OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Wyrok wójta za atak na policjanta na kaliskim Marsz Równości

Wójt gm. Żelazków Sylwiusz J. został uznany winnym naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariusza publicznego i został za to ukarany. W czwartek odbyła się rozprawa w kaliskim sądzie, gdzie pozytywnie rozpatrzono wniosek o dobrowolne poddanie się karze.

Wyrok dotyczy zdarzenia z 22 września 2019 r., kiedy ulicami Kalisza przechodził pierwszy kaliski Marsz Równości. Wówczas 60-letni Sylwiusz J. zachowywał się głośno, używał wulgaryzmów i wymachiwał rękami. Wzbudziło to zainteresowanie obecnych na miejscu dziennikarzy, a także policjantów.

W czwartek Sąd Rejonowy w Kaliszu wydał wyrok uznający winę samorządowca. Oskarżony złożył wniosek o dobrowolne poddanie się karze. Prokurator nie zanegował warunków ugody.
Sylwiusz J. zeznał, że chciał iść na taksówkę. Nagle ktoś go uderzył od tyłu. Oskarżony nie patrząc odruchowo uderzył rzekomo atakującą go osobę. Gdy się odwrócił zobaczył policjanta w kasku. Te zeznania nie pokrywały się z zarejestrowanym przez dziennikarzy materiałem wideo.

§ 1. Kto narusza nietykalność cielesną funkcjonariusza publicznego lub osoby do pomocy mu przybranej podczas lub w związku z pełnieniem obowiązków służbowych, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 3.

Sędzia Maciej Maciaszek wymierzył karę grzywny w wysokości 5 tysięcy złotych. Pokrzywdzony policjant ma otrzymać 3 tysiące złotych od Sylwiusza J.
Wójt miał także sprawę ze znęcanie się nad rodziną czy udzielanie ślubu będąc pod wpływem alkoholu.

Podczas kaliskiego Marszu Równości policjanci potwierdzili 2 promile alkoholu u wójta.

Wójt Żelazkowa zatrzymany podczas Marszu Równości w Kaliszu

 

 

9 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Katolik
2 miesięcy temu

Jeżeli przestępcze formacje zbrojne tz Policja chroni dewiatow to chwała Wójtowi.

Ciepłownik
5 miesięcy temu

Jaka gmina taki wójt. Widać większość elektoratu to jemu podobni, czyli społeczność głęboko “wierząca”, bez zębów, nie ogolona i nie domyta, w przepoconych ubraniach (bo spocone to nie brudne), z wąsami i rozczochranymi włosami. I obowiązkowo z brudem za paznokciami. Takie Polskie mamy, jak powiedział klasyk gatunku.

Edek
5 miesięcy temu

Yebany pener i alkoholik a nie wójt!

***** ***
5 miesięcy temu

Pisowska milicja
Tempaki nie mają swojego rozumu tylko robią co kaczor powie .
Czy to jest zgodne z prawem czy nie to i tak robią co chcą bo wiedzą ze pis ich obronią.
Brzydze sie tą pisowską milicją

Marych
5 miesięcy temu

A wójt Jakubowski nadal nietykalny dalej rządzi gminą – naszymi publicznymi środkami. Róbcie tak dalej i czekajcie końca.

Sedzia
5 miesięcy temu

Wziąłem lapoweczke i się zgodziłem.nikt się nie podłoży, gdyż mocodawcy Sylwiusza nie pozwolą ci skrzywdzić, o take mamy polskie.

lucka
5 miesięcy temu

Wojt Zelazkowa to super facet

Do tego matematyka poniżej
5 miesięcy temu

To nie jest 5-3 tylko 5+3 = 8 tys. Ten pijak zapłaci 5 tys. do skarbu państwa, a 3 tys. dla policjanta. Razem 8 tysięcy (i tak za mało!)

5-3=2
5 miesięcy temu

A te 2 tys zł to gdzie powędrują?

9
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x