OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

“Leczenie pacjentów covidowych jest w Ostrowie na światowym poziomie”

W poniedziałek przed ostrowskim szpitalem odbyła się konferencja polityków z Prawa i Sprawiedliwości, których naliczyliśmy co najmniej 10. Dodatkowo stali przedstawiciele ostrowskiego szpitala. Tematem konferencji były rządowe wsparcia dla lokalnych samorządów i ocena walki z pandemią koronawirusa SARS-CoV-2.

“Szpital w Ostrowie Wlkp. aktywnie od początku włączył się w walkę z pandemią. Już w październiku uruchomiliśmy pierwsze łóżka izolacyjne. Obecnie mamy ich 226. (…) Dzisiaj leczenie i diagnostyka pacjentów zakażonych koronawirusem jest na najwyższym poziomie i nie mamy się czego powstydzić. Dziękuję wszystkim osobom, personelowi medycznemu i niemedycznemu. Dzięki nim pacjenci są diagnozowani i leczeni z najwyższymi standardami w Unii Europejskiej i na świecie.” – podkreślał dyrektor ostrowskiego szpitala Dariusz Bierła.

Minister Marlena Maląg wręczyła symboliczne czeki w kontekście przekazywanych pieniędzy przez rząd dla lokalnych samorządów. Dyrektor szpitala zapowiedział co zostanie za to kupione.

Z otrzymanych środków będziemy modernizować oddziały izolacyjne, modernizować sieć gazów medycznych, sieć energetyczną i zakupimy aparaturę medyczną, która pozwoli jeszcze lepiej leczyć pacjentów. Zostanie zakupiony cyfrowy aparat RTG dedykowany dla pacjentów covidowych. Będą zakupione łóżka szpitalne, sprzęt w postaci pomp infuzyjnych, kardiomonitorów i respiratorów. Jest tego bardzo dużo. Ten sprzęt na co dzień jest bardzo potrzebny. Pacjenci wymagają pomocy medycznej, tlenoterapii i sprzętu z najwyższej półki. Ilość tlenu zużywana w ostatnich miesiącach wzrosła 3-krotnie. Co drugi dzień mamy dostawę tlenu i jeszcze się nie zdarzyło i się nie zdarzy by tlenu zabrakło dla naszych pacjentów. – dodał Bierła

Jak zmieniło się obłożenie na oddziałach covidowych?

Do 20 kwietnia obłożenie było 100%. Teraz pacjentów jest troszeczkę mniej. Bufor wolnych 30-40 łóżek utrzymujemy i ponieważ fala wygasa to obłożenie łóżek będzie mniejsze.” – powiedział Dariusz Bierła, dyrektor ostrowskiego szpitala.

W imieniu starostwa powiatowego był Roman Pacholczyk, politycznie również związany z PiS. Po kwarantannie postanowił zapuścić wąsa.

38 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Ostrowianka
19 dni temu

Czytając komentarze można uznać że piszą smarkacze którzy nie pamiętają jak rządy antypolskie zwane opozycją likwidowały oddział po oddziale z braku kasy . Lewackie miasto z zakładami pracy zrównanymi z ziemią zakładami pracy po dzikiej prywatyzacji a de facto zniszczeniu polskiej gospodarki na zlecenie ! . Kopaczowa nie zdążyła sprzedać szpitali jak żądała co dzisiaj w pandemii Polacy umierali by na ulicy . Mdli od lewactwa w tym grajdole .

do Do Zofii
21 dni temu

Zofia co ty tworzysz za farmazony. Bo ja ciągle słyszę,że odwołane planowe zabiegi,zmniejszona ilość łóżek na oddziałach,nie przyjmują chorych. Ile takiego oburzenia btło w komentarzach.

Zofia
21 dni temu

Jak jest tak cudownie to dlaczego chorzy boja się iść do szpitala?

Dobik
21 dni temu

“Troszeczkę mniej pacjentów”?
Kolejne kłamstwo. Pacjentów jest o połowę mniej. Ponad 100 łóżek wolnych, ale prawdy nikt nie powie, bo kasa do portfeli leci. Wiem, bo moja siostra jest lekarzem. Obudzcie się ludzie. Dla medyków Covid to żyła zlota

edy
21 dni temu

na światowym poziomie to mamy zgony
nawet Brazylia I Indie nam zazdroszczą

75thecrow
22 dni temu

Do do 75 thecrow na starym cmentarzu brak miejsc pojedyńcze pochówki a na limanowskiego pogrzeb świecki a komu płacisz za miejsce kk i to on ma piecze nad tym miejscem, normalny cmentarz faktura i podatki plus miejsce na kaplicę świecką aby pożegnać umarłego to jest normalność o krematorium na spopielenie ciała nawet nie wspomnę

potencjalna madka
22 dni temu

Depopulacja trwa w najlepsze. Malągowa cieszysz się? Z taką władzą strach mieć dzieci. Może będziecie nas zapładniać przymusowo? Najlepsze geny są od starego dziada z Żoliborza.

Sprzedajne łajzy
22 dni temu

Na światowym poziomie? Czyli śpij na prochach, bez stałych leków na inne choroby?

Lowelas
22 dni temu

No to się napisaliście i tak psu na budę ! Ja wolę zajmować się szczepieniem panienek a nie nakręcać się wirusami i chorobami. Nawiedzeni znachorzy ! 😃

Do 75 thecrow
22 dni temu

Jest cmentarz komunalny,tzw.stary cmentarz przy Rondzie. Sp. proboszcz Maka oddał go miastu w zamian za teren który potem sprzedał pod Mini Mall. Zresztą o dziwo nie ma też problemu z pogrzebami świeckimi, znajoma kilka lat temu na Limanowskiego miała pogrzeb świecki (z mistrzem ceremonii i kwartetem jazzowym który w drodze do grobu zagrał jak w Nowym Orleanie, sam byłem zdziwiony). Czasy się zmieniają…

38
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x