Motocykliści zakończyli sezon

W sobotę, 28 września fani jednośladów spotkali się w Ostrowie Wielkopolskim, by wspólnie zakończyć sezon motocyklowy. W sumie zebrało się około 350 motocyklistów, którzy następnie w asyście policyjnych radiowozów przejechali ulicami miasta. Tak duża ilość uczestników była okazją do krótkiej profilaktyki z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

+

Obecność około 350 motocyklistów, była okazją do przekazywania przez policjantów podstawowych, ale niezmiernie ważnych informacji dotyczących bezpiecznego korzystania z dróg.

Najważniejszą sprawą dla zachowania bezpieczeństwa jest zdrowy rozsądek właścicieli wszelkich pojazdów oraz wzajemna korelacja pomiędzy kierowcami jednośladów i samochodów. Policjanci wielokrotnie zwracają uwagę i apelują do kierowców samochodów i motocykli aby wykonując jakikolwiek manewr na drodze korzystali z lusterek, zwłaszcza jeśli chodzi o omijanie i wyprzedzanie.

Pamiętajmy, że motocykliści są niechronionymi uczestnikami ruchu drogowego i w zderzeniu np. z samochodem są narażeni na znacznie poważniejsze konsekwencje. Naturalnie wiele też zależy od ich rozsądnej i zgodnej z przepisami jazdy. Drogi nie są miejscem do wygłupów i popisów, z czego wszyscy powinni zdawać sobie sprawę.

Motocykliści powinni pamiętać też, że kierowcy w samochodach zobaczą ich wcześniej tylko wtedy, jeżeli będą mieli taką możliwość. Jaskrawe kolory strojów, elementy odblaskowe, włączone światła oraz odpowiednia prędkość to większa szansa na dostrzeżenie motocyklisty!

Warto przypomnieć, że życzliwość w stosunku do innych, brak agresji przestrzeganie przepisów prawa powodują, że jesteśmy bezpieczniejsi na drodze. Taka postawa dotyczy wszystkich uczestników ruchu drogowego.

CZYTAJ  Pijany prawie wjechał do Ołoboku

10 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
10
0
Napisz co o tym sądziszx