Ksiądz oskarżony o molestowanie zaskoczył wszystkich w Sądzie

12 lat więzienia grozi księdzu Arkadiuszowi H.  Duchowny miał się dopuścić kilkunastu przestępstw o charakterze seksualnym wobec 15-latka. O księdzu mieszkającym w Ostrowie zrobiło się głośno za sprawą dokumentu „Zabawa w chowanego” braci Sekielskich. 

Proces ruszył przed Sądem Rejonowym w Pleszewie.

– Prokurator zarzucił H., że pomiędzy wrześniem 1998 a majem 2000 w Pleszewie z góry powziętym zamiarem dopuścił się co najmniej kilkunastu przestępstw o charakterze seksualnym na szkodę 15-letniego pokrzywdzonego. W toku postępowania zgromadzono obszerny materiał, pozyskano również opinie biegłych – mówił prokurator Maciej Meler.

Arkadiusz H. miał skrzywdzić jeszcze sześciu chłopców, którzy zgłosili się do prokuratury, ale – jak poinformował prokurator – większość z tych spraw się przedawniła i śledztwa zostały umorzone.

Dziś oskarżony pojawił się na sali rozpraw. Do tej pory nie przyznawał się do winy. Dziś zabrał głos i zmienił zdanie.

Zarzut, o którym tutaj mowa został przeze mnie popełniony. (…) Chcę z głębi serca pokornego bardzo serdecznie przeprosić. Jeszcze raz powtarzam – bardzo mocno przeprosić pana Bartłomieja, który wnosi dzisiaj w swoim oskarżeniu. Mam świadomość i poczucie ogromnej szkody, jaką przez swoją słabość ludzką, nieudolność, grzeszność dokonałem wobec pana Bartłomieja – powiedział w sądzie Arkadiusz H.

Oskarżony podkreślił też, że nigdy nie chciał nikomu wyrządzić krzywdy.

Ludzka słabość spowodowała, że dzisiaj, na podstawie także minionych miesięcy, wielu przemyśleń, wielu modlitw, przeproszenia w duchu i modlitwy wstawienniczej w intencji osoby pokrzywdzonej, raz jeszcze wyznaję ze skruchą swoją winę. I proszę pana Bartłomieja B. o wybaczenie moich słabości, moich grzechów i wnoszę o łaskę takiego braterskiego pojednania – jeśli jest to możliwe – ze strony osoby pokrzywdzonej przeze mnie. Bardzo serdecznie żałuję raz jeszcze. I mam świadomość, tak wiele zła swoją słabością, grzesznością dopuściłem się wobec pana Bartłomieja Pankowiak – podkreślił.

POLECANE NEWSY

27 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
dfvffd
1 rok temu

za jaaj powiesic

Dawno dawno temu katolik
1 rok temu

Księża na Księżyc

budyń
1 rok temu

Kościół Katolicki zabił wiecej ludzi niż Hitler

Organizm ludzki
1 rok temu

A katechetki to nie lepsze są. Taka jedna chodzi w mini to ubrana jak z roxy, dekoltem też świeci na lewo i prawo. A latem w krótkich gatkach i baloniki na wierzchu na rowerku jeździ, ciemne oxy I latem opala się jak by w agencji pracowała. Tego swego może jeszcze na boku w rogi wali? Paniusie rżnie że ho ho. I to jest powołanie do Boga? Nie sądzę. Nie jedna z nich idzie na łatwy kawałek chleba i z ewangelizacją nie ma nic wspólnego. Jej ojciec to stary ormowiec pierdus i prowokator. Nikt go nie lubi nawet sąsiedzi. To jaki ona przykład daje?

Last edited 1 rok temu by Organizm ludzki
Sms
1 rok temu

Bulić odszkodowanie a nie urządzać jakieś teatrzyki uczuć przed kamerami. Żenada

do kleo
1 rok temu

kastracja alumnów itp., nic nie zmieni . Jest to choroba – wypaczona genetyka Podatność, przyzwolenie na wypaczenia sexualne. Ale tak by chciało to środowisko- choroba, niepoczytalny i uniewinniony.

Hej
1 rok temu

a nie chodzić tam w pracy to się opłaca mi mówiło jedź zobacz więcej produkt z serii Gothic II miejsce dla Ciebie tutaj nie raz widziałem cień szansy nie jest podana przyczyna katastrofy

Kleoo
1 rok temu

Idzie na księdza jaja wycięte to by księży nie było to jest pewne

Smutna prawda
1 rok temu

Natychmiast go uwolnić on tylko pokusę miał jak czlowiek, aż się dziwię że sąd niby go tak traktuje, sądzę że finał będzie do przewidzenia czyli sprawca będzie niewinny.bo pewnie już telefon y się urywają w jego sprawie…….

Lividium
1 rok temu

Normalnie nie wierze w to co przeczytałem jemu jest przykro .jak się spu…ł tez mu było przykro i jest mu przykro że zjebała facetowi zycie psychę i wszystkie wartości zwiazane z normalnością .Po tej wypowiedzi zaczynam mieć wątpliwości czy to był klecha czy dobrze ocykany psycholog kliniczny który chcę dupę uratowac przed Wronkami FARSA !!!!!!!

27
0
Napisz co o tym sądziszx