OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski
Za śmierdzące odpady będzie droższa opłata

Za śmierdzące odpady będzie droższa opłata

– Walczymy z nieprzyjemnym zapachem odpadów i zmiana cennika także w tym pomoże. Mieszkańcy Ostrowa i części gmin zbierają odpady zielone do specjalnych pojemników, ale od pozostałych gmin otrzymujemy odpady zielone w workach. A mówiąc najprościej, w workach „zielone” szybciej gnije i bardziej śmierdzi.-
mówi Marzena Wodzińska, która została prezesem Regionalnego Zakładu Zagospodarowania Odpadów.

-Z prawnego punktu widzenia nie mamy możliwości zakazania dostarczania nam odpadów zielonych w workach, ale, jak to się mówi, cena czyni cuda, więc „śmierdzące” będzie droższe – podkreśla Marzena Wodzińska, prezes RZZO.

Od 1 lutego 2021 roku cena zagospodarowania tony odpadów w workach (a więc także zanieczyszczonych tworzywami sztucznymi) będzie kosztować 550 zł. Dla porównania cena za zagospodarowanie 1 tony odpadów zielonych czystych, zbieranych do pojemników, wynosi teraz 400 zł.

Masz newsa? Poinformuj nas! Prześlij zdjęcie lub wideo. Twórz portal ostrow24.tv
CZYTAJ  Prezydent Beata Klimek bez wotum zaufania i absolutorium. Co dalej po decyzji rady?
40 komentarzy
Gajor
5 lat temu

Wszystko drożeje A zarobki w miejscu, po***rdoliło was?!!!

AveCzerwonaKrólowa
5 lat temu

I cyk 59pln za osobę. Przyjazne Miasto lud swój kocha.

Antek
5 lat temu

Dopłaty i dopłaty a ze śmietnika kipi bo nie przyjechali…co za czasy

Kojak
5 lat temu

Mogłabyś opisać swój tok myślenia jak „cena czyni cuda” skoro stawka nie zależy od ilości worków wystawionych? Kolejna podwyżka o 50-100%? Lub może zrobiłaś opracowanie dotyczące porównania czasu procesów gnilnych w różnych środowiskach? Żadnych konkretów, źródeł tylko podwyżki bo tak.

Ostatnio edytowany 5 lat temu by Kojak
Lech
5 lat temu

Za niektóre pomysły brązowy worek na łeb i porządnie deklem od pojemnika przywalić. Ciekawe co jeszcze wymyślą aby obywatela jeszcze bardziej złupić?
Ps: tak idiotycznego „uzasadnienia” to jeszcze nie słyszałem: z pojemnika mniejszy smród niż z zawiązanego worka?!

sa
5 lat temu

Mieszkańcy Ostrowa i części gmin zbierają odpady zielone do specjalnych pojemników, ale od pozostałych gmin otrzymujemy odpady zielone w workach. A mówiąc najprościej, w workach „zielone” szybciej gnije i bardziej śmierdzi

A kogo to jest wina ? Mieszkańców chyba nie skoro dostali worki na odpady zielone to tam je składują. Obciążyć tego kto na takie coś pozwolił i to zaakceptował. Mieszkańcy się stosują do wytycznych i segregują zgodnie z danymi im narzędziami. Niech zapłaci ze swojej kieszeni a jak nie ma niech zaciągnie kredyt organ odpowiedzialny za to !

Rysiu
5 lat temu

A kto będzie testerem czy śmierdzi czy pachnie? odpady raczej wszystkie mają nieciekawy zapach!! kwestia gustu

Ciepłownik
5 lat temu

I proszę. Można? Można. Genialna pani ex członek zarządu województwa wymyśliła: droższe mniej śmierdzi. Chyba liznęła trochę łaciny i przetłumaczyła co znaczy „Pecunia non olet”. Jednak znajomość języków pomaga w karierze, tylko debilizmu nie leczy, niestety.

Zelek
5 lat temu

Caryca chce karać mieszkańców za swoje błędy. Odejdź już kobieto!

Kris
5 lat temu

Złoty interes te śmieci

40
0
Napisz co o tym sądziszx
×