OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Żona właściciela fermy przeżyła, bo zacięła się broń mordercy

Prokuratura postawiła zarzut Krzysztofowi K., który w poniedziałek dokonał morderstwa właściciela fermy drobiu, w której miał pracować. Pierwszy zarzut dotyczy morderstwa z rozbojem, co powoduje, że grozi mu co najmniej 12 lat więzienia. Dodatkowo zamierzał zabić drugą osobę, ale szczęśliwym trafem tego nie uskutecznił.

+

53-letni Krzysztof K. siedział wcześniej w więzieniu za przestępstwa z użyciem przemocy. Po wyjściu na wolność, mieszkał w Wałczu. Stamtąd zabrał go właściciel fermy do podkaliskich Zadowic.

Morderca po wizycie w urzędzie gminy w Godzieszach Wlk., który miał nadzorować odbywanie przez niego prac społecznych, został zabrany przez właściciela fermy do siedziby firmy. Tam Krzysztof K. wyciągnął broń i dwukrotnie strzelił w głowę 34-letniemu mężczyźnie. Krzysztof K. zabrał złoty łańcuch 34-latkowi o wartości około 15 tysięcy zł.

Następnie próbował zabić żonę 34-latka. Wcześniej zażądał wydania znacznej ilości gotówki, w której posiadaniu było młode małżeństwo, najpewniej w wyniku sprzedaży drobiu. Kiedy kobieta nie wydała pieniędzy, Krzysztof K. pociągnął ponownie za spust. Broń na szczęście się zacięła i morderca zbiegł. Mężczyzna za usiłowanie zabójstwa usłyszał drugi zarzut.

Po publikacji wizerunku, został namierzony w Kaliszu przy ul. Parkowej na terenie pustostanu. Mężczyźnie grozi dożywocie.

Jeden z sąsiadów relacjonował, że usłyszał przeraźliwy płacz dziecka oraz przejmujące wołanie kobiety do zamordowanego Piotrek! Piotrek! Niedługo po tym na fermie było wiele radiowozów.

POLECANE NEWSY
28 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Dżesika
odpowiada  jarek
2 lat temu

Wzieli kredyt pod zastaw zycia.

Janusz
odpowiada  Iskra
2 lat temu

Był weteranem wojskowym przecież

poczytalny
odpowiada  Niepoczytalny
2 lat temu

jakie to ma znaczenie ?

Krzysztof
2 lat temu

Mnie zastawia skąd ten Zbir miał Broń palną

jarek
2 lat temu

skąd to mlode malzenstwo mialo taką kase na ferme, to tez sprawdzic, a czlowiek kombinjuje codzien, a te co, dziwne, machloje kur

Iskra
2 lat temu

Ja się pytam kto mu dał pistoleta?

1
2 lat temu

Taaa, niby grozi 12 lat, może i tyle dostanie i wyjdzie po 8 za dobre sprawowanie bo będzie mówił gadom “dzień dobry” haha

123
odpowiada  ????
2 lat temu

Dokładnie, niby mówią, że pozory mylą, ale od razu widać, że jakiś typ spod ciemnej gwiazdy i będą z nim przeboje.

Edyta
odpowiada  Janusz
2 lat temu

Ciebie przyjebie to na biały domek

mi
odpowiada  Endzik
2 lat temu

Tu akurat nie masz racji, bo w Polsce nie sumuje się wyroków matematycznie. To wygląda tak: 12 lat + 6 lat + 18 miesięcy = 12 lat. U nas wyroki nakładają się na siebie. Niestety… Suma sumarum delikwent odsiedzi najwyższy wyrok z tych które dostał na jednej sprawie. Miejmy nadzieję, że za zabójstwo dostanie dożywocie.

28
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x