OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Wciągnęło rączkę 10-latka

Pięć zastępów straży pożarnej i śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego interweniowały w czwartek wieczorem w miejscowości Folwark-Przystajnia w podkaliskiej gminie Brzeziny. Pracująca maszyna rolnicza wciągnęła rękę 10-letniego chłopca. Dziecko trafiło do ostrowskiego szpitala. – informuje portal faktykaliskie.pl

Do wypadku doszło 29 kwietnia przed godz. 20.00.

Otrzymaliśmy zgłoszenie, że w miejscowości Folwark-Przystajnia w siewniku zablokowała się rączka 10-latka. Na miejsce udało się pięć zastępów, w tym 3 PSP i 2 OSP: z Brzezin i Aleksandrii. Zadysponowano także śmigłowiec LPR – mówi mł. kpt. Szymon Zieliński, oficer prasowy kaliskiej straży pożarnej. – Po dojeździe jednostek okazało się, że gospodarz uwolnił już rękę chłopca. Dziecko było przytomne, strażacy udzielili mu kwalifikowanej pierwszej pomocy i przekazali ekipie LPR, która przetransportowała 10-latka do szpitala w Ostrowie Wielkopolskim.

Życie chłopca nie jest zagrożone, ale doznał poważnych obrażeń.

Dziecko było operowane w trybie pilnym. Obecnie przebywa na oddziale chirurgii dziecięcej – mówi Adam Stangret, rzecznik prasowy ostrowskiego szpitala.

Siewnik to maszyna rolnicza służąca do służąca do wysiewu materiału siewnego, np. zbóż, traw, kukurydzy, buraka, słonecznika, rzepaku lub czosnku. Podczas prac polowych często dochodzi do wypadków z jej udziałem.

20 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Franciszek
14 dni temu

Do Niki 😀 To jest nic w pewnej miejscowości do gościa co miał padaczkę i siadał za kierownicą auta i wpadł do rowu gdzie nie miał zapiętych pasów i znakazł się w bagażniku strażacy z Miedzyborza zadysponowali : siedem zastępów straży pożarnej , karetkę pogotowia , trzy wozy policji , śmigłowiec ratunkowy . To jest rozpoznanie terenu i zdarzenia . Płacimy za idiotyczne dyspozycje jakiś narwanych żądnych sensacji straszaków osp . Tak właśnie robią panowie z osp Międzybórz nie widzą , nie rozpoznają a wzywają i to za nasze pieniądze podatników . A może w tym momencie śmigłowiec był potrzebny do ważniejszej interwencji . Pozdrowienia dla porywczych dowódców osp

Mruk
15 dni temu

A policja opiekuna nieletniego w tej sytuacji alkomatem przebadala bo cos wątpię a dzieciakowi dużo zdrowia

Marian
15 dni temu

A jak do pijanego jedzie 10 ro dobrze

Niki
16 dni temu

5 zastępów, do jednego chłopca? Nie wystarczył by 1? Masakra, za co my płacimy ?

Last edited 16 dni temu by Niki
Garu
16 dni temu

Wszędzie są wypadki!ale czas z nich idze uniknąć!!sam jeździłem na sadzarce czy siewniku!tylko nie wiem po co?Ludzie tracą ręce A czasami życie tylko dlatego żeby urosły 2ziemniaki czy worek zboża więcej.bezsens!!A co że straconym zdrowiem?zastanówcie się czy dasz mi wart ryzykować??

Aga
16 dni temu

Znowu dziecko😓.A co dopiero czytałam też zapewne tego samego dnia 12latek włożył rękę do sadzarki ziemniaków,bo pomagał dziadkowi.Ach nigdy się nie uniknie wypadków,nie znamy dnia ani godziny.Życzę szybkiego powrotu do zdrowia,i aby wszystko skończyło się szczęśliwie.

Xxx
17 dni temu

Najlepiej nie brac dzieci niech nie widza jak sie pracuje niech lepiej usiadzie przed komputerem bo tam mu sie nic nie stanie 😡wypadki sa i byly i jesli ktos pisze ze rodzocie gdzie byli czy co to dziexko tam robilo to przepraszam bardzo ale to anwet moglo spotkac dorosla osobę a co dopiero dziecko

Wiosna
17 dni temu

Biedny dzieciak. Dzieci często nie mają takiej wyobraźni jak dorośli. Nie są przewidywalne , nie myślą o zagrożeniu a o zabawie. Potem mamy takie efekty. A gdzie rodzice dziecka się pytam? Powinni pilnować dziecko i informować o zagrożeniu. No chyba , że to są jakieś półmózgi które , nie potrafią mądrze wychować dzieciaka? Na stos z takimi przychlastami…

Biedak
17 dni temu

Kiedy się wsioki nauczą że dzieci do maszyn nie mogą się zbliżać …tepaki

Polska bogaty kraj
17 dni temu

Krytycy mają rację. Straż podobnie jak inne budżetowe instytucje śmiało szasta kasą. OSP się nie dziwię, chłopaki zaangażowani i dobrze! Ale PSP to komedia jakaś. Może takie ciapy tam są że stadami muszą jeździć.

20
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x