Wyrzucił odpady prT centrum przesiadkowym i wpadł

Nie warto wyrzucać śmieci w miejscach, które nie są do tego przeznaczone. Przekonał się o tym ostrowianin, który postanowił pozbyć się odpadów w centrum miasta.

Pod koniec maja, w godzinach wieczornych, w pobliżu Centrum Przesiadkowego, jeden z mieszkańców postanowił w łatwy lecz nielegalny sposób pozbyć się odpadów – styropianowych elementów obudowy po lodówce, pianki uszczelniającej, wersalki i drobnych śmieci. Rowerem z podpiętym wózkiem przewiózł je w to miejsce z własnej posesji.

Przy wykorzystaniu kamer monitoringu sprawdzono, jakimi ulicami przemieszczał się ten mieszkaniec. Dzięki temu wytypowano rejon budynków i na terenie jednego z podwórek znaleziono ten środek transportu, a co za tym idzie i samego sprawcę wykroczenia.

Mężczyzna ukarany został maksymalną grzywną w kwocie 500 zł. Musi także usunąć porzucone śmieci i okazać dokument potwierdzający ich dostarczenie na składowisko odpadów. W przeciwnym razie sprawa ta będzie miała swój dalszy bieg, ale już w sądzie, gdzie wysokość kary może wielokrotnie wzrosnąć.

Opisana sytuacja to dobra przestroga dla tych, którzy bezmyślnie postanawiają pozbywać się swoich śmieci w miejscach, w których w żadnym wypadku nie powinny się znajdować. To z jednej strony zaśmiecanie miasta, w którym mieszkamy, naszej wspólnej przestrzeni, a z drugiej narażanie się na niemałe grzywny i sprawy sądowe. Trzeba się zatem zastanowić, czy nielegalne pozbywanie się śmieci jest warte ponoszenia takich konsekwencji.

POLECANE NEWSY
20 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
badblondi
1 rok temu

a we Francji, osoba prywatna jedzie na wysypisko z dowodem osobistym i nie ma problemu. Firmy musza miec specjalna karte. A w Ostrowie? Chcialismy wyrzucic stara kanape, zawiezlismy przyczepa, i co? NIE PRZYJELI ! Powiedzieli, ze jak mieszkamy w bloku, to pod blokiem zostawic! I tak zrobilismy…

AaaaZzz
1 rok temu

Nie pochwalam takiego zachowania i kara powinna być dotkliwa. Ale jadąc wyrzucić śmieci własnym transportem po sprzątaniu starego gospodarczego to niestety jesteś odesłany z kwitkiem bo umówić się na dzień i godzinę (a termin jak u specjalisty) i co teraz szybko zrobić ????? Władze same do tego doprowadzają !!!!! A nie wspomniałam ze wszystkiego nie przyjmują . Pytając się co z tym zrobić co nie przyjmą ,odpowiedziano ze wyrzucić do śmieci komunalnych . To są jaja….🤔🤔

karol3414
1 rok temu

To są konsekwencje? To jakaś kpina, przy takiej niskiej wykrywalności sprawców tego typu czynów kara powinna zacząć się od miesięcznej pensji delikwenta + miesiąc sprzątania miasta z podobnych odpadów za pomocą tego rowerka, rozliczone za pomocą kwitów z wysypiska (min. jeden kwit na dzień).

Jan
1 rok temu

Śmieci do śmietnika a nie w krzaki, dowalić kare 5tys i by się nauczył, tak samo każdemu gnojarzowi co wywala śmieci do lasu.

Piter
1 rok temu

Winne władze miasta. Składki na odpady ciągle rosną, a jak przyjdzie do zdania na PSZOK odpadów po remoncie to jeszcze hajs chcą. Transport trzeba mieć własny, czas (umówić się na godzinę i najlepiej w tygodniu bo soboty zawalone) i paragon na koniec. Później wszyscy eko zdziwieni, że takie graty do lasu lecą.

AudiRS6
1 rok temu

Szanowne władze naszego miasta powinny raz na zawsze zaprowadzić porządek na PSZOK-ach, jakieś głupie umawianie się na telefon, oczekiwanie po kilka tygodni, potwierdzanie terminu, warzenie bio odpadów na które nie ma limitu wagowego, spisują cię z dowodu i oprócz tego musisz mieć jakiś kwitek że płacisz za śmieci no ku.wa zachowują się jakbym miał jakieś radioaktywne odpady, a ja raptem miałem kilka worków korzeni. Oczywiście nie pochwalam takich zachowań jakie zaprezentował ten płytko myślący pan.

Last edited 1 rok temu by AudiRS6
Lucyfer
1 rok temu

Taa…. ale jak kradną narzędzia z samochodu za kilka tysięcy to nie potrafią ustalić sprawcy…..
A tu proszę, akcja błysk!

emeryt do ss
1 rok temu

sam cierpisz i nie wiesz co piszesz bo jak mieszkasz sam to płacisz za jedną osobę i bzdur nie pisz że kosz musi być pełny bo MZO zabiera to co jest w koszu a nie waży czy liczy odpady. opłata naliczana jest wg deklaracji od liczby osób w gospodarstwie a nie od ilości odpadów ale sądząc po komentarzu pewnie tego nie wiesz

Halina
1 rok temu

Niech dalej PSZOK dziala ba telefon!!!powodzenia.

Fallus Anolymus
1 rok temu

Bo na pszoku tak wszystko chętnie przyjmują.. Taki Ch..j..

20
0
Napisz co o tym sądziszx