Dzienny raport zakażeń – 14.01.2021

Udostępnij
Tweet

W czwartkowym raporcie Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 9 436 nowych i potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. W Wielkopolsce w ciągu ostatniej doby potwierdzono 1058 nowe przypadki zakażenia. W Polsce 92 osób zmarło z powodu COVID-19 i kolejne 289 z chorobami współistniejącymi.

Kalisz 10 (zakażenia) i 0 (zgony)
powiat kaliski 8 (zakażenia) i 2 (zgony)
ostrzeszowski 16 (zakażenia) i 3 (zgony)
pleszewski 7 (zakażenia) i 0 (zgony)
krotoszyński 19 (zakażenia) i 0 (zgony)
ostrowski 42 (zakażenia), 2 (zgony)

Wykonano 78,7 tys. testów

Liczba zaszczepionych przekroczyła 370 tys. osób.

 

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Utonął w zamarzniętym zbiorniku (ZDJĘCIA)
Subskrybuj
Powiadom o

9 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
DO Do Zły
2 lat temu

Prawda. Ludziska nie chcą się szczepić. To trzeba jakoś to wymusić. Więc strach, sianie paniki i zamykanie. Bajki o Czesko, Brazylijsko, Angielsko Afrykańskim szczepie, odmianie wirusa zabójcy.
I efekt murowany. U mnie w pracy około 63 osoby a szczepić będzie się tylko jeden i jeszcze się zastanawia czy nie dać sobie spokój. Bo coraz częściej się słyszy, że będziemy się szczepić do końca świata i jeden dzień dłużej.

Do Zły
2 lat temu

Oj nie był bym taki pewien. Wszędzie w EU wszystko się zamyka na 3 spusty. Nie sądzę aby u nas było inaczej. Obawiam się że dokręcą śrubkę ostro.

Zly
2 lat temu

Dzisiaj mówili że od 1 lutego jak już to otworzą galerie. A tamte branże niestety nie. Na wiosnę planują gastronomie, siłownie, solaria, fitness. Wariactwo całkowite.

Do 50 latek,nie szczepi się.
2 lat temu

I szacunek. Choć doczekaliśmy czasów w których takich ludzi się już nie szanuje bo odmienne zdanie i trwanie przy nim to coś złego. Masz myśleć jak inni i robić jak inni. I popierać jedyna słuszną opcję.
Ja robię swoje i szczepić się tez nie zamierzam nawet mi to przez myśl nie przeszło. I jestem przez rodzinę traktowany jak wyrzutek i folirz. I według nich stwarzam realne zagrożenie i nadaję się to odstrzału.
Więc nie dziw się, że niektórzy zaczynają być wulgarni, pewnie im puszczają nerwy.
Na temat korony też mam swoje zdanie i tu też mam bana bo spiskowe teorie.
I jak tu żyć. haha
Pozdrawiam
ps. jak bym im w domu pokazał test na przeciwciała cov19 – przechorowałem nawet nie wiedząc o tym to by dostali zawału i mnie wywalili pewnie.

Do Wojciech
2 lat temu

Koło I-Iuja mi to lata. Co ci to da, taka wiedza ? Nic. Rób swoje i pierd.l to.

Do Wojciech
2 lat temu

Zadzwoń do Tranzlatora Niedzieli albo do Pinokia.

Do Wojciech
2 lat temu

Z dupy wzięte. Nic nie sprawdzisz. Sanepidy wysyłają do Prezesa i Góra publikuje.
Ale zrobili dobrą robotę społeczeństwo ogłupione na maxa.
Sra ze strachu i czeka na swoją kolej do szczepienia.

50 latek,nie szczepi się.
2 lat temu

Czytając komentarze,nie wiedziałem,że tyle prostaków z rynsztokowym językiem wśród dyskutantów ? Jestem ateistą,nie jestem zwolenniniem gender,nie zaszczepię się. Ale nigdy krytycznie i wulgarnie nie wyrażałem się o innych,którzy mają odrębne zdanie,czy wyznania i orientacje. A więc chodzących do kościoła, lgbt,mających zamiar się zaszczepić,przerywać ciążę itp. Każdy ma prawo wg siebie decydować o sobie,ideologii,wyznaniu,swoim zdrowiu i ciele,sumieniu. I podzielam odwagę tych ludzi,że mają odwagę trwać w tym . A prostactwo i wulgaryzmy,ukryte pod nickiem,to tchórzostwo,najczęściej nieudaczników życiowych,bo wulgaryzmy najłatwiej przyswoić, niż wiedzę,inteligencję i ogładę. Pozdrawiam konstruktywnych i mających ciekawą wiedzę forumowiczów,umiejących z kulturą polemizować na odmienne zapatrywania.

Wojciech
2 lat temu

Nie ma żadnych możliwości sprawdzenia tych danych, które podają…

9
0
Napisz co o tym sądziszx