Ksiądz oskarżony o molestowanie zaskoczył wszystkich w Sądzie

Udostępnij
Tweet

12 lat więzienia grozi księdzu Arkadiuszowi H.  Duchowny miał się dopuścić kilkunastu przestępstw o charakterze seksualnym wobec 15-latka. O księdzu mieszkającym w Ostrowie zrobiło się głośno za sprawą dokumentu „Zabawa w chowanego” braci Sekielskich. 

Proces ruszył przed Sądem Rejonowym w Pleszewie.

– Prokurator zarzucił H., że pomiędzy wrześniem 1998 a majem 2000 w Pleszewie z góry powziętym zamiarem dopuścił się co najmniej kilkunastu przestępstw o charakterze seksualnym na szkodę 15-letniego pokrzywdzonego. W toku postępowania zgromadzono obszerny materiał, pozyskano również opinie biegłych – mówił prokurator Maciej Meler.

Arkadiusz H. miał skrzywdzić jeszcze sześciu chłopców, którzy zgłosili się do prokuratury, ale – jak poinformował prokurator – większość z tych spraw się przedawniła i śledztwa zostały umorzone.

Dziś oskarżony pojawił się na sali rozpraw. Do tej pory nie przyznawał się do winy. Dziś zabrał głos i zmienił zdanie.

Zarzut, o którym tutaj mowa został przeze mnie popełniony. (…) Chcę z głębi serca pokornego bardzo serdecznie przeprosić. Jeszcze raz powtarzam – bardzo mocno przeprosić pana Bartłomieja, który wnosi dzisiaj w swoim oskarżeniu. Mam świadomość i poczucie ogromnej szkody, jaką przez swoją słabość ludzką, nieudolność, grzeszność dokonałem wobec pana Bartłomieja – powiedział w sądzie Arkadiusz H.

Oskarżony podkreślił też, że nigdy nie chciał nikomu wyrządzić krzywdy.

Ludzka słabość spowodowała, że dzisiaj, na podstawie także minionych miesięcy, wielu przemyśleń, wielu modlitw, przeproszenia w duchu i modlitwy wstawienniczej w intencji osoby pokrzywdzonej, raz jeszcze wyznaję ze skruchą swoją winę. I proszę pana Bartłomieja B. o wybaczenie moich słabości, moich grzechów i wnoszę o łaskę takiego braterskiego pojednania – jeśli jest to możliwe – ze strony osoby pokrzywdzonej przeze mnie. Bardzo serdecznie żałuję raz jeszcze. I mam świadomość, tak wiele zła swoją słabością, grzesznością dopuściłem się wobec pana Bartłomieja Pankowiak – podkreślił.

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
CZYTAJ  Nie pozostał obojętny na jej los
Subskrybuj
Powiadom o
27 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
dfvffd
3 lat temu

za jaaj powiesic

Dawno dawno temu katolik
3 lat temu

Księża na Księżyc

budyń
3 lat temu

Kościół Katolicki zabił wiecej ludzi niż Hitler

Organizm ludzki
3 lat temu

A katechetki to nie lepsze są. Taka jedna chodzi w mini to ubrana jak z roxy, dekoltem też świeci na lewo i prawo. A latem w krótkich gatkach i baloniki na wierzchu na rowerku jeździ, ciemne oxy I latem opala się jak by w agencji pracowała. Tego swego może jeszcze na boku w rogi wali? Paniusie rżnie że ho ho. I to jest powołanie do Boga? Nie sądzę. Nie jedna z nich idzie na łatwy kawałek chleba i z ewangelizacją nie ma nic wspólnego. Jej ojciec to stary ormowiec pierdus i prowokator. Nikt go nie lubi nawet sąsiedzi. To jaki ona przykład daje?

Ostatnio edytowany 3 lat temu by Organizm ludzki
Sms
3 lat temu

Bulić odszkodowanie a nie urządzać jakieś teatrzyki uczuć przed kamerami. Żenada

do kleo
3 lat temu

kastracja alumnów itp., nic nie zmieni . Jest to choroba – wypaczona genetyka Podatność, przyzwolenie na wypaczenia sexualne. Ale tak by chciało to środowisko- choroba, niepoczytalny i uniewinniony.

Hej
3 lat temu

a nie chodzić tam w pracy to się opłaca mi mówiło jedź zobacz więcej produkt z serii Gothic II miejsce dla Ciebie tutaj nie raz widziałem cień szansy nie jest podana przyczyna katastrofy

27
0
Napisz co o tym sądziszx