Zmiana obostrzeń koronawirusowych – 24.02.2021

Dzisiejszy wynik ponad 12 tysięcy zakażeń wskazuje, że trzecia fala się rozpędza. Obecne wzrosty zachorowań są coraz bardziej dynamiczne. – powiedział minister Zdrowia Adam Niedzielski, który jakby zapomniał, że wcześniej bywało ponad 20 tysięcy zakażeń dziennie. – Do tej pory dokonywaliśmy odważne kroki jeśli chodzi o odmrażanie, Zdecydowaliśmy się wykonać mały kroczek wstecz. – dodał.

Nowe restrykcje będą obowiązywać od soboty:

Województwo Warmińsko-Mazurskie ma dodatkowe obostrzenia:

  • nauka w klasach 1-3 wróciła do trybu zdalnego
  • galerie, muzea, hotele, kina, inne miejsca użyteczności publicznej zostały z powrotem zamknięte.

WSZYSCY:

Kto przekroczy południową granicę, będzie trafiać na kwarantannę, chyba że przedstawi negatywny wynik testu na obecność koronawirusa wykonany w ciągu 48 godzin.

Do tej pory można było zastępować maseczki przyłbicami i szalikami. Teraz chcemy zrezygnować z ich stosowania. Nie będzie można używać kominów, przyłbic, chust, szalików.

 

CZYTAJ  Jazda na hulajnodze elektrycznej - Uważajcie na TE zakazy

58 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Aleks
2 lat temu

Co przeszkadza żeby zamiast testów na koronkę zrobić ludziom testy na przeciwciała i dla uodpornionych w ten sposób uwolnić restauracje, hotele czy fitnesy. I po co tych ludzi szczepić skoro nabyli naturalną odporność?

farmer
2 lat temu

zygam tym koronawirusem i maseczkami

do YY
2 lat temu

Niedziela i Grzesiowski już dziś w radiu Z zapowiedzieli 4 falę na wrzesień 2021.
CHORE POJ…Y

do YY
2 lat temu

Zgodnie z planem do 2030. Wspomnisz moje słowa.

edetron 77
2 lat temu

W PRZYGOTOWANIU ODMIANA MADAGASKARSKA I Z TUVALU . TO NA POCZĄTEK. NOWE ODMIANY W PONIEDZIAŁEK.

Yy
2 lat temu

Już dzisiaj mówili że we wrześniu 4 fala. Ile to jeszcze potrwa rok dwa. Po choler…..te szczepionki.

basia
2 lat temu

Histerię covid wywołali również przedstawiciele rodzimej klasy próżniaczej. I to tylko na potrzeby wyborów. Czy ktoś jeszcze pamięta te sławetne teksty o wirusie przenoszonym przez listy wyborcze, roznoszone przez listonoszy?

xd
2 lat temu

24.02.2021 prof. Andrzej Horban, główny doradca premiera ds. COVID-19 o zniesieniu zakazu chodzenia w maseczce na świeżym powietrzu. – Dyskutowaliśmy na ten temat bardzo długo. Jeśli trzymamy dystans powyżej 2-3 metrów, to do zakażeń na świeżym powietrzu nie powinno dojść. (…) Wszystko zależy od zdrowego rozsądku obywateli – mówił Horban W TAKIM RAZIE JEŻELI NIERZĄD NIE ZDEJMIE OBOWIĄZKU NOSZENIA MASKI NA POWIETRZU DO SOBOTY, TO OZNACZA ŻE ŚWIADOMIE.. NARAŻA OBYWATELI NA CHOROBY UKŁADU ODDECHOWEGO W TYM COVID-19. Wtedy POLACY skutecznie złożą wymówienie NIERZĄDNIKOM ze skutkiem natychmiastowym.

Radzio
2 lat temu

0,1% populacji Polski oficjalnie zamarło na covid. Odejmując tych, którzy zmarli z powodu zawałów, wylewów, bądź mieli poważne choroby towarzyszące, odsetek ten spadnie poniżej 0.05%. 4,5% populacji zaraziła się dotąd covidem (1 650 000 oficjalnie) z czego 88% jest już zdrowa. Zacznijcie myśleć a nie sluchac tych przestępców

Ryszard
2 lat temu

Tylko ci co na PiS głosowali niech chodzą w maseczkach! Kanapy zasrane

58
0
Napisz co o tym sądziszx