Samobójstwo podczas interwencji komornika

Wczoraj rano doszło do tragedii podczas egzekucji komorniczej. W asyście policji i straży pożarnej próbowano odzyskać obiekt, który był wynajmowany od 23 lat przez tę samą osobę. Mężczyzna najprawdopodobniej nie pogodził się z nadchodzącym odebraniem siłowym obiektu. Wewnątrz znaleziono jego ciało, które wskazuje na śmierć przez powieszenie się.

W czwartek rano przed Domkiem Parkowego w Kaliszu pojawili się przedstawiciele Ratusza w towarzystwie komornika, policji i straży pożarnej. Miało bowiem dojść do przymusowej eksmisji byłego najemcy, który od 2017 r., kiedy to MZBM wypowiedział mu umowę, odmawiał opuszczenia należącego do Miasta obiektu.

Strony nie mogły dojść do porozumienia, sprawa trafiła więc do sądu, a Miasto ją wygrało. W czwartek zamierzało odzyskać swoją własność.  Miejski Zarząd Budynków Mieszkalnych w Kaliszu wydał komunikat w tej sprawie.

Oto jego treść:

29 kwietnia 2021 roku podczas czynności związanych z przymusowym opróżnieniem Domku Parkowego z udziałem funkcjonariuszy Policji i Państwowej Straży Pożarnej odnaleziono ciało mężczyzny – byłego najemcy lokalu.

Na miejscu są przedstawiciele Policji, Straży Pożarnej, a także Miejskiego Zarządu Budynków Mieszkalnych w Kaliszu.

Wypowiedzenie umowy najmu lokalu użytkowego przy ul. Niecałej 7 w Kaliszu nastąpiło z dniem 28.02.2017 r., przy zachowaniu trzymiesięcznego okresu wypowiedzenia. Tym samym umowa została rozwiązana z dniem 31.05.2017 r. Wypowiedzenie umowy najmu związane było między innymi z ówczesnymi planami dotyczącymi rewitalizacji Parku Miejskiego, którego elementem jest tzw. Domek Parkowego. Zastrzeżenia budziła zabudowa wokół budynku, zarówno pod względem estetycznym, jak i budowlanym oraz powiększający się obszar ogródka piwnego, bez uprzedniego uzgodnienia tego faktu z właścicielem terenu i braku jakichkolwiek opłat za zajmowaną dodatkowo powierzchnię.

Po wypowiedzeniu umowy najmu użytkownik lokalu wielokrotnie spotykał się z przedstawicielami ówczesnych władz w sprawie ustalenia warunków dalszego korzystania z lokalu. Uzyskał zgodę na bezprzetargowy przydział lokalu na czas oznaczony – 3 lata, pod warunkiem uregulowania kwestii dobudowanego zaplecza, ustalenia nowej stawki czynszu na lokal oraz wykorzystywany teren przed lokalem, jednak nie podjął żadnych działań w celu realizacji warunków umożliwiających zawarcie nowej umowy najmu. W tej sytuacji zarządca wezwał użytkownika lokalu do jego dobrowolnego zdania. Wezwania okazały się bezskuteczne, wobec czego Miejski Zarząd Budynków Mieszkalnych, reprezentujący Miasto Kalisz, wystąpił w 2017 roku na drogę sądową z pozwem o wydanie lokalu.

CZYTAJ  Zaginął 15-latek. Rodzina prosi o pomoc

19 października 2018 r. Sąd Rejonowy w Kaliszu wydał wyrok nakazujący użytkownikom, aby opuścili, opróżnili i wydali Miastu Kalisz lokal użytkowy położony w Kaliszu przy ul. Niecałej 7.

Od powyższego wyroku pozwani złożyli apelację, którą Sąd II instancji w Łodzi oddalił wyrokiem z dnia 23 grudnia 2020 r. W związku z powyższym Miejski Zarząd Budynków Mieszkalnych w Kaliszu niezwłocznie złożył do Sądu Rejonowego w Kaliszu wniosek o nadanie klauzuli wykonalności. W marcu 2021 r. uzyskano tytuł wykonawczy, co umożliwiło złożenie wniosku egzekucyjnego do Komornika Sądowego przy Sądzie Rejonowym w Kaliszu.

Komornik Sądowy wezwał użytkowników lokalu do dobrowolnego wykonania obowiązku opróżnienia lokalu użytkowego do 22 kwietnia 2021 r., wskazując, że, w razie niewykonania obowiązku, 29 kwietnia 2021 r. nastąpi przymusowe opróżnienie lokalu.

Użytkownik nie zdał lokalu, nie nawiązał również kontaktu z Miejskim Zarządem Budynków Mieszkalnych w Kaliszu, wobec tego komornik przystąpił do wykonania wyroku sądu.

Do Miejskiego Zarządu Budynków Mieszkalnych w Kaliszu nie dotarły żadne sygnały, mogące świadczyć o nadchodzącej tragedii.

fot. faktykaliskie.pl

POLECANE NEWSY
Subskrybuj
Powiadom o

12 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Ela
2 lat temu

Komornik to też człowiek praca jak każda inna a gdyby ten człowiek płacił rachunki jak należy to by komornik nie był potrzeby bardzo żal mi tego pana wyrazy współczucia dla rodziny

Daro
2 lat temu

Nie czarujmy się, ale od zawsze komornicy eksmitowali i kasę ściągali. Co by to było, jak każdy by robił co chciał.

Lola
2 lat temu

Komornik to nie czlowiek. Na biednych się bogaci To jest Hiena

Demon
2 lat temu

No i teraz w kamienicy będzie straszyć.

sms
2 lat temu

niestety takie czasy nadeszły, że liczy się kalkulacja a nie człowiek. Pamiętam swego czasu jak na piaskach działało bistro przy skansenie obok uli. Od wielu lat ten sam właściciel – sympatyczne małżeństwo. I co ? I przyszło nowe. Weg do widzenia.

Biedak
2 lat temu

Komornik. Czy to człowiek. .?

Przedstaw sie:*
2 lat temu

I po problemie szkoda kosztów interwencji

Gruby
2 lat temu

Przez 4 lata nic nie robił „nie dogadał” się z MZBM

Onufry
2 lat temu

Przyjaciele z Izraela wracają ,juz się zaczyna odbieranie mieszkań . Nasze kamienice , wasze ulice

Ada
2 lat temu

A jakby powiedział w MZBM ze się powiesi, to co nie wykonałoby eksmisji

12
0
Napisz co o tym sądziszx