Poseł PiS przegrał z rolnikami. Czy odda 40 tys. zł?

Udostępnij
Tweet

Poseł partii Prawo i Sprawiedliwość chyba nie do końca odrobił lekcje z demokracji i praworządności. Tomasz Ławniczak złożył na początku grudnia 2020 roku zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa przez kilku rolników z południowej Wielkopolski. Sąd uniewinnił, a policja umorzyła postępowanie. Tym samym poseł Ławniczak przegrał i nadal nie wiadomo czy odda 40 tysięcy złotych.

Wygraliśmy! Wszyscy uniewinnieni! 💪Pamiętacie głośny spór rolników z Agrounia z posłem PiS Tomaszem Ławniczakiem?

📍 Parlamentarzysta oskarżył pięciu naszych chłopaków o publiczne jego znieważenie za wywieszenie kilku banerów w jego rodzinnym mieście. 5 grudnia poseł złożył zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa a już 6 grudnia 2020 r policja zatrzymała trzech rolników aby złożyli wyjaśnienia.

📍 Gospodarzom zarzucono artykuł z kodeksu karnego, za który grozi nawet 3 lata więzienia. Policja chciała ich zatrzymać na 24 godziny ale po happeningu rolników pod komendą policji w Ostrowie Wielkopolskim zostali wypuszczeni. Jeden z podejrzanych był nieletni, przez co jego sprawa odbyła się w sądzie, uzasadnienie z wyrokiem uniewinnienia było praktycznie identyczne jak policji – co ciekawe prokurator nie zgadzał się z decyzją sądu i wnioskował o ponowne śledztwo. Policja umorzyła postępowanie a w uzasadnieniu stwierdzono, że na banerach nie było żadnych obelg, wyzwisk czy kłamstw. Ukazywały one prawdę faktyczną.

Rolnicy protestują pod komendą policji (aktualizacja 2)

 

 

 

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
CZYTAJ  Mieszkańcy walczą o kapliczkę. Zaczęli protestować
Subskrybuj
Powiadom o
17 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Obywatel
3 lat temu

Trzeba głosować na Konfederacje. To rozliczy się wszystkich pisiorow i Komendantów Policji za łamanie prawa. Inaczej ta przestępcza pisowska organizacja rozleje się jak czarna dzuma.

Edek
3 lat temu

Platfusy to zdrajcy narody złodzieje i chamy ***** (********)

Kali
3 lat temu

Jak skażą platfusowego politykiera to sądy są niepraworządne i pisowskie. Jak skażą pisowca to sądy są praworządne. Kali, Kali Kali. A kiedyś wydawało się, że to mentalność właściwa ludom prymitywnym, np. z Afryki. Masz teraz Afrykę mamy w Polsce.

NO RESPECT
3 lat temu

Sąd uniewinnił tylko jednego nielata. Reszcie umorzyła Policja. A Policja przecież jest stricte rządowa. Więc może żale do rządu Panie żurek i Panu podobni?

Obywatel
3 lat temu

PiS +Policja = Przestępcza grupa trzymająca władzę.

Elektor
3 lat temu

No i dobrze, niech oddaje kasę. Pisowcom bardzo dużo się wydaje… Komuniści z krzyżami w zębach. Ludzie psy wieszają na Kaczyńskim a przecież sam by nas tak nie załatwił, potrzebuje gorliwych pomocników.

Popierający PIS
3 lat temu

Jak Ławniczak by był z platwusów to by wygrał bo oni by go bronili jak @

17
0
Napisz co o tym sądziszx