Kilka osób zaatakowało księdza. Chcieli aktu apostazji

Udostępnij
Tweet

Trzy kobiety i mężczyzna przybyły do jednej z parafii by uzyskać akt apostazji. Kiedy nie otrzymali dokumentu od ręki, mieli zrzucić kapłana z fotela. Dodatkowo używając słów wulgarnych przeklinali zwyzywali kapłana i Kościół.

+

Do tej bardzo nieprzyjemnej sytuacji doszło w kancelarii parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Turku. „Około godziny 10:30 do biura parafialnego weszło czworo ludzi, pragnący złożyć akt apostazji. Po wyjaśnieniu, że taki dokument, zgodnie z prawem, może przyjąć i podpisać jedynie ksiądz proboszcz i poinformowaniu, kiedy pełni on dyżur w kancelarii, ks. wikariusz Remigiusz Zacharek został zaatakowany przez mężczyznę, który chwycił jedną ręką stojący na regale krzyż, a drugą zrzucił prezbitera z fotela na podłogę” – poinformowano na stronie diecezji.

Atakujący mieli używać wulgarnych określeń wobec kapłana, a także całego Kościoła. Nie chcieli opuścić kancelarii, więc ksiądz zdecydował się wezwać policję. Dopiero po interwencji funkcjonariuszy agresorzy opuścili budynek plebanii.

Obrażenia nie były mocne i ksiądz nie wezwał pogotowia. Do dzisiaj nie złożył także wniosku o naruszenie nietykalności cielesnej. Wziął urlop.

Jak informuje kuria, był to kolejny – po niedawnej profanacji kościoła św. Maksymiliana w Koninie i zniszczeniu znajdującego się obok świątyni pomnika świętego patrona oraz namalowaniu sprayem bluźnierczego napisu na murze kościoła w Brzeźnie k. Konina – atak na tle religijnym, do jakiego doszło w diecezji włocławskiej.

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Rolnik szuka żony. Ostrowianin znalazł rolniczkę?
Subskrybuj
Powiadom o

64 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Tito123
4 lat temu

Czytam te komentarze i widzę że nikt nie wie po co niektórym osobą te zaświadczenia o apostazji. Najprawdopodobniej ci napastnicy pracują w Niemczech, a tam jeśli pracujesz legalnie to od wypłaty odciągają ci 50€ miesięcznie na kościół, ale jeśli dasz im zaświadczenie o opostazji to to 50€ jest twoje

Biały Wilk
odpowiada  Tito123
4 lat temu

Z Ciebie chyba jest niedoinformowany typowy Janusz. Sam mieszkam w Niemczech i masz tylko połowe racji: 50euro to płacisz ale max rocznie nawet mniej, rocznie wychodzi to jakoś 8 euro. Sam od lat nie chodze do kościoła, nie chce mieć z tą organizacją nic wspólnego, ale śmiesza mnie ludzie którzy z powodu paru euro odchodzą od kościoła. A robią to zazwyczaj właśnie nie Polacy ale typowi Niemcy. Pozdrawiam.

fb
4 lat temu

A po jaki … mu kartka ,że jest niewierzący, nie wierzę i już , chyba po to żeby zrobić zadymę , co tą kartkę przylepi sobie na czole żeby wszyscy widzieli ? Przecież to jest chore i głupie. I na koniec kto wyszedł na idiotę, no chyba nie ksiądz.

64
0
Napisz co o tym sądziszx