OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Gmina Ostrów wybrała wariant S11

Rada Gminy Ostrów Wielkopolski jednogłośnie poparła wariant wschodni planów budowy nowego przebiegu drogi krajowej S 11, zawierający węzeł drogowy w rejonie Sobótki. Oświadczenie tej treści zostało jednogłośnie przyjęte podczas sesji.

Jeszcze w 2019 roku odbyło się spotkanie konsultacyjne w Biniewie, z udziałem mieszkańców Gminy Ostrów Wielkopolski i Raszków, gdyż projekt obejmował również teren sąsiedniej gminy. Mieszkańcy, którzy wypowiedzieli się na miejscu i za pośrednictwem specjalnej ankiety, zdecydowanie opowiedzieli się za wschodnim wariantem nowej drogi.

Teraz taką samą wolę wypowiedzieli również gminni radni. Uchwała rady gminy odpowiada stanowisku mieszkańców, podjętym w wyniku konsultacji społecznych.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad przygotowując projekt przebudowy drogi krajowej numer 11 do standardu drogi ekspresowej, przygotowała trzy warianty. Dwa z nich przebiegają po stronie zachodniej, jeden po stronie wschodniej obecnej drogi krajowej. Warianty po stronie zachodniej, czyli w Szczurach, Górznie, Biniewie i Górzenku przecinają obecną zabudowę i będą powodowały sporo wyburzeń.

Natomiast wariant wschodni, naszym zdaniem, jest wariantem dużo lepszym. Przede wszystkim dlatego, że praktycznie nie powoduje żadnych konfliktów z istniejąca zabudową, a poza tym jeden wielki plus. Zakłada bowiem, że na terenie Gminy Ostrów Wielkopolski, w okolicach miejscowości Sobótka, znajdzie się węzeł drogowy który będzie nam umożliwiał wjechanie lub zjechanie z nowej drogi ekspresowej. Dwa pozostałe warianty tego nie przewidują.

Wkrótce rozpocznie się etap szczegółowych uzgodnień GDDKiA z zainteresowanymi samorządami. Na tym etapie można będzie jeszcze wnieść dodatkowe uwagi i sugestie. Ostateczna decyzja o przebiegu drogi należy do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Pełna treść Oświadczenia

Rada Gminy Ostrów Wielkopolski oświadcza: W związku z przygotowywanym przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad Opracowaniem projektowym dla drogi ekspresowej S 11 na odcinku Kórnik – Ostrów Wielkopolski i zaprezentowanymi podczas spotkań informacyjnych trzema wariantami przebiegu trasy S11 Rada Gminy Ostrów Wielkopolski oświadcza, że w pełni popiera stanowisko większości mieszkańców Gminy Ostrów Wielkopolski wyrażone w ankietach w trakcie przeprowadzonych konsultacji społecznych.

Uważamy, że najkorzystniejszy jest wariant nr 1 biegnący po wschodniej stronie istniejącej drogi DK11. Wariant ten w najmniejszym stopniu ingeruje w istniejącą zabudowę mieszkalną i w odróżnieniu od dwóch pozostałych wariantów, nie prowadzi do podziału miejscowości Szczury, Biniew i Górzenko.

Ponadto wariant ten zapewnia najkorzystniejsze skomunikowanie przyległych miejscowości z drogą S11 za pośrednictwem projektowanego węzła w miejscowości Sobótka.

Wobec powyższego wskazujemy wariant nr 1 jako najkorzystniejszy przebieg drogi S11 przez teren Gminy Ostrów Wielkopolski.

14 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
OSW
1 miesiąc temu

A o S25 nadal cisza, przecież ta droga to istna katorga, tam na Kalisz już dawno powinny być ze 3 pasy w jednym kierunku przy obecnym natężeniu ruchu.

Do sa
1 miesiąc temu

Dzięki za linka, teraz wiadomo o co chodzi.

Czesław
1 miesiąc temu

Szkoda że nie ma szczegółowej mapki przebiegu drogi s11, nie wiemy co rozważamy.

S11
1 miesiąc temu

Mm za to ty oglądasz TVN24 i kompletnie nic nie wiesz o przekrętach, upadłych firmach, z******ych inwestycjach drogowych za rządów rudego, a co najważniejsze nie wiesz o złotym dziecku PO słynnym Slavku Nowaku ps zegarek który na tym wszystkim trzymał łapę

qqqqqqqqqqqqqq
1 miesiąc temu

A może by tak szanowna redakcja oprócz gołego art. zamieściła dla przypomnienia ludności mapę z projektowanym przebiegiem.

Wlkp
1 miesiąc temu

Tom – masz rację kiedyś dumna , patriotyczna, piękna Wielkopolska dziś jest we władaniu antypolaków czyli platfusów i lewactwa którzy niszczą ten region

Mm
1 miesiąc temu

Wsx widać ze oglądasz propagandę w TVP. Akurat Po i PSL wybudowali większość autostrad w tym kraju. PIS natomiast dal 500 plus i nałożył mnóstwo podatków nawet od deszczu. Za najwyższą inflację tez możemy podziękować kolega Kaczora.

OMG
1 miesiąc temu

Szkoda że tak jednogłośnie Rada Gminy nie wypowiedziała się odnośnie przebiegu DK25 przez Czekanów. W studium zagospodarowania uchwalili jedno a później się cichaczem wycofali i droga ma teraz przeciąć tę wiochę w najgorszym możliwym miejscu.

Gzyms
1 miesiąc temu

A czy Elek wyraził aprobatę tego rozwiązania? Bo jak nie to będzie dupa. To szeryf tych okolic, on o wszystkim decyduje…

14
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x