O tym jak dziewczyna może zostać zawodowym kierowcą ciężarówki

Udostępnij
Tweet

Miała zostać nauczycielką języka polskiego, a wylądowała w spedycji. Temperament i miłość do motoryzacji nie pozwoliły jej jednak dłużej siedzieć za biurkiem. Bardziej fascynowała ją jazda niż sama organizacja tras. W Dniu Kobiet poznajcie Kasię Żółtek, piękną i odważną truckerkę z Kalisza. Reportaż przygotowany przez portal faktykaliskie.pl

Kate TruckDriverka, a w zasadzie Katarzyna Żółtek jest znana w Kaliszu i okolicach. Wszystko za sprawą swojej niecodziennej pasji. Dziewczyna kocha motoryzację i nie wyobraża sobie bez niej życia. Do tego stopnia, że od 2014 roku posiada prawo jazdy na samochód ciężarowy i od tego momentu spełnia się jako kierowca w firmie transportowej Champini w Jankowie, w gminie Blizanów.


Kasia i jej „niunia”, czyli służbowa ciężarówka 🙂

Od 7 lat jeździ samochodami ciężarowymi i pokonuje tysiące kilometrów po Polsce i Niemczech. Jej trasy nie są specjalnie długie, z reguły trwają 2 dni, najczęściej w godzinach nocnych i weekendami. Taki czas pracy pozwala prowadzić normalne życie rodzinne. A jak to wszystko się zaczęło?

– Tak naprawdę tą pasją zaraził mnie mój obecny narzeczony i z reguły, jeśli chodzi o moje koleżanki z branży, to tak to się zaczyna – namawia do tego obecny partner. Prawda jest taka, że znalazłam fajny sposób na życie, bo ja jako kobieta przyzwyczajona do pracy biurowej stwierdziłam, że to nie dla mnie. Ja wiecznie szukałam wrażeń, powiązałam swoją pasję, bo zawsze pasjonowałam się motoryzacją ze swoją pracą zawodową– mówi nam Kasia.

Zanim jednak Kasia wsiadła w ciężarówkę jej pasja rozwijała się na nieco innym polu. Prowadziła klub dla miłośników motoryzacji i organizowała zloty samochodowe. Jednocześnie obserwowała pracę swojego przyjaciela, obecnego partnera, który także pracował już za kierownicą. Nikt nie powiedział, że zawód ten jest zarezerwowany tylko dla mężczyzn. Jednak nie da się ukryć, że częściej za kierownicą tira spotkać można panów. Kasia jednak powtarza, że jeśli kobieta zaczyna interesować się czymś takim, to jest to świetne przełamanie stereotypów, a najważniejsze jest poczucie spełnienia. Twierdzi, że w Polsce coraz częściej można spotkać kobietę za kierownicą, a w innych krajach jest to naprawdę codzienny widok.

Kasia, gdy tylko ma wolną chwilę, dba o formę

Jak wspomina egzamin na prawo jazdy kategorii C + E?  Kasia przyznała nam, że na początku bała się przyznać komukolwiek, że robi taki kurs. Najbardziej obawiała się opinii rodziny i negatywnych
Jeśli spodobała Wam się jej postać i chcecie na bieżąco otrzymywać dawkę motywacji i dobrej energii od tej odważnej, pięknej kaliszanki – śledźcie jej media społecznościowe. Prowadzi je pod nazwą Kate TruckDriverka.

Joanna Fengier, fot. FB Kate TruckDriverka, JF; wideo: Telewizja Kalisz faktykaliskie.pl

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
Subskrybuj
Powiadom o

34 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
McJ
3 lat temu

Wszystko takie fajne i super jak się opowiada, ale jak przyjdzie wyjechać na 3 lub więcej tygodni gdzieś w EU, spać w kabinie i jeść żarcie z puszek gdzieś po parkingach, myć na stacjach paliw, użerać z Policją i inspektorkami, awariami auta w szczerym polu to już tak wesoło nie jest.
Raczej ścieżka kariery zawodowej tylko dla zdeterminowanych.

Miami vice
3 lat temu

Ty opona ale Ty down jesteś.

Audi a3
3 lat temu

Fajna ta tirówka.

Ja
3 lat temu

Życzę tyle powrotów ile wyjazdów , pozdra. Kolega po fachu

Do stary
3 lat temu

Ucikej do szkoły ortografii się uczyć głąbie

Domikik
3 lat temu

Jakoś wiele kobiet jeździ i nie robi z siebie gwiazd w internecie. Inaczej nie można tego nazwać jak parcie na szkło…
Robi ciągle w internecie z siebie gwiazku a naprawdę dużo kobiet jeździ i nie robi z siebie. Ona tylko wykonuje swoją pracę kierowca ciężarówki to jest normalna pracę nie tak jak ludzie opisują w internetach

Marcin osw
3 lat temu

Nie ona pierwsza jest wiele kobiet jeżdżących truckiem

Stary
3 lat temu

Jeden trasa może ci dać tak popalić że powierz poco mi to pozdro stary drajwer

Opona
3 lat temu

To ona pewnie na Tirówków jeździ jak chopy na Tirówki.

Lila
3 lat temu

uważam, że to trudny zawód dla kobiety, dlatego podziwiam i życzę pomyślności.:)

34
0
Napisz co o tym sądziszx