OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Kolizja na Rondzie Bankowym – 7.04.2021

W środę popołudniu doszło do kolizji na Rondzie Bankowym. Kierowca samochodu osobowego objeżdżał rondo zewnętrznym pasem. Ulicą Wrocławską w stronę centrum jechał bus, którego kierowca nie ustąpił pierwszeństwa osobówce.

18 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Kierowca toyoty Seata i mercedesa
12 dni temu

Dzień dobry wszystkim! Jestem kierowca toyoty albo jak ktoś tez uważa Seata czy mercedesa. Chce sprostować kilka zdań które przyznam dość mnie załamały.. jestem młodym kierowca a mimo to miałam już wiele sytuacji kiedy musiałam szybko reagować mimo mojego pierwszeństwa i zawsze zachowywałam zimna krew i udało mi się nie doprowadzić nawet do lekkiego zadrapania. Na nagraniu widać jakbym jechała bardzo szybko co w rzeczywistości jest nieprawda i sama widzę jak to wyglada ale jechałam 25/30km/h mimo zawrotnej prędkości na nagraniu. Dużo ludzi sugeruje mi celowe uderzenie nie zatrzymanie się a nawet przyspieszenie ale busa zauważyłam dopiero w momencie uderzenia ponieważ patrzyłam się w stronę kierunku którym jade. Moje auto nie było w najmniejszym stopniu uszkodzone mimo komentarzy sugerujących ze pewnie było do klepania i wykorzystałam sytuacje i to również była nieprawda a moje późne hamowanie było spowodowane ogromnym szokiem. Uprzedzając komentarze jechałam sama i nigdy tego nie robiłam ani również w tym momencie nie miałam zamiaru się popisywać bo myśle ze również takie komentarze się pojawia. Policja ustaliła sprawcę kolizji mimo sporych problemów ze strona przeciwna która stałe zmieniała wersje wydarzeń ich jak i mojego położenia w trakcje kolizji raz było to pas zewnętrzny raz jednak wewnętrzny a później kierowca busa sugerował ze uderzyłam w niego a on zjechał na chodnik żeby uniknąć większych szkód. Proponuje niektórym komentującym żeby zapoznali się z prawem obowiazujacym w naszym kraju i trochę realizmu oraz mniej jadu bo naprawdę było mi przykro jak ktoś pisał mi ze jestem kierowca do dupy i ze mam się za to nie brać. Dziękuje za wysłuchanie i proszę o wyrozumiałość bo nie zawsze wyglada to tak jak myślimy. Pozdrawiam wszystkich

Last edited 12 dni temu by Kierowca toyoty Seata i mercedesa
kierowca
13 dni temu

Bus miał kilka znaków nakazujących się zatrzymać przed wjazdem na rondo, gościu nawet nogi z gazu nie zdjął. Swoją drogą, gdybym ja jechał osobówką, to zdjąłbym nogę z pedału gazu. Szkoda auta i zdrowia. No chyba że miałbym autko do remontu .

O S W
13 dni temu

Polscy “kierowcy” w akcji: w dużym skrócie – każdy robi co chce . . .

bc
13 dni temu

Może i nie powinien zewnętrznym pasem objeżdżać ronda, ale dla busa nie miało to znaczenia – ten pas był zajęty i kierowca busa nie miał prawa wjeżdżać na rondo.

Tomek
13 dni temu

Brawo dla administratora za zwrot “nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu” W filmie pokazującym jak prawidłowo jechać po rondzie narrator używa zwrotu “udzielił pierwszeństwa ” czegoś takiego nie ma w kodeksie drogowym.

Bodzio
13 dni temu

Za bardzo się starali obaj kierowcy i nie wyszło “boom”

Lena
14 dni temu

Do Ewy – który według Ciebie to Seat??? Ja tam widzę Forda i Toyote. Odpocznij trochę, popatrz na zielone to naprawdę pomaga na wzrok

Ja
14 dni temu

Wystarczy wyczyścić wszystkie namalowane linie i nastanie jasność…

Też kierowca zajmujący się wypadkami
14 dni temu

Ja nadal wnioskuję o znaki poziome, które uczynią zjeżdżających z ronda posiadającymi pierwszeństwo przejazdu z możliwością zmiany pasu ruchu w lewo i linią ciągłą z przerywaną dla usiłujących zjechać na prawy pas. Przecież musi być w UM w drogownictwie ktoś kto umie projektować pasy ruchu i je nanieść na papier na którym jest wcześniej narysowane owo rondo a później namalować to na asfalcie. Znaki drogowe poziome po to są malowane na jezdni aby wspomagać ruch drogowy dla tych ,którzy mają problem z przepisami lub istnieje możliwość różnej interpretacji przepisów po to aby było to jednoznaczne.

Ewidentnie zawodnik na zewnętrznym
14 dni temu

Heheheh czorny jeszcze przyspieszył! Akcja w stylu Pietrka pawlickiego na wykluczenie ;P

18
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x