, piszą projekty, ktoś to wybudował i nie w czynie społecznym, ale za środki publiczne. Janków -Rada sołecka dysponuje środkami z UG. Szkoła, OSO itp., korzysta, zatrudnia konserwatorów itp., wiec co jest w tym dziwnego, jak dzisiaj ci co korzystają, a nie dbają o czystość, sprzątają i usuwają swoje zaniedbania. Komu ma służyć ta manifestacja mam z dziecmi w tej pracy? Komu? .
Sprzątacie swoje społecznie OK, tak ma być i tak kiedyś było. Co Wojt z budżetu ma dac i jechac do was z kosiarką. Do roboty a nie do polityki. wybory dopiero z 2 lata. wiec czas na tego rodzaju manifestacje.

12
0
Napisz co o tym sądziszx