OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Wikary ma koronawirusa. Sanepid szuka wiernych

Sanepid szuka wiernych, którzy 18 lutego uczestniczyli we mszy świętej, a zwłaszcza tych, którzy przyjmowali komunię świętą w tym dniu. Mowa o parafii pw. Chrystusa Króla w Ostrzeszowie, a mszę prowadził wikary, który wcześniej pełnił funkcję w parafii pw. św. Antoniego w Ostrowie Wlkp.

Pozytywny wynik testu wyszedł na światło dzienne w niedzielę. Wikarego objęto izolacją domową, a Sanepid wystosował następujący komunikat:

“Osoby, które w dniu 18.02.2021 r., o godzinie 7.30, uczestniczyły w mszy świętej w kościele parafialnym pw. Chrystusa Króla w Ostrzeszowie, a w szczególności przyjmowały komunię świętą, proszone są o pilny kontakt z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Ostrzeszowie”

Kwarantanną objęto dzieci z dwóch klas drugich Szkoły Podstawowej nr 2 w Ostrzeszowie, które miały kontakt z kapłanem podczas nauki religii.

13 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
kefir
3 miesięcy temu

Nic im nie gadać. Komuchy z PiS tylko czekają na takich Pawkow Morozowow.

Antek
3 miesięcy temu

Zapewne ci co się przyznają zwiększą statystyki koronościemy a być może zgonów, lepiej buzia na kłódkę i żyć swoim życiem.

Last edited 3 miesięcy temu by Antek
@Myślący
3 miesięcy temu

Bo mają konsekrowane dłonie.

emeryci
3 miesięcy temu

Od nas zależy gdzie chodzimy z kim się spotykamy nie zakrywając ust i nosa. Nie chodzimy na żadne msze i spotkania. Czas wolny jako emeryci spędzamy na wolnym powietrzu rower i kijki. Czy się zaszczepimy, nie wiemy.

Błażej
3 miesięcy temu

Ch.. z nim. Czemu zamykają galerie, kina, baseny, siłownie. A kościoły nie

Myślący
3 miesięcy temu

Dlaczego księża podając Komunię Św nie mają założonych rękawiczek i maseczek, dlaczego i Nich nakaz nie obowiązuje i proszę mi nie tłumaczyć, że celebrując Mszę św księża nie muszą przestrzegać obostrzeń, nadmienię, że jestem katoliczką i w związku z panującą pandemią uczestniczę we Mszy św przez transmisję tv z uwagi właśnie na obawę przed zarażeniem Covid-19, ponieważ księża i wierni zarażają się wzajemnie, a potem poszukiwania uczestniczących we Mszy

Mieszkaniec
3 miesięcy temu

Przecież to był piątek, kto na 7.30 rano chodzi w takie dni do kościoła? Tam były na bank same babcinki, jeżeli faktycznie chcą te osoby powiadomić to z ambony. Jak piwa naważyli to niech je teraz wypiją.

Ania
3 miesięcy temu

Gratulacje gratulacje,dobry wynik , brawo dyrekcja szkoły

chor
3 miesięcy temu

nie szukac wiernych ale niezależnego politycznie Prokuratora .

Domikik do niko
3 miesięcy temu

Pozamykać wszystkie kościoły…

13
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x