OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Miasto nie pobierze „haraczu” od alkoholu

Wszyscy Radni Ostrowa Wielkopolskiego zgodnie przegłosowali projekt uchwały, który zwalnia przedsiębiorców z opłat za koncesję alkoholową. Ma być to ukłon zwłaszcza w stronę ogródków piwnych i klubów dyskotekowych, tworzących klimat ostrowskiego śródmieścia. Powodem jest sytuacja spowodowana ograniczeniami spowodowanymi ogłoszoną pandemią.

Teraz skarbnik miasta musi pomyśleć skąd wziąć ponad 180 tysięcy złotych na realizację innych działań, które były finansowane z tzw. „kapslowego”. Było to m.in. 20 laptopów, za kwotę 76 752,00 złotych. Sprzęt ma wesprzeć, dzieci i młodzież ze świetlicy, w zajęciach z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość.

Dodatkowo prowadzenie schroniska dla kobiet z dziećmi zagrożonych przemocą (110 tys. zł), zajęcia opiekuńczo-wychowawcze prowadzone przez lokalne stowarzyszenia i wiele innych działań mających rekompensować skutki nadmiernego spożywania alkoholu lub zapobieganiu temu.

Zniesienie opłaty dotyczy tylko lokali gastronomicznych, w których można spożyć alkohol na miejscu, a nie dotyczy sklepów sprzedających alkohol.

POLECANE NEWSY
11 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
LILKA
8 miesięcy temu

Ale przecież małolaty musza mieć markowe ciuchy….adidasy i inne frykasy choćby w domu jadły tylko suchy chleb…ppokazać sie musza jeden przez drugiego…jak sąsiad przed sąsiadem, koleżanka przed koleżanka… polskie zazdrośnictwo

Bolo
9 miesięcy temu

Szkoda że bardzo łatwo przyszło radnym podnieść rękę za podwyżką podatków lokalnych zwykłym ludziom

StaU
9 miesięcy temu

Klimat Śródmieścia robi zasrana psim gównem Raszkowska i nie tylko, a nie ogródki haha. Za chwilę klimat poprawi spalarnia i będziemy mieć Ostrów Zdrój i Wuj.

OSW
9 miesięcy temu

Oj takie biedne te dzieciaczki w tych czasach – ten laptop nie dobry, ten za tani, 500 +, wyprawka do szkoły 300, często gęsto zapomoga z MOPSu i ciągle źle, ale to nie wina dzieci, że żyją w takich czasach, w większości to wina wychowania przez rodziców, gdzie dziecku wszystko się należy, nigdy nie dostało żadnej kary, dziecku nie wolno zwrócić uwagi, że coś źle robi itp.

Najemca
9 miesięcy temu

Szkoda tylko ze radni nie pokłonili się w kierunku podatku od nieruchomosci bo to najemcy będą musieli niestety zapłacić więcej .. banda i jeszcze raz banda

Robert osw
9 miesięcy temu

Poza tym ta szkoła online wola o pomstę do nieba gdzie normalność gdzie zwykła służba wojskowa dla tych młodych cwaniaków którzy stoja w bramach i za krajową nie pójdą pracować???

Robert osw
9 miesięcy temu

Tylko trzeba mieć te 130 0

wawa
9 miesięcy temu

Ogródki piwne „tworzą klimat Śródmieścia”??? Rzeczywiście klimat jest super, szczególnie gdy pijane małolaty wydzierają się na cały głos do 3 nad ranem. A rodziny z dziećmi zagryzają zęby ze złości, bo nie da się spać.

Mariusz
9 miesięcy temu

To zasługa tego radnego wojewódzkiego z Przygodzic

Ktoś
9 miesięcy temu

20 laptopów za to można kupić przynajmniej ze 40 no chyba że dzieci muszą mieć możliwość grania.

11
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x