OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Rolnicy protestują pod komendą policji (aktualizacja 2)

„Szanowni państwo prosiłbym o jak najszybsze przybycie wszystkich z was pod komendę policji w Ostrowie Wielkopolskim. Policja zatrzymała trzech rolników, którzy według nich rozwiesili banery informujące, że ochrona policji posła Lawniczaka w Nowych Skalmierzycach kosztowała 40 tysięcy złotych. Nie zostawiamy swoich!!! Traktory już w drodze!!” – napisał jeden z uczestników protestu pod komendą policji.

Aktualizacja:
Naczelnik prewencji ze schodów przekazał zebranym, że mają 5 minut na opuszczenie „nielegalnego zgromadzenia”. Po tym czasie wyszła grupa funkcjonariuszy i zaczęła legitymować około 30-osobową grupę, której uczestnicy deklarowali spacer pod komendą.

Policjanci upierali się, że to nielegalne zgromadzenie. Jednego z uczestników siłowo zaprowadzili do budynku komendy, ponieważ „w stresie nie potrafił sobie przypomnieć swoich danych.”

Do komendy przyjechał I zastępca komendanta Krystian Łapiński. Dwóch delegatów udało się na rozmowę. Po pewnej chwili wyszli informując, że Komendant zadeklarował wypuszczenie zatrzymanych w ciągu dwóch godzin, a nie jak wcześniej zapowiadano w niedzielne przedpołudnie.

Przypomnijmy, że chodzi o powieszenie banerów na znakach wjazdowych do Nowych Skalmierzyc, co najpewniej jest zwykłym wykroczeniem. Rolnicy uważają, że działania policjantów mają na celu uprzykrzyć im życie.

Nieoficjalnie udało się nam dowiedzieć, że policja wytypowała potencjalnych sprawców na podstawie monitoringu zamontowanego na wjeździe do N. Skalmierzyc, który nagrał tablice rejestracyjne. Są to mieszkańcy powiatu kaliskiego.

Aktualizacja 2

Wczoraj poseł Sejmu RP mieszkający na terenie Powiatu Ostrowskiego złożył zawiadomienie o przestępstwie.

W związku z tą sprawą zostało zatrzymanych i doprowadzonych na przesluchanie trzech sprawców tego czynu. Mężczyźni usłyszeli zarzuty z art. 226KK dot. znieważenia funkcjonariusza publicznego. Kodeks karny przewiduje za to karę grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

Dwóch z mężczyzn przyznało się do znieważenia posła. Trzeci nie przyznaje się do stawianych mu zarzutów.

Sprawę będzie rozpatrywał Sąd w Ostrowie Wielkopolskim.

POLECANE NEWSY
32 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
anioł
11 miesięcy temu

panowie Policjanci – pała, gaz i grabie tych buraków wiejskich . Kiedys nie do po pomyślenia, aby tyle gnoju bez reakcji zalegało pod komenda powiatową.

Iwan
11 miesięcy temu

Pada ☔ za dużo dopłata świeci za mocno dopłata plus bonus na h z UE w dupach się przewraca chłopu wróćmy do czasu gdy bat na plecy był najlepszym lekarstwem

Olej
11 miesięcy temu

Co jest kmiecie, bojówkarze Pogoni skalmierzyce?, takimi traktorkami jak wy chętnie bym sobie pojeździł

Obserwator
11 miesięcy temu

Macie kmioty swoje głosowanie na małego karakana z łupieżem jak Was teraz wyje…gratuluję i pozdrawiam

mi...,,,
11 miesięcy temu

na podstawie wykazu glosowania jak widac kmioty glosowały na PIS . Wiec buraki co od tych ludzi PIS chcecie ? Mało wał srodków UE, i dotacji z budzetu RP. Ulg KRUS, itp ., ? To policja palami wam powinna uzupełnić.
PS. jak widać, ostrowska policja ciągle ma głęboki problem : z politykami, wewnętrzny, zewnętrzny-społeczny.

konik polno-morski podgatunek wiejsko-miejski
11 miesięcy temu

wieś się nudzi….

Ostrowiak
11 miesięcy temu

O_o kaliszoki przyjechały ze swoich wsi do wielkiego miasta i się zaczynają jeszcze rzucać, co oni są ponad prawem ?!
Każdy obywatel jest równy wobec prawa i tak samo powinien odpowiadać za swoje czyny . . .
Rozgromić towarzystwo w 5 minut i po sprawie, a nie się z nimi patyczkują, zarazę tylko rozsiewają.

Jacek
11 miesięcy temu

Jak w tym temacie głosowała Matecka?

MATEUSZ
11 miesięcy temu

Zawsze byłem za rolnikami , ale po głosowaniu prezydenckim………..wszystko stało się jasne . Jesteście za PIS–em , za DUDĄ !!! …AMEN .

Do Ginekol
11 miesięcy temu

Za to ty nawet w tą ścianę nie utrafisz. Widać typowy język „miłosierdzia” zaczerpniętego niechybnie z mediów Toruńskich. Twoja wypowiedź świadczy o tym gdzie jeszcze jesteśmy względem Europy. A bliżej nam do wschodu niż do zachodu.

32
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x