Lód na drodze. Brak interwencji władz gminy

Udostępnij
Tweet

Mieszkańcy ulicy Nowej we Wtórku są zdegustowani stanem ulicy po opadach śniegu. Na jezdni utworzyła się warstwa lodu. Skutkuje to dużym niebezpieczeństwem, a dziś rano dużym utrudnieniem przy wyjeżdżaniu na główną drogę w tej miejscowości. Mieszkańcy poprosili o interwencje władze gminy Ostrów Wlkp. Ponieważ przez ostatnie 12 godzin nie pojawiła się piaskarka, zapytaliśmy przedstawiciela władz gminy o stanowisko w tej sprawie.

– Firma pana Tokarskiego obsługuje rejon Wtórku. To przedsiębiorstwo dysponuje sprzętem, który potrafi skutecznie usunąć śliskość na drodze. Należy pamiętać, że są to drogi lokalne. Priorytetem dla nas jest utrzymywanie dróg głównych, okolic skrzyżowań, przystanków i przejazdów kolejowych. Myśmy się przyzwyczaili, że drogi są przejezdne, a tu przyszła zima, spadł śnieg i pojawił się problem. Dziś droga powinna zostać doprowadzona do należytego stanu przejezdności. – powiedział Antoni Hadryś zastępca Wójta Gminy Ostrów Wielkopolski.

Jeden z mieszkańców stracił panowanie nad swoim BMW i przetarł zderzak.

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
CZYTAJ  Zabytkowy rajd już w ten piątek!
Subskrybuj
Powiadom o
47 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Ja
3 lat temu

Droga powiatowa na odcinku Ligota -Ostrów Wlkp. dziś o godzinie 6 rano nadawała się na kulig. O dobrym stanie dróg może mówić ktoś, kto jedzie do pracy chyba na 10.

Czytelnik
3 lat temu

W Czekanowie to samo drogi nie odśnieżone gmina nic nie robi

tomek
3 lat temu

Jechałem o 7 rano z Raszkowa do Ostrowa istny horror. Mam opony zimowe a 40 na godzinę to był max. Widać, że oszczędzają na soli na piaskarkach i na naszym bezpieczeństwie. A jak coś się stanie to powiedzą, że nie dostosowałeś prędkości do warunków jazdy.

Szeryf
3 lat temu

Znawcy opon się znaleźli…w PL nie ma obowiązku jazdy na oponach zimowych, nie ważne czy letnia czy zimowa żadna nie da rady na LODZIE podkreślam, chyba że z kolcami… ale obowiązek dbania o bezpieczeństwo mieszkańców jest, niestety sołtys, radny maja to gdzieś…sołtys nadaje się tylko do robienia zdjęć w gazetce wiejskiej i przypinania medali ze swoimi przydupasami…

Andrzej
3 lat temu

Zimówki nie zimówki, prawda jest taka, że nic nie dadzą na lodzie, trzeba po prostu jechać wolniej i przede wszystkim z głową i wyobraźnią.

Do BMW killer
3 lat temu

Szpachla to Ci się przyda ale na pusty łeb może wtedy poczujesz że go masz… umiejętności jazdy to jedno a lód na drodze to drugie ale skąd Ty możesz wiedzieć jak całe życie MZK jako pasażer jeździsz

Do Mieszkaniec
3 lat temu

Kolego ta droga należy do gminy a nie powiatu wiec kto inny je odśnieża, od 2 dni brak piaskarki po całej aferze dopiero się pokazała wiec nie pitol glupot ze utrzymane w super stanie chyba w Ostrowie a nie tutaj

Do Marko
3 lat temu

No i co że letnia a zimowa na lodzie da rade znawco ? Ich zasranym obowiązkiem jest odśnieżać a nie brać tylko pieniądze za to

senior
3 lat temu

Nauczcie się jeździć w warunkach zimowych i nie oczekujcie, że wam ktoś odśnieży, posypie czy odgarnie. W latach 70. XX w. jeździło się w kopnym śniegu i była frajda – nie to co dziś. Spadnie 2 cm śniegu i tragedia. No ale jak jest brak umiejętności to pozostaje tylko narzekać – „bo mi się należy” np. czarna jezdnia w zimie….

do Janek
3 lat temu

do janek – nie pisz do TVP ale do radnego Kwietnia , Sołtysa, z Wysocka Wielkiego . Za chwile ruszą szkoły a chodniki zawalone śniegiem i lodem . Dzieci w tych warunkach maja alternatywe spaceru do szkoły : środek ulicy, polami .

47
0
Napisz co o tym sądziszx