Zmiana w obowiązku zakrywania ust i nosa

Wczoraj wieczorem bez medialnego rozgłosu zmieniono nakaz zakrywania ust i nosa przez wszystkich obywateli. W dotychczasowej wersji maseczek nie musiały nosić osoby z całościowymi zaburzeniami rozwoju, zaburzeniami psychicznymi, niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym, znacznym albo głębokim, trudnością w samodzielnym zakryciu lub odkryciu ust lub nosa.

Najnowsze rozporządzenie Rady Ministrów dodało kolejne grupy, które nie muszą nosić maseczek. Są to osoby u których występują zaburzenia:

„„c) zaawansowane schorzenia neurologiczne, układu oddechowego lub krążenia, przebiegających z niewydolnością oddechową lub krążenia;”

Przypomnijmy, że rok temu Ministerstwo Zdrowia nie zalecało noszenia maseczek przez osoby zdrowe, a tylko te które mają objawy.

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Opalali się na Piaskach
Subskrybuj
Powiadom o

36 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Uve
2 lat temu

Wyznawcy nowej Religi; wyznawcy PISu jeszcze nie jest dla was za późno ( dla PISiorów za pUźno ) Wasze wybory ( w urnach wyborczych) zostaną Wam wybaczone, kajajcie się, przeproście wszystkich których jutro napotkacie na swojej drodze. Niech żyje wolna – Wielka Polska.

roberto
2 lat temu

po co ten cyrk przecież najlepszy minister zdrowia po 89 ten no ten rudy <c>*uj od respiratorów mówił że to nic nie daje i nie wiem po co ludzi je noszą.

PATi77
2 lat temu

A ja lubię jak mają zamaskowane swoje zdradzieckie mordy. Na nich nie da się patrzeć. Mam odruch wymiotny.

Andrzej P.
2 lat temu

I jak zwykle poszło rozporządzanie nocą – oni są jak nietoperze z WU HAN.

Andrzej P.
2 lat temu

Czyli politycy powinni chodzić cały czas bez masek wszak każdy z nich jest: osobą z całościowymi zaburzeniami rozwoju, zaburzeniami psychicznymi, niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym, znacznym albo głębokim. Więc nie wiem po co noszą?
A udają że są normalni pewnie.

Osw
2 lat temu

Tylko idioci noszą te szmaty

Polak
2 lat temu

To jest głęboko chore co robi rząd, teraz co drugi będzie chodził z odkrytą gębą. I jak ta zaraza ma wygasać….

Kimi
2 lat temu

To mogę udawać głupiego i nie muszę mieć maseczki!?

Mario
2 lat temu

Początkowo rekomendacja aby nie nosić maseczek, następnie aby nosić kominy i przyłbice a teraz tylko maseczki są dobre.., każdy zdrowo myślący widzi brak kompetencji w tej instytucji…

Li
2 lat temu

Kurde nie mam żadnych z tych schorzeń. Szkoda A już myślałam że zdejme ten kaganiec. Bo coś czuje że kolejny rok zleci

36
0
Napisz co o tym sądziszx