Rząd wprowadza kwarantannę narodową

– Nie wróciliśmy do tysiąca zakażeń sprzed drugiej fali. Obecna fala wyhamowała, ale wynosi około 10 tysięcy zakażeń dziennie. Niewykluczone, że przed nami jeszcze trudniejsze dni i tygodnie. – powiedział Adam Niedzielski, Minister Zdrowia. Przekonywał, że trzecia fala zapełni służbę zdrowia i system nie będzie wydolny, żeby obsłużyć wszystkich pacjentów w krótkim czasie.

Szpitale tymczasowe powstały po to by obsłużyć pacjentów z trzeciej fali. – mówił Niedzielski.

Noc sylwestrowa to szczególny dzień w roku. Każdy z nas chce go spędzić w gronie przyjaciół i rodziny. W obecnej sytuacji jednak wszelkiego typu imprezy i zgromadzenia stwarzają niezwykle groźne warunki do dalszej transmisji koronawirusa. A co za tym idzie, są bardzo niebezpieczne dla nas i naszych bliskich. Dlatego zostań w domu i nie organizuj imprez i spotkań towarzyskich poza gronem domowników. Podobnie jak inne liczne kraje europejskie, również Polska wprowadza ograniczenia w tym dniu. Z 31 grudnia 2020 r. na 1 stycznia 2021 r. w godzinach od 19:00 do 6:00 w całym kraju obowiązuje zakaz przemieszczania się. Wyjątkiem będą m.in. niezbędne czynności służbowe oraz inne wskazane w rozporządzeniu. 

Nowe zasady bezpieczeństwa – od 28 grudnia do 17 stycznia

Przedłużamy etap odpowiedzialności i wprowadzamy dodatkowe ograniczenia. Wszystko po to, aby przerwać transmisję COVID-19 i jak najszybciej wrócić do normalności. Nowe zasady bezpieczeństwa będą obowiązywały od 28 grudnia 2020 r. do 17 stycznia 2021 r., czyli do końca przerwy szkolnej. Co się zmieni?

 • Ponowne ograniczenie funkcjonowania galerii handlowych – otwarte pozostają m.in. sklepy spożywcze, z książkami i prasą, drogerie, apteki,  a także wolnostojące wielkopowierzchniowe sklepy meblowe
 • Ograniczenie funkcjonowania hoteli – dostępne dla służb mundurowych, medyków, pacjentów szpitali specjalistycznych, ośrodków COS. Wyjątkiem są również hotele pracownicze.
 • Zamknięte stoki narciarskie
 • Infrastruktura sportowa dostępna tylko w ramach sportu zawodowego
 • 10 dniowa kwarantanna dla przyjeżdżających do Polski transportem zorganizowanym
CZYTAJ  Wymyślił kryjówkę na narkotyki, ale nie przewidział jednego

Przedłużamy dotychczasowe zasady i ograniczenia:

 • Zakaz przemieszczania się osób poniżej 16. roku życia bez opieki rodzica lub prawnego opiekuna od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 -16:00 (wyjątkiem są półkolonie)
 • Ograniczenia w transporcie zbiorowym:

– 50% liczby miejsc siedzących, albo

– 30% liczby wszystkich miejsc siedzących i stojących, przy jednoczesnym pozostawieniu w pojeździe co najmniej 50% miejsc siedzących niezajętych.

 • Ograniczenia w miejscach sprawowania kultu religijnego – max. 1 os./15m2
 • Udział w zgromadzeniach – max. 5 osób
 • Zakaz organizacji wesel, komunii i konsolacji
 • Zamknięte siłownie, kluby fitness i aquaparki
 • Ograniczenie w sklepach – max. 1 os./15m2
 • Godziny dla seniorów – od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00-12:00
 • Zamknięte restauracje. Posiłki wyłącznie na wynos lub dowóz

Pozostałe ograniczenia, które obowiązywały ulegają przedłużeniu.

Zdrowe i bezpieczne święta Bożego Narodzenia 

Przed nami święta Bożego Narodzenia, które zawsze były czasem spotkań rodziną i przyjaciółmi. Tegoroczne będą jednak różniły się od tych z poprzednich lat. Nadchodzące dni to sprawdzian z odpowiedzialności dla wszystkich Polaków. Sprawmy, aby oczekiwanie na szczepienia przeciwko COVID-19 było bezpieczne dla nas i naszych bliskich. Zastosuj się do obowiązujących ograniczeń – święta spędź w ze swoimi domownikami, nie organizuj dużych spotkań. Pamiętaj, że obowiązuje ograniczenia liczby gości, których możesz zaprosić – jest to łącznie maksymalnie 5 gości poza osobami, które na stałe ze sobą zamieszkują.

67 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
suweren
2 lat temu

#zdrajcy

Mati
2 lat temu

do alfons, no Magnes powinien byc normalnie otwarty bo grube balety tam są i dziewczyny ładne można poznać

alfonsinio
2 lat temu

do mati .wszystko pozamykaja a magnez ci otworza!

Mati
2 lat temu

to Magnes dalej zamkniety bedzie

Urus
2 lat temu

Zdrowe i bezpieczne święta Bożego Narodzenia tylko bez TVN24😂

@JAJ
2 lat temu

Dla dobra Polaków narodowcy powinni stanąć przed każdym kościołem z różańcem i pałką nikogo nie wpuszczać. Panie bąkiewicz.do roboty- będą mieli Last Christmas 🙂 Pozamykać w cholerę te bunkry watykańskie.

pytek2
2 lat temu

Już sam nie wiem, co dla „rządu” groźniejsze?
Wirus czy …trwające  MANIFESTACJE W OBRONIE PRAW CZŁOWIEKA ????

JAJ
2 lat temu

Mam propozycję. Wszyscy chętni na Sylwestrową imprezę niech pojadą do Rydzyka. Tam covid i policja nikogo nie ruszają – cuda przeniosły się z Jasnej Góry do Torunia. I godzinę policyjną mamy z głowy. Wystarczy tylko nie prowokować tęczowymi dodatkami tylko śpiewać „Abba Ojcze”.

Genek
2 lat temu

Do Genek – co ty możesz widzieć, nie interesuj gdzie bywam się bo kociej mordy dostaniesz to po primo.Nie wyjeżdżaj mi tu z Kaczyńskim bo to jest ktoś, nie jak twój idol sprzedawczyk i sługus niemiecki rudy , zapamiętaj dla Polaków jest Niemcem a dla Niemców jest NIKIM. Co się tyczy lewicy po wpisie widać że masz braki w podstawowym wykształceniu, szkoda mi czasu żeby dyskutować z człowiekiem dla którego Cimoszewicz, Miller, Czarzasty, Belka i wielu innych PZPRowskich aparatczyków to nowa lewica i ludzie honoru.Pozdrawiam

Marych
2 lat temu

Za PiS wszystko jest NARODOWE. Nie nadużywajcie świętości bo s powszednieje. Za chwilę korupcja czy kłamstwa też będą narodowe.

67
0
Napisz co o tym sądziszx