OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Za śmierdzące odpady będzie droższa opłata

– Walczymy z nieprzyjemnym zapachem odpadów i zmiana cennika także w tym pomoże. Mieszkańcy Ostrowa i części gmin zbierają odpady zielone do specjalnych pojemników, ale od pozostałych gmin otrzymujemy odpady zielone w workach. A mówiąc najprościej, w workach „zielone” szybciej gnije i bardziej śmierdzi.-
mówi Marzena Wodzińska, która została prezesem Regionalnego Zakładu Zagospodarowania Odpadów.

-Z prawnego punktu widzenia nie mamy możliwości zakazania dostarczania nam odpadów zielonych w workach, ale, jak to się mówi, cena czyni cuda, więc „śmierdzące” będzie droższe – podkreśla Marzena Wodzińska, prezes RZZO.

Od 1 lutego 2021 roku cena zagospodarowania tony odpadów w workach (a więc także zanieczyszczonych tworzywami sztucznymi) będzie kosztować 550 zł. Dla porównania cena za zagospodarowanie 1 tony odpadów zielonych czystych, zbieranych do pojemników, wynosi teraz 400 zł.

41 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
OSW
2 miesięcy temu

A mieszkańcom Zębcowa i nie tylko mówiąc delikatnie śmierdzi wiosną i latem, że nie da się okien w domu otworzyć to może by szanowna Pani prezes zaczęła dopłacać do tego wywozu odpadów za ten smród ?!
Proszę przede wszystkim się pochwalić co zrobiono żeby te nieprzyjemne zapachy ograniczyć w tym roku, czy znów będzie powtórka z rozrywki tak jak co roku, ten temat wraca co roku jak bumerang, tak jak problem ze smogiem jesienią i zimą, a władze miasta i zarząd RZZO wybrali technikę na “przeczekanie” i “jakoś to będzie”, ludzie trochę się poburzą, powieszają plakaciki na płotach i temat ucichnie, śmiech na sali …

Andrzej ze Sulmierzyc
2 miesięcy temu

Niech zrobią ta spalarnie w Ostrowie może coś potanieją te śmieci bo tak się nie da żyć a ostrów to dobra lokalizacja na wysypisko i spalarnie ludzie tam pracę będą mieli

Andrzej
2 miesięcy temu

Tak narzekają na śmieci, a spalarni nie chcą, co za naród

Exec
2 miesięcy temu

A niech sobie będzie 550zł za tonę, ale niech wywożą te pojemniki 2-3razy w tygodniu na blokowiskach razem z płukaniem/zasypaniem środkami chemicznymi, a nie tak jak teraz raz w tygodniu jak nie zapomną… Latem ubiegłego roku nie dało się przejść koło takich pojemników taki smród był, a 98-99 odpadków luzem w kuble bez woreczków bo ludziom chciało się jeszcze je tak wywalać. Dodatkowo twierdzenie, że smórd spowodowany jest wyrzucaniem odpadków w workach to jest tak jak twierdzenie, że kot szczeka, a pies miauczy zróbcie sobie eksperyment i połóżcie od nasłonecznionej strony na oknie latem niewielki kawałek mięsa lub jakieś warzywa i owoce ciekawe jak szybko w całym domu będzie śmierdziało tak, że nie da się wytrzymać. Postawili ludziom kompostowniki pod oknami, które opróżniają raz w tygodniu i zdziwienie że śmierdzi. Tak na marginesie jak tam biogazownia na Staroprzygodzkiej?

Tom
2 miesięcy temu

Może jeszcze coco chanel popryskać smieci przedz wrzuceniem do śmietnika żeby nie śmierdziały ?
Dośc tych dodatkowkowych opłat, wywalić prezesików albo zmniejszyć im pensyjki i zredukować biurokrację, to się okaże ze będziemy płacić grosze, bando nierobów na miejskich stołkach

Done Dine
2 miesięcy temu

Uwaga: SPALARNIA w granicach miasta!!!
Miast planuje budowę spalarni odpadow na terenie byłego ZNTK.
Szczegóły tutaj:
http://bip.ostrow-wielkopolski.um.gov.pl/bip/chapter_177016.asp?soid=1799F0F466884981B4096F2EE4B24EB0
Powiedzmy nie dla tej lokalizacji!!!

xxxxx
2 miesięcy temu

Ciekawe ile będziemy płacili za odpady gdy rozpocznie się spłata zaciągniętego kredytu przez władzę miasta która obecnie zarządza.

Wku... EKO
2 miesięcy temu

Tak na marginesie to Kielce nadal są miastem wojewódzkim bo przecież mamy województwo świętokrzyskie. A co do podwyżki opłat za bio w workach to jak nie potrafią ujednolicić we wszystkich gminach z których przywożone są odpady więc niech pokrywają z własnej kieszeni bo dosyć już doją mieszkańców. 8 prezesów miejskich spółek zarabia po tysiąc złotych dziennie, to jest 20.000 miesięcznie!!! Takiego złodziejstwa i niekompetencji nie było nawet w PRL. Recykling w Polsce to fikcja, w tym temacie jesteśmy za murzynami. Kiedyś dzieciaki szły do skupu butelek, dorobiły do kieszonkowego i był porządek a dzisiaj można na chodniku się potknąć o butelki po “małpkach”. W wielu krajach już od lat są automaty do butelek w sklepach, u nas żeby oddać butelki trzeba mieć paragon. W tej dziedzinie to się cofnęliśmy!!!

Abc
2 miesięcy temu

Stały duże pojemniki w centrum miasta i ludzie do nich wrzucali i butelki plastikowe, i papier, i szkło i było dobrze, bo wywozili to w miarę potrzeb.
Nikt nie miał tony śmieci na podwórku i nie musiał czekać tygodniami na wywiezienie.

do Jan
2 miesięcy temu

Zwykli obywatele płacą, ale też zwykli obywatele wytwarzają te śmieci. Co nie znaczy, że uważam, że Ostrów ma gospodarkę śmieciowa dobrze rozwiązaną.

41
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x