Poseł PiS przegrał z rolnikami. Czy odda 40 tys. zł?

Poseł partii Prawo i Sprawiedliwość chyba nie do końca odrobił lekcje z demokracji i praworządności. Tomasz Ławniczak złożył na początku grudnia 2020 roku zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa przez kilku rolników z południowej Wielkopolski. Sąd uniewinnił, a policja umorzyła postępowanie. Tym samym poseł Ławniczak przegrał i nadal nie wiadomo czy odda 40 tysięcy złotych.

Wygraliśmy! Wszyscy uniewinnieni! 💪Pamiętacie głośny spór rolników z Agrounia z posłem PiS Tomaszem Ławniczakiem?

📍 Parlamentarzysta oskarżył pięciu naszych chłopaków o publiczne jego znieważenie za wywieszenie kilku banerów w jego rodzinnym mieście. 5 grudnia poseł złożył zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa a już 6 grudnia 2020 r policja zatrzymała trzech rolników aby złożyli wyjaśnienia.

📍 Gospodarzom zarzucono artykuł z kodeksu karnego, za który grozi nawet 3 lata więzienia. Policja chciała ich zatrzymać na 24 godziny ale po happeningu rolników pod komendą policji w Ostrowie Wielkopolskim zostali wypuszczeni. Jeden z podejrzanych był nieletni, przez co jego sprawa odbyła się w sądzie, uzasadnienie z wyrokiem uniewinnienia było praktycznie identyczne jak policji – co ciekawe prokurator nie zgadzał się z decyzją sądu i wnioskował o ponowne śledztwo. Policja umorzyła postępowanie a w uzasadnieniu stwierdzono, że na banerach nie było żadnych obelg, wyzwisk czy kłamstw. Ukazywały one prawdę faktyczną.

Rolnicy protestują pod komendą policji (aktualizacja 2)

 

 

 

POLECANE NEWSY
17 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Obywatel
1 rok temu

Trzeba głosować na Konfederacje. To rozliczy się wszystkich pisiorow i Komendantów Policji za łamanie prawa. Inaczej ta przestępcza pisowska organizacja rozleje się jak czarna dzuma.

Edek
1 rok temu

Platfusy to zdrajcy narody złodzieje i chamy ***** (********)

Kali
1 rok temu

Jak skażą platfusowego politykiera to sądy są niepraworządne i pisowskie. Jak skażą pisowca to sądy są praworządne. Kali, Kali Kali. A kiedyś wydawało się, że to mentalność właściwa ludom prymitywnym, np. z Afryki. Masz teraz Afrykę mamy w Polsce.

NO RESPECT
1 rok temu

Sąd uniewinnił tylko jednego nielata. Reszcie umorzyła Policja. A Policja przecież jest stricte rządowa. Więc może żale do rządu Panie żurek i Panu podobni?

Obywatel
1 rok temu

PiS +Policja = Przestępcza grupa trzymająca władzę.

Elektor
1 rok temu

No i dobrze, niech oddaje kasę. Pisowcom bardzo dużo się wydaje… Komuniści z krzyżami w zębach. Ludzie psy wieszają na Kaczyńskim a przecież sam by nas tak nie załatwił, potrzebuje gorliwych pomocników.

Popierający PIS
1 rok temu

Jak Ławniczak by był z platwusów to by wygrał bo oni by go bronili jak @

żurek
1 rok temu

Przecież sądy są Noumana i Tuska , to jaki miał być wyrok , spróbujcie wywiesić transparent atakujący polityków PO , lub lewicy , wtedy zobaczycie praworządność . Trzaskowski w kompanii , twierdził , że bezrobocie w Polsce wzrosło o 3 mln. i sąd stwierdził , że to była tylko retoryka wiecowa a Morawieckiego skazano za jakąś bzdurę .

Dyzma
1 rok temu

Ławniczak przegrał bo nie należy do tej opcji co niezawisłe sądy proste jak budka…

Zzz
1 rok temu

Redaktorek to chyba sympatyk ,po, bo te wypociny jakieś takie stronnicze i inne artykuły też w podobnym tonie jeśli chodzi o polityke. A dziennikarze podobno bezstronni są.

17
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x