OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Rodzice Marcela przekazali niezłą informację

Niezłe wieści przynoszą rodzice małego Marcela z Krotoszyna. Są po pierwszych rozmowach z lekarzami i Ci wstępnie zakwalifikowali chłopca na radioterapię we Wrocławiu. Ostateczna decyzja zapadnie po przeprowadzeniu rezonansu.

+

Problemem przy radioterapii jest młody wiek Marcelka. Ma dopiero 18 miesięcy, a przy dzieci poniżej drugiego roku życia nie zawsze stosuje się radioterapię. Marcel od 4 miesiąca życia zmaga się z guzem mózgu. Walka jest niczym wejście na Mount Everest, ale chłopiec może liczyć na olbrzymią pomoc ze strony nieznanych mu osób, a także duże zaangażowanie rodziców.

Przypomnijmy, że Marcel przeszedł już leczenie w Stanach Zjednoczonych Ameryki, którego koszt wyniósł około 4 milionów zł. Młody pacjent spędził wówczas 183 dni. Efekty były super, ponieważ według zapewnień tamtejszych lekarzy, guz zniknął. Niestety po 4 miesiącach guz wrócił i potwierdziły się przerzuty.

W niedzielę 15 listopada rodzice wraz z Marcelkiem jadą do szpitala, ponieważ udało się lekarzom załatwić rezonans kontrolny główki i kręgosłupa.. wstępnie Marcel zakwalifikowany na radioterapię we Wrocławiu! Lekarze muszą dokładnie doprecyzować szczegóły, wiec dowiemy się wszystkiego w poniedziałek! – informują rodzice.

Nam wszystkim pozostaje wysyłać pozytywną energię by Mały Wojownik dostał kolejną szansę na wygranie tej wojny.

25 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
25
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x