Min. zdrowia chce zaszczepić wszystkich dorosłych przeciwko SARS-CoV-2

Minister Zdrowia aadam Niedzielski powiedział w wywiadzie, że rządzący planują zaszczepić całą populację dorosłych. W tej chwili to 31 mln ludzi. (…) Proces przygotowania nie będzie łatwy, jeśli mówimy o tym szczepieniu. Podejrzewam, że skłonność do szczepienia będzie zdecydowanie większa niż do tej pory w przypadku różnych chorób.

+

Wypowiedź ministra może zaskakiwać, ponieważ kilka dni temu premier Morawiecki zapewniał, że szczepionka będzie dobrowolna, a rząd zamówił 21 milionów sztuk.

Niektórzy sugerują, że „dobrowolność” może być związana z brakiem możliwości uczestniczenia w życiu publicznym np. w koncertach. Tym samym rządzący niejako będą próbowali zmusić obywateli do zaszczepienia się. Według badań wynika, że połowa Polaków jest przeciwna tej szczepionce. Większość uważa, że nie zamierza się zaszczepić słabo przetestowaną szczepionką.

Amerykański koncern farmaceutyczny Pfizer poinformował w poniedziałek, że rozwijany przez niego projekt szczepionki na Covid-19 ma ponad 90 proc. skuteczności. Firma ogłosiła, że w 2021 r. może wyprodukować do 1,3 mld dawek substancji.

CZYTAJ  4 wozy straży pożarnej do 1 motocyklisty

78 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
78
0
Napisz co o tym sądziszx