OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Lód na drodze. Brak interwencji władz gminy

Mieszkańcy ulicy Nowej we Wtórku są zdegustowani stanem ulicy po opadach śniegu. Na jezdni utworzyła się warstwa lodu. Skutkuje to dużym niebezpieczeństwem, a dziś rano dużym utrudnieniem przy wyjeżdżaniu na główną drogę w tej miejscowości. Mieszkańcy poprosili o interwencje władze gminy Ostrów Wlkp. Ponieważ przez ostatnie 12 godzin nie pojawiła się piaskarka, zapytaliśmy przedstawiciela władz gminy o stanowisko w tej sprawie.

– Firma pana Tokarskiego obsługuje rejon Wtórku. To przedsiębiorstwo dysponuje sprzętem, który potrafi skutecznie usunąć śliskość na drodze. Należy pamiętać, że są to drogi lokalne. Priorytetem dla nas jest utrzymywanie dróg głównych, okolic skrzyżowań, przystanków i przejazdów kolejowych. Myśmy się przyzwyczaili, że drogi są przejezdne, a tu przyszła zima, spadł śnieg i pojawił się problem. Dziś droga powinna zostać doprowadzona do należytego stanu przejezdności. – powiedział Antoni Hadryś zastępca Wójta Gminy Ostrów Wielkopolski.

Jeden z mieszkańców stracił panowanie nad swoim BMW i przetarł zderzak.

47 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Zły
1 dzień temu

Gorzyce Wielkie ul Rozana oraz BRATNIA NIE odsniezone , po tel do Hadrysia zero reakcji!! Teraz tylko lód na drodze ! Wójtem się będzie chciało być!!

455we
3 dni temu

niech polna w wysocku gn*e sypia bo slizgawka

do mieszkaniec
3 dni temu

gosciu daj sobie spoko – wszyscy sa ponad ciebie .

Internet czyni cuda?
3 dni temu

Jeden artykuł, burza w komentarzach i na terenie Gm. Raszków dziś odśnieżarki już od 4:00 godziny rana na drogach 🙂

Mieszkaniec
3 dni temu

Przede wszystkim nikogo debilem nie nazwałem. Już teraz rozumiem że nie warto dyskutować z kimś kto nie umie czytać. Nie mówiąc o czytaniu ze zrozumieniem.
45% twoich podatków tak? Ciekawe czym zawodowo się zajmujesz człowieku że jesteś tak wyniosły. Znamy takich. To jest naprawdę płytkie. A do sipy zaprosiłbym ciebie. No ale niestety na ten sprzęt wymagana jest umiejetność jej obsługi.

Bobuś
4 dni temu

Cóż…Ryszard R. nie jest ideałem.
Brak jakiegokolwiek zainteresowania nierozwiązaną sprawą betoniarni oraz wieloletnie zaniedbania związane z kanalizacją sanitarną mówią same za siebie.
Ważne, że gawiedź może zabawić się na imprezach…tuż przed wyborami oczywiście.

do mieszkaniec
4 dni temu

co zrobiłem ? co miesiac około 45% moich dochodów to VAT do budżetu Panstwa. z tego te opierdalacze z Gmin maja wynagrodzenie – to mało ? wiec do sniegu

do mieszkaniec
4 dni temu

nie wyzywaj od debili bo debilem jestes TY . Podatek na rzecz gminy to pewnie przenośnia. Gmina żyje z podatków , realizuje zadania z podatków . Budzet panstawa to podatki VAT itp., Ale gmina te finanse ma wykorzystywać na takie cele jak Zima 2021 – a nie na dozynki, elewacje, jasełka i wyborcze mitingi . wiec nie bron swoich z samorządów wiejskich. Kazdy mieszkaniec z gminy to
opodatkowane dochody – min 45% i to jest ten podatek i do wiejskich gmin. Zrozumiales matole wiejski?

Gumi
4 dni temu

W Nowych Skalmierzycach również na drogach wiejskich szklanka a taka bogata gmina. Nikt tego nie nadzoruje i odsnieza . Jechalem dzisiaj na Grabow i w gminie Sieroszewice umieją zadbać o drogi. Panie Burmistrzu Walczak prosze zainteresować co się dzieje na Pana podworku

Last edited 4 dni temu by Gumi
rafał
4 dni temu

Można się powołać na kodeks cywilny i ustawę o drogach publicznych płacimy podatek drogowy w paliwie uszkodzisz samochód wzywasz Policje Policja znajdzie osobę odpowiedzialną za dany odcinek drogi

47
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x