O tym jak dziewczyna może zostać zawodowym kierowcą ciężarówki

Udostępnij
Tweet

Miała zostać nauczycielką języka polskiego, a wylądowała w spedycji. Temperament i miłość do motoryzacji nie pozwoliły jej jednak dłużej siedzieć za biurkiem. Bardziej fascynowała ją jazda niż sama organizacja tras. W Dniu Kobiet poznajcie Kasię Żółtek, piękną i odważną truckerkę z Kalisza. Reportaż przygotowany przez portal faktykaliskie.pl

Kate TruckDriverka, a w zasadzie Katarzyna Żółtek jest znana w Kaliszu i okolicach. Wszystko za sprawą swojej niecodziennej pasji. Dziewczyna kocha motoryzację i nie wyobraża sobie bez niej życia. Do tego stopnia, że od 2014 roku posiada prawo jazdy na samochód ciężarowy i od tego momentu spełnia się jako kierowca w firmie transportowej Champini w Jankowie, w gminie Blizanów.


Kasia i jej „niunia”, czyli służbowa ciężarówka 🙂

Od 7 lat jeździ samochodami ciężarowymi i pokonuje tysiące kilometrów po Polsce i Niemczech. Jej trasy nie są specjalnie długie, z reguły trwają 2 dni, najczęściej w godzinach nocnych i weekendami. Taki czas pracy pozwala prowadzić normalne życie rodzinne. A jak to wszystko się zaczęło?

– Tak naprawdę tą pasją zaraził mnie mój obecny narzeczony i z reguły, jeśli chodzi o moje koleżanki z branży, to tak to się zaczyna – namawia do tego obecny partner. Prawda jest taka, że znalazłam fajny sposób na życie, bo ja jako kobieta przyzwyczajona do pracy biurowej stwierdziłam, że to nie dla mnie. Ja wiecznie szukałam wrażeń, powiązałam swoją pasję, bo zawsze pasjonowałam się motoryzacją ze swoją pracą zawodową– mówi nam Kasia.

Zanim jednak Kasia wsiadła w ciężarówkę jej pasja rozwijała się na nieco innym polu. Prowadziła klub dla miłośników motoryzacji i organizowała zloty samochodowe. Jednocześnie obserwowała pracę swojego przyjaciela, obecnego partnera, który także pracował już za kierownicą. Nikt nie powiedział, że zawód ten jest zarezerwowany tylko dla mężczyzn. Jednak nie da się ukryć, że częściej za kierownicą tira spotkać można panów. Kasia jednak powtarza, że jeśli kobieta zaczyna interesować się czymś takim, to jest to świetne przełamanie stereotypów, a najważniejsze jest poczucie spełnienia. Twierdzi, że w Polsce coraz częściej można spotkać kobietę za kierownicą, a w innych krajach jest to naprawdę codzienny widok.

Kasia, gdy tylko ma wolną chwilę, dba o formę

Jak wspomina egzamin na prawo jazdy kategorii C + E?  Kasia przyznała nam, że na początku bała się przyznać komukolwiek, że robi taki kurs. Najbardziej obawiała się opinii rodziny i negatywnych
Jeśli spodobała Wam się jej postać i chcecie na bieżąco otrzymywać dawkę motywacji i dobrej energii od tej odważnej, pięknej kaliszanki – śledźcie jej media społecznościowe. Prowadzi je pod nazwą Kate TruckDriverka.

Joanna Fengier, fot. FB Kate TruckDriverka, JF; wideo: Telewizja Kalisz faktykaliskie.pl

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
Subskrybuj
Powiadom o

34 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Sioferrrr
3 lat temu

Ale mi to dało . Zrobiła z siebie gwiazdę cóż z tego na świecie multum kobiet wykonuje zawód kierowcy , autobusami jeżdżą kobiety i maja odpowiedzialność a cyrk to jedynie Zalewskiego a nie taki . Słabizna taka że nawet nie ma się co wypowiadać , Snajper z żona jeździ od kiedy i nie robią z siebie gwiazd .

andrzej
3 lat temu

kto zna bajkę „Jak Wojtek został strażakiem” ???

emilia
3 lat temu

a ja mam Tico w gazie i jezdze do com40 na trzy zmiany :)))

Kobietą kierowca
3 lat temu

A ja też jestem kobietą mam 37 lat i od 7 lat jeżdżę z mężem w podwójnej obsadzie na trasach międzynarodowych,Hiszpania.Włochy,Grecja,Anglia itd. i nikt o nas reportaży nie pisze.Dziewczynki po znajomości tylko wkoło komina hihi.

Polopontiak
3 lat temu

Bravo. Mam też koleżankę która jeździ solarką i to na S8….

Shaka Zulu
3 lat temu

Laska chociaż bardzo ładna i widać milutka to żle mówi. Jakby ludzie zdawali egzaminy z przyczepami to nikt by nie zdał łuku jak nie mają doświadczenia a nawet Ci co mają po kilka lat stażu jako kierowca też by nie zdali. Na egzaminie zdaję się tzw tandemem. Cofa się na tych samych zasadach co z naczepą a przyczepą sie cofa całkiem odwrotnie i trzeba cały czas korygować. Pozdrawiam wszystkie Panie za kólkiem 🙂

taa
3 lat temu

Tirówka?

stary TIR
3 lat temu

Ale mi stan………………łłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłł, chciałbym ja spotkać na trasie, moim starym rzęchem, Zuk, i wbic się do jej kabiny a póżniej do jej muszelki:)

Roman
3 lat temu

To nie praca dla kobiety. Sam pracowałem jako zawodowy kierowca. Filmik ładny, ale nie pokazuje codziennej rzeczywistości z jaką zmaga sie kierowca ciężarówki.

Oliwia
3 lat temu

Z jednej strony podziwiam, ale z drugiej to tak jakby facet pracował w sklepie z bielizną damską prawda?

34
0
Napisz co o tym sądziszx