Powraca obowiązek zakładania rękawiczek

Niedawno okazało się, że za importem respiratorów przez handlarza broni stała Agencja Wywiadu, które zarekomendowała tego przedsiębiorcę. Teraz wyszło na jaw, że przywrócony zostaje obowiązek używania rękawiczek jednorazowych. Czyżby kolejny przedsiębiorca miał w nadmiarze wyprodukowanego lub zaimportowanego towaru?

Rząd tworzony przez partię Prawo i Sprawiedliwość postanowił w maju poluzować pewne obostrzenia. Dotyczy to braku obowiązku noszenia maseczek na zewnątrz budynków. W rozporządzeniu dodano kilka punktów dotyczących obowiązku noszenia rękawiczek jednorazowych, zarówno w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz.

Do 5 czerwca będzie trzeba nosić rękawiczki w konkretnych sytuacjach ewentualnie, jeśli wystąpią sprzyjające okoliczności, będzie można stosować je zamiennie ze środkami do dezynfekcji rąk.

Od 8 maja 2021 należy stosować rękawiczki ochronne lub środki do dezynfekcji w:

  • obiektach handlowych lub usługowych o powierzchni sprzedaży lub świadczenia usług powyżej 2 tys. m2
  • placówkach handlowych
  • na stacjach paliw płynnych
  • w miejscach prowadzenia sprzedaży na targowisku (straganie)

Wyjątkiem od powyższego będzie sytuacje, w których:

Obowiązek nie dotyczy osób, które nie mogą zakładać lub zdejmować rękawiczek z powodu stanu zdrowia, całościowych zaburzeń rozwoju, zaburzeń psychicznych, niepełnosprawności intelektualnej w stopniu umiarkowanym, znacznym albo głębokim, lub osoby mającej trudności z samodzielnym założeniem lub zdjęciem rękawiczek; okazanie orzeczenia lub zaświadczenia w tym zakresie nie jest wymagane.

Będzie także obowiązek dezynfekcji raz na godzinę kas, stanowisk obsługi oraz dystrybutorów na stacji paliw płynnych.

Jednocześnie 30 marca 2020 roku Ministerstwo Zdrowia nie zalecało używania rękawiczek jednorazowych. Podobnie zresztą jak nie zalecało zakładania maseczek przez osoby zdrowe.

Niedawno amerykańska agencja C.D.C. (Centrum Kontroli i Prewencji Chorób) stwierdziła, że prawdopodobieństwo zakażenia się koronawirusem poprzez dotyk wynosi 1:10 000, czyli jest praktycznie niewielkie. Warto przypomnieć jak władze Ostrowa Wielkopolskiego wydały mnóstwo pieniędzy na dezynfekcję przestrzeni publicznej. W nocy chodzili pracownicy wynajętej firmy i dezynfekowali.

Ekspertka wirusologii z Virginia Tech Linsey Marr na łamach New York Times komentuje to słowami: „Nareszcie. Wiedzieliśmy o tym od dawna. Tak naprawdę nie ma żadnego dowodu na to, że ktoś zachorował na Covid-19 poprzez dotykanie powierzchni”.

POLECANE NEWSY
28 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
.urwa mać !!!!!
1 rok temu

Co wy tu pieprzycie .ALBO rękawiczki , albo dezynfekcja !!!! Jedno i drugie o kant d.py roztrzaść, Rękawiczki założone w domu i będzie dotykać w sklepie.Jaki wirus , takie rozporządzenia.TFU

Do Producent rękawiczek..
1 rok temu

Jak jesteś taki operatywny w biznesie to mam dla ciebie ofertę żebyś do końca życia nie musiał Chinolom dmuchać gumowych rękawiczek. Na jesień 4 fala jelitowki jest zapowiadana, możesz przerzucić się na pampersy. Porada gratisowa bo widzę że frustracja cię rozsadza.

Nienauczycielka
1 rok temu

Na szczęście w Ostrowie chroni nas folia za 400.000zł.

Przedstaw sie Józek i Zenek szesc.
1 rok temu

Producent. Kto ci to kupi? Wez to lepiej spal u siebie na podwórku, a potem trzepnij sie w dekiel

Uve
1 rok temu

***** *** tylko przypominam

Do Producent rękawiczek...
1 rok temu

Widać że tatusiowi przed spaniem musiałeś robić „misiu w czapeczce, misiu bez czapeczki”… Potem pozostaje frustracja i złośliwość do ludzi…

do Zgoda
1 rok temu

I co za różnica czy zaraża brudna ręką czy brudna rękawiczką?
Przecież nikt nie będzie co chwile zmieniał tych rękawiczek. Lepsza była dezynfekcja na wejściu do sklepu.

Do Producent rękawiczek...
1 rok temu

2500 to chyba tobie jełopie płacili, byłeś za głupi i poszedłeś Chinolom gumowe rękawiczki pompować. Znamy takich „przedsiembiorcuf”, kombinatorów a la Dyzma. Nawet do tej naszej smiesznej polityki żeby się dostać to trzeba mieć niezłe plecy i być dobrym klakierem bo od myślenia są inni i liczy się lojalność a nie mądrość.

producent rękawiczek do wyjców na forum.
1 rok temu

Do biznesu i władzy idzie się po to,aby zarobić a do roboty,aby się narobić. Ten Wasz jazgot mamy gdzieś ! Co wam pozostało gogusie na etacie w firmach ! W Mahle 2500 zł i praca na trzy zmiany !😃😃😃 !!!

Goryk
1 rok temu

Masakra, noszenie rękawiczek jest tak potrzebne jak zakrywanie terminalu w sklepie lub przycisków w windzie folia, która jest tam od samego początku pandemii. Co za sens nosić te same rękawiczki przez cały dzień. Lepiej umyć ręce kilka razy. Absurd goni absurd. Maski na zewnątrz zostawiam bez komentarza…

28
0
Napisz co o tym sądziszx