Z powodu pandemii zwalniają z podatku od nieruchomości

Udostępnij
Tweet

Pandemia wciąż osłabia gospodarkę, a zastój w niektórych branżach powoduje, że grozi im widmo zapaści czy też bankructwa. – Po ubiegłorocznych zwolnieniach przedsiębiorców z części podatku od nieruchomości oraz przedłużeniu terminu jego płatności dla niektórych podmiotów, znów wyciągamy rękę do grupy przedsiębiorców już działających lub pragnących otworzyć firmę na naszym terenie. – poinformował burmistrz GiM Nowe Skalmierzyce. 

Pierwszą z uchwał radni Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce zadecydowali o zwolnieniu z podatku od nieruchomości za 2021 rok branży hotelarskiej i gastronomicznej.

Druga daje możliwość zwolnienia z podatku od nieruchomości: na dwa lata – dla mikroprzedsiębiorstw zatrudniających do 10 pracowników lub na cztery lata – dla mikroprzedsiębiorstw związanych z tzw. nowymi technologiami. Dotyczy to m.in. produkcji komputerów, wyrobów elektronicznych, optycznych, działalności związanej z oprogramowaniem, doradztwem informatycznym, zarządzaniem stronami internetowymi, działalności i badań naukowych w zakresie nauk przyrodniczych, technicznych, architektury, inżynierii itp.

– Ten rodzaj wsparcia cieszy tym bardziej, że jest realizacją jednej z moich przedwyborczych deklaracji. – dodał Jerzy Łukasz Walczak.

Ponadto z podatku od nieruchomości na okres roku mogą zostać również zwolnione małe przedsiębiorstwa, czyli firmy zatrudniające do 50 pracowników.

Szczegóły i warunki pomocy pod numerem telefonu 62 762 97 31 (lub 33).

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
CZYTAJ  Złapali oszustów od Blika. Przechytrzył ich
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Żółw
3 lat temu

Godzę się na podatek VAT , dochodowy, nawet na nieuczciwy ZUS . Ale od nieruchomości strasznie mnie wnerwia nigdy nie zrozumie i nie zgodzę się 😡🐢

1
0
Napisz co o tym sądziszx