Zmiana w obowiązku zakrywania ust i nosa

Udostępnij
Tweet

Wczoraj wieczorem bez medialnego rozgłosu zmieniono nakaz zakrywania ust i nosa przez wszystkich obywateli. W dotychczasowej wersji maseczek nie musiały nosić osoby z całościowymi zaburzeniami rozwoju, zaburzeniami psychicznymi, niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym, znacznym albo głębokim, trudnością w samodzielnym zakryciu lub odkryciu ust lub nosa.

Najnowsze rozporządzenie Rady Ministrów dodało kolejne grupy, które nie muszą nosić maseczek. Są to osoby u których występują zaburzenia:

„„c) zaawansowane schorzenia neurologiczne, układu oddechowego lub krążenia, przebiegających z niewydolnością oddechową lub krążenia;”

Przypomnijmy, że rok temu Ministerstwo Zdrowia nie zalecało noszenia maseczek przez osoby zdrowe, a tylko te które mają objawy.

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Bus zapalił się po wypadku (ZDJĘCIA)
Subskrybuj
Powiadom o

36 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Ggg
2 lat temu

Nie ma to jak wdychać wydychany dwutlenek węgla..powodzenia, czołem

Otworzyć Magnes
2 lat temu

Ale bedzie balet na Magnesie jak juz otworza, kwiecien-maj to bedzie ten czas

zyg zag
2 lat temu

Szczepic sie szczepionka Astrazeneci jest szansa ze po zaszczepianiu ta szczepionka żaden wirus was nie dopadnie,parę krajów już wycofało szczepionkę bo boja sie żeby nie rozwiązała problemu zakażenia na zawsze

Tom
2 lat temu

Przypomnijmy, że rok temu Ministerstwo Zdrowia nie zalecało noszenia maseczek przez osoby zdrowe, a tylko te które mają objawy.” – mam taką książeczkę „Nowoczesny lekarz domowy” sprzed kilkudziesięciu lat i w niej oparzoną skórę zalecają smarować tłuszczem. Czyżby „dziennikarz” nie słyszał o czymś takim jak postęp (szerokopojęty)?

Otworzyć Magnes
2 lat temu

Otwierac dyskoteki ten covid to sciema, ci co sie boja niech siedza w domu nawet do 2027

Hańczak z galerii
2 lat temu

Szczepcie się , ja już się zaszczepiłem.

36
0
Napisz co o tym sądziszx