Pijany spowodował dwie kolizje. Jechał z Odolanowa do Ostrowa

Czujna postawa obywateli zaowocowała zatrzymaniem pijanego kierowcy busa Peugeot boxer. Na terenie Odolanowa spowodował dwie kolizje, a do zatrzymania doszło w Ostrowie.

Kierowca Peugeota na terenie Odolanowa zahaczył o znak drogowy oraz przetarł jedno z aut. Następnie w Ostrowie wpadł w oko czujnego kierowcy, który zgłosił na policję jego podejrzany styl jazdy.

Policjanci pędząc na sygnałach zatrzymali go na wiadukcie na ulicy Parkowej w Ostrowie Wlkp. Pierwotnie mężczyzna pomimo mocno wyczuwalnej woni alkoholu, nie chciał poddać się badaniu stanu trzeźwości. Po namowie dmuchnał w alkomat. Wynik wskazał ponad 1,5 promila. Co za to grozi?

  1. grzywna, ograniczenie wolności lub kara więzienia;
  2. zakaz prowadzenia pojazdów od 1 roku do 15 lat;
  3. kara pieniężna od 5000 zł do 60 000 zł (na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej);
  4. 10 punktów karnych.

Grzywna naliczana jest w zależności od sytuacji majątkowej sprawcy. Sąd wymierza ją w wysokości od 10 do 540 stawek dziennych, gdzie 1 stawka dzienna wynosi nie mniej niż 10 zł, nie więcej niż 2000 zł.

Z kolei kara ograniczenia wolności polega na obowiązku wykonywania prac społecznych albo potrąceniu wynagrodzenia. Jej maksymalny wymiar to 2 lata. Okres, w którym kierowca skazany za jazdę po alkoholu ma zakaz poruszać się pojazdem, może zostać skrócony na wniosek osoby ukaranej.

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Pan Józef - najstarszy maturzysta w Polsce
Subskrybuj
Powiadom o

1 Komentarz
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Domikik
3 lat temu

Do piachu z nim

1
0
Napisz co o tym sądziszx