Zamiast wyciąć, przesadzili drzewa

Dobry przykład ekologiczny napłynął z gminy Nowe Skalmierzyce, gdzie chcąc zbudować miejsca parkingowe, konieczne było usunięcie 5 drzew. Władze mogły pójść łatwiznę i zlecić ich wycięcie. Postanowiono profesjonalnie przenieść dojrzałe drzewa.

„- 40 śliw zdobiących ul. Kolejową upamiętnia 40-lecie nadania Nowym Skalmierzycom praw miejskich. Tegoroczna budowa parkingu przy tej ulicy na szczęście nie zagrozi żywotowi drzew. Choć 5 z nich rośnie w miejscu planowanych wjazdów, nie wytniemy ich. Piękne, właśnie kwitnące śliwy przesadzimy na stadion. Mieliśmy to zrobić dzisiaj, ale z przyczyn od nas niezależnych plany te zostały przełożone na później. Takie ratowanie drzew nie jest powszechną praktyką, bo kosztuje trochę zachodu, ale warto! W Światowym Dniu Ziemi niech to będzie symbolem naszego skromnego wkładu w ratowanie planety. A akcję nasadzeń drzew, podobnie jak w roku ubiegłym, przeprowadzimy jesienią w okolicy Światowego Dnia Drzewa.” – relacjonował burmistrz miasta i gminy Nowe Skalmierzyce Jerzy Łukasz Walczak.

Więcej zdjęć pod adresem:
infoskalmierzyce.pl

POLECANE NEWSY
9 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Do redaktora
1 rok temu

Proszę o namiary na firmę która przesadzała te drzewa

Panek
1 rok temu

W sumie dobra opcja sadzić drzewa owocowe. Pszczoły, osy, trzmiele, ptactwo będzie się zajadać w sezonie. Co prawda nieco syf ale przecież to sama natura. Ostrów dba o naturę. Np. regularnie nawożony psim gównem chodnik na Raszkowskiej. Cudownie, naturalnie, EKO!

Nss
1 rok temu

Szlachta 200-300 zł za godzinę pracy to drogo wg Ciebie? 5 drzew niech by przesadzali w 5-6 godzin to masz max 2000 zł za taka akcje.

gość
1 rok temu

można…..można. Przerażający widok wycinki drzew w lasach i to na masową skalę …. jeśli ktoś tego nie zatrzyba ja pare lat lasów nie będzie :((((

Bolo
1 rok temu

Starych drzew się nie przesadza!

pani wiosna
1 rok temu

brawo !!!

zielono mi
1 rok temu

Może i droga, ale biorąc pod uwagę wartości, jakie dają nam drzewa, to jest to wręcz bezcenne. Szacun dla włodarzy Skalmierzyc.

szlachta
1 rok temu

inicjatywa piękna, tylko… strasznie droga.

rrrr
1 rok temu

super !!!

9
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x