OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Pamiętacie „Gaszyn Challenge?” Po roku sprawdzamy efekty

Ponad rok temu wymyślono akcję, która błyskawicznie się rozchodziła po kolejnych miastach i instytucjach. Zasada była prosta. Grupa osób wykonywała 10 pompek lub przysiadów, a następnie każdy miał wpłacić co najmniej 5 złotych na rzecz Wojtusia Howisa z Galewic. Na końcu należało nominować co najmniej kolejne 3 osoby lub instytucje. 

Akcja została zainaugurowana przez strażaków ochotników z Gaszyna (powiat wieluński). Trzeba było zebrać olbrzymią kwotę 10 milionów złotych na leczenie SMA nowoczesną terapią. Chwilę później prawie cała Polska pompowała i robiła przysiady. Kwotę zebrano w czasie 4 miesięcy. Dla porównania Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w 2015 roku zebrała 53 mln zł. Później za sprawą sporu na linii PiS – WOŚP kwoty wzrastały aż do 210 mln zł w roku bieżącym.

Po roku od rodziny Wojtusia można było przeczytać takie słowa:

Idę do przodu, ciężko pracuje i moi rehabilitanci chwalą mnie. Coraz lepiej wychodzi mi utrzymanie głowy, poprawiam się ruchowo, przykurcze powstałe na skutek długiego pobytu w szpitalu są minimalne. Jak widzicie da się założyć buciki na moje nóżki 😊,z czego jestem bardzo zadowolony. Przestałem się pocić w nocy, potrafię świetnie odkrztuszać wydzielinę przez co mama rzadko używa koflatora. I wiecie co… wydaje głośne dźwięki rurką a nawet udaje się przenosić głos na buzię, ponieważ mam dużą ochotę mówić. Mój lekarz hospicyjny twierdzi, że są to kamienie milowe🙂. Pozdrawiam cieplutko wszystkich i do usłyszenia 😘♥️🤗.Wasz Wojtuś.

Wojtuś obecnie ma 2,5 roku, a w szpitalu spędził 80 ciężkich dni. Podczas kuracji zakaził się agresywną bakterią atakującą płuca, która utrudniała postępy leczenia, a dodatkowo trzeba było podawać antybiotyki i sterydy.

POLECANE NEWSY
3 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
dssd
3 miesięcy temu

do Mmmmm: bo wg rządu na pomoc zasługuje kościół, który jest dzisiaj jedną wielką patologią oraz inne tego typu, a dla rodzin w takich sytuacjach niestety nie ma

Mmmmm
3 miesięcy temu

Brawo Wojtuś! Ale to jest chore, że takie dzieci i ich rodzice nie mają pomocy od Państwa.

Iga
3 miesięcy temu

Brawo Wojtuś 💞jesteś małym bohaterem 💪

3
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x